SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

PODSTAWY UKŁADANIA DIETY.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 506756

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1056
Dzieki bardzo!! Pozdrawiam
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 725 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4970
Mam pytanie odnośnie odżywiania. Trening planuję na późny wieczór. Po treningu będę w stanie zjeść jeden posiłek. Z 10 wskazówek żywieniowych wynika, że po treningu należy spożyć łatwo przyswajalne białko i węglowodany, zetem np. jajka i banana. Z drugiej strony Morales pisze, ze później po treningu należy zjeść pełnowartościowy posiłek. Stąd moje pytanie: jeśli po treningu mogę spożyć tylko jeden posiłek to czy lepszym będzie zjedzenie kuraka z kaszą?

I am addicted to this game.

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10655 Napisanych postów 44374 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Jajka po treningu to średni pomysł, takie białka wchłaniają się ok 5 godzin. Powinieneś zjeść raczej chude mięso i jakieś ww, najlepiej by było to źródło skrobi, np ryż.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-24 19:46:26
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
OK, czyli najlepiej po treningu na noc cycek z ryżem ciemnym? Czy lepiej z białym?
Zaznaczam, że nie będzie to mega ciężki trening - planuję ABS.

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10655 Napisanych postów 44374 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Nie, no jaja robisz? To jest słabiutki trening. Wypij po nim WPC z mlekiem i idź spać
Tyle Ci spokojnie wystarczy

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-24 20:02:45
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Wiesz, nie chcę szprycować się wysoko przetworzonym białkiem z WPC. Na poważnie to co radzisz?

Zmieniony przez - shooter3 w dniu 2009-09-24 20:05:41

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Zjedz kawałek chudego mięsa czy ryby i wszystko. Trudno mi to potraktować jako trening, wydatek energetyczny jest pewnie dużo niższy niż przy 10 minutowej jeździe na rowerze.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Dziękuję bardzo.
Zatem jeśli praktycznie nie trenuję to węgle do minimum mogę ograniczyć? Ze 2 garstki kaszy na dzień i będzie OK? Moja aktywność będzie się głównie opierała na uczęszczaniu na uczelnię i studiowaniu :).
Wg Ciebie idealna kolacja to: twaróg półtłusty, jajko, oliwa lub olej, jakieś warzywka?

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 53 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1056
Witam, po kolejnej porcji przeczytanych artykułów i postów coraz bardziej rozjaśniają mi się zasady układania "początkującej" diety ale nasuwają się także kolejne pytania: jedno z nich dotyczy przyżądzania posiłków. Wszędzie napisane jest że smażenie ma być ostatnią formą przyżądzania mięsa. Niestety na stancji poniewaz jestem studentem nie mam piekarnika tylko 1 patelnie i garnek. A wiec jeżeli przyżadzam pierś z kurczka, wieprzownine bądz rybę to robie to na patelni, bo nei wyobrazam sobie tego miesa ugotowanego w wodzie. Mógłbyś Morales_37 dać radę na czym najlepiej smażyc? Czytałem ze to oleje 2 "czegoś" sory zapomniałem nazwy do tej pory uzywalem oliwy z oliwek ale widze ze to chyba nei najlepszy pomysł. No i pytanie czy gril elektyczny bedzie dobrym rozwiązaniem ( smażenie bez oleju) oraz zastanawiam się w przyszłości and kupnem tego urzadzenia do gotowania na parze ale możesz mi powiedzieć jak twoim zdaniem smakuje mięsc przygotowane na parze?
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Sam mieszkam na stancji. Zastanawia mnie dlaczego nie masz dostępu do piekarnika?
Gotowanie na parze to piękna sprawa. Rybkę spokojnie tak się zrobi dość szybko, podobnie kuraka.
Udko z kuraka spokojnie możesz gotować, pierś natomiast za sucha wychodzi.
Ciężej będzie z mięsem wieprzowym i wołowym. Da się to zrobić na parze, ale sporo dłużej zejdzie.
Co do tłuszczy na których smażę to tylko oliwa z oliwek i olej lniany. Wiem, że Morales uźywa też oleju ryżowego.

Zmieniony przez - shooter3 w dniu 2009-09-24 20:35:03

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

C.L.A z zielona herbata

Następny temat

C.L.A z zielona herbata.