SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA cz.4

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 194715

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam ponownie.
W każdym problemie który mnie nurtuje (a jest ich dużo) używam wyszukiwarki, ale teraz postanowiłem napisać. Mam 2 pytania młodocianego żółtodzioba, którego marzeniem jest zostać w przyszłości dietetykiem (stąd tak dużo pytań Ale przejdźmy do pytań:

1.Węglowodany pełnią w organizmie funkcje budowania mięśni? Czy jest to tylko wartość energetyczna organizmu?

2. Kończę szkołę o godzinie X i mam kłopot bo do treningu zostało pół godziny/godzina, czy jest sens zrobienia sobie posiłku ryż plus banan, a po treningu ryż z mięsem? Czy może jest to bez sensu i po prostu zjeść przed także mięso z ryżem ( głównie wpadłem na ten pomysł ponieważ pomyślałem, że taki ryż z bananem będzie lepiej strawny i nie będę taki ociężały na treningu )
PS.
s.m.p.a Nie jestem wazeliniarzem, ale podziwiam Cię

Zmieniony przez - Skodzio w dniu 2010-01-05 21:46:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
1 budulcem jest białko w postach podwieszonych masz szerokie artykuły o białkach tłuszczach i węglowodanach i opisane jest jakie pełnią funkcję

2 zjedz dodzine wcześniej ryż z mięsem i święto chyba możesz poczekać te 30 min
jeśli nie polecę sam ryż i spróbuj czy nie bedziesz ociężały
tyle na dziś pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
OK, zjem normalny posiłek ( ryż z mięsem i warzywami ) i jutro zobaczę czy będę ociężały Najwyżej zrobię tak jak mówisz (tzn. sam ryż).
I zabieram się do lektury w sprawie węglowodanów.
Dziękuję jak zwykle za szybką i rzeczową odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
e tam, dietetyka ogłupia,
ja skończę tylko dla papierka.

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2010-01-06 02:27:07

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
To ja mam 3:)

1. Dlaczego tłuszczu okołotreningowo nie jadamy? Mnie zwykle pasuje oliwa do sałatek, ew. łyżeczką polewam ryż, a orzechy do niektórych sałatek.
2. Ile można (zwł. na redukcji) jeść nabiału? Tak poza jajkami i twarogiem... np. rano mleko z owsianymi, a na drugie jog. naturalny (+ kiwi+otręby+orzechy).
3. Czy warto kupować jogurty z żywności ekologicznej? Ekołukta, Nowak... cenowo kiepsko to wygląda, chyba też okej są Danona/Bakomy itd., byle bez cukru. Bo na tych zagęszczaczach, skrobiach itd. się nie znam :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1485 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17897
1.bo spowalnia wchlanianie bialka
3. nie, zadne nie sa dobre, chyba ze ew jogurt naturalny ale tez nie przesadzaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Tylko naturalny, zwykle jadam codziennie po 200g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Mam pytanie odnośnie kaloryczności i bilansu BTW.. Bardziej zwracam uwagę na BTW, ale często mam problem z dobiciem do swoich 1800kcal, gdzie BTW ma już maksymalną wartość. Czasem jest to nawet 1600kcal, zmieniać produkty, które jem (ryby obniżają kcal), czy kierować się BTW?

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
generalnie i tak najważniejszy jest bilans kaloryczny pamietaj
jeśli chcesz nabrać masy musisz pamietać żeby go lekko przekraczać i odwrtonie pozdr

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 48 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1254
1-Czy na redukcji moge pic napoj izotoniczyny podczas silowych cwiczen i potem odzywke bialkowa czy lepiej mimo powrotu o 22 zjesc posilek potreningowy ??
2-Co najlepiej pic na silowni ??
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna.

Następny temat

Uzupełnienie 10 wskazówek żywieniowych

WHEY premium