SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PORADY W DZIALE KUCHNIA SFD - czyli pojedyncze pytania na temat gotowania cz.2

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 245022

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
kroisz, solisz, natłuszczasz oliwą
i do piekarnika 20-30 minut 200 stopni i ju
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2447 Napisanych postów 2779 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 252680
Bronti
Widziałem, że w Biedronce pojawiły się bataty. Dużo dobrego o nich słyszałem, ale nie kupiłem ponieważ nie mam absolutnie pojęcia jak je przyrządzić.

Może ktoś poradzić w jak najprostszy sposób przygotować je do konsumpcji? :)

Oliwa, balsamico, gruba sól morska i rozmaryn- świeży ! I do pierarnika ...

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? "
G.B. Shaw
http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 149 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4262
Dziękuję za porady. Niestety zanim kupiłem bataty nie było ich już na sklepie. Następnym razem

Od 12.02 w Biedronce na promocje wchodzi stek kruchy wołowy z antrykotu lub rostbefu. Który będzie prostszy do przygotowania?

Poproszę od razu przepisy na tego stek

Zmieniony przez - Bronti w dniu 2015-02-07 17:53:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 688 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 15338
na forum jest co najmniej kilkanaście przepisów na steki. szukaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
Kto korzysta z garka do gotowania ryżu ? Sprawdza się ? Możecie jakiś polecić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 896
Czy oliwa z oliwek po podgrzaniu w mikrofali traci wartosci odzywcze ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Pieron wie jak mikrofala na nią wpływa, każda obróbka jakieś straty powoduje, ale się tym nie przejmuj

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 239 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 47167
Czy mozna piec BCAA.
tzn. jako dodatek do wypiekow?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93260 Napisanych postów 362751 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664056
białka piekę normalnie,ale z bcaa robiłem tylko lody i galaretki.

tutaj jest dość fajny art. na ten temat http://www.sztukazywienia.com/2014/06/czy-w-trakcie-pieczenia-odzywka-biakowa.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak w przypadku prochu obróbka termiczna nie jest specjalnie niewskazana, to z BCAA byłym bardziej ostrożny jako, że tutaj chyba ważniejsza jest chyba struktura białka (która jednak ulega zmianie w różnych temp), a nie makro - nie jestem chemikiem, tak mi się wydaje z tego co czytałem Zresztą, po co piec BCAA :D
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ciasto miodowo-orzechowo-jabłkowe / Deser Sfd

Następny temat

Chleb żytni z orzechami włoskimi i laskowymi na zakwasie

WHEY premium