SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POJEDYNCZE PYTANIA VOL. 17

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 223849

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6918
Zakupilem podudzia z indyka jakiś pomysł ktoś ma jak to upiec ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 582
Wiem już jak ze suplementacja na noc , a co jezeli chcialbym normalny posilek na noc np, twarog z dodatkiem jakiegos tluszczu np oliwy z oliwek , jaka ilosc białka z takiego twarogu na noc (srednio 7 h snu ) Dzienne zapotrzebowanie 140 g białka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
lukk9314
Zakupilem podudzia z indyka jakiś pomysł ktoś ma jak to upiec ?


kuchnia sfd.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Beryl3
Wiem już jak ze suplementacja na noc , a co jezeli chcialbym normalny posilek na noc np, twarog z dodatkiem jakiegos tluszczu np oliwy z oliwek , jaka ilosc białka z takiego twarogu na noc (srednio 7 h snu ) Dzienne zapotrzebowanie 140 g białka


tyle by zgadzał Ci się bilans.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
Streetz Killer
domer czyli nie ma znaczenia jaki rozklad makroskladnikow w diecie powoduje wzrost tkanki tluszczowej tylko ogolna liczba spozytych kcal , dobrze rozumiem ?


odswiezam posta...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 94 Napisanych postów 1357 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 22874
"Przetwarzanie węglowodanów bądź protein do tłuszczy jest 10-krotnie mniej skuteczne niż tłuszcz w adipocycie, lecz organizm może takie reakcje przeprowadzać. Jeśli masz 100 kcal nadwyżki w tłuszczu (około 11gram) pływającego w krwioobiegu, adipocyty mogą zgromadzić tylko 2,5kcal. Z drugiej strony, jeśli masz 100 kcal nadwyżki pochodzącej z glukozy (około 25gram) pływającej w krwioobiegu, zabiera to 23 kcal by przetworzyć glukozę do tłuszczu i zmagazynowania go. Wybierając, adipocyty łatwiej wyłapią tłuszcz i zmagazynują go niż w porównaniu z węglowodanami, ponieważ tłuszcz jest dużo łatwiejszy do zgromadzenia. "
wiec wychodzi na to ze od tluszczy sie bardziej tyje niz od wegli ? wszedzie glosza ze wegle sa sprawca nadmiaru fat'em. chyba ze chodzi o jakies polaczenie w posilku ww+tł? jak to ostatecznie jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
olej rzepakowy zamiast oliwy z oliwek co o tym sadzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 432 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1479
Jak to więc jest z tłuszczem na redukcji? Pisano tutaj że ma go być więcej kosztem węgli a też czytałem że na redukcji max ilośc gramów tłuszczu to 0,6g/kgmc. jak to w koncu jest? Wytłumaczy ktoś??
Jem teraz na reduckji 2g białka, 2,5g węgli, i ile mam tłuszczy dać? czy ma być to 1g/kgmc, czy lepiej zeby były nisko te tłuszcze, max 0,6-7g???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
mozesz dac 1g, a potem manipulować wartościami..

odnośnie tego co wyczytales ze tluszczu ma byc wiecej jak węgli, tak jest przy dietach np. low carb, ckd.. ze spozywa sie o wiele wiecej tluszczu w porównaniu z weglowodanami.. przez co organizm zaczyna pobierać energie nie z węgli a tłuszczów.. mniej wiecej na tym to polega...

krisx1987, olej rzepakowy nierafinowany tłoczony na zimno może być zamiast oliwy

Zmieniony przez - NoIzZeR w dniu 2015-01-12 23:15:15

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2256
domer
Pytanie, czy jest w ogóle sens w uzupełnianiu glikogenu w Twoim przypadku. Myślę, że jeżeli nie trenujesz wytrzymałościowo, to nie. Ważniejsze będzie żeby skupić się nad dostarczeniem EAA, np w postaci pełnowartościowego posiłku.


@domer- wg. Ciebie węgle po treningu w ogóle nie mają sensu czy w innej formie ? A co myślisz / myślicie o posiłku potreningowym: 50gr ryżu, 20gr rodzynek i 30gr WPI ? (50g WW i 25g B wychodzi, moja waga 90kg). W praktyce lepiej wykorzystam dzięki temu okno anaboliczne, czy to tylko teoria i nie pomoże ? I po takim posiłku na spokojnie za ok 1h pełnowartościowy posiłek (kolacja, trenuje codziennie 20:00-22:00 po pracy, 5DT + 2x boks)

generalnie jestem zwolennikiem unikania suplementów, więc to WPI to jedyne białko z supli, reszta (ok 200g pochodzi ze zróżnicowanej diety), ale mięsa/jaj na zimno raczej nie lubię i boje się rewelacji gastrycznych

z góry dziękuję za opinię

Zmieniony przez - JamesEnlightened w dniu 2015-01-12 23:16:50

Zmieniony przez - JamesEnlightened w dniu 2015-01-12 23:17:40
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Masa dla 74 kg chłopka

Następny temat

Pierwsza dieta na masę

WHEY premium