SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

POCZATKUJACY - jak pogodzic zrzucenie brzucha i lekki przyrost miesni ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3387

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2942


witam,

temat zahacza w sumie o diete, trening i suple, ale musialem go gdzies zalozyc wiec stwierdzilem ze najbardziej chodzi mi o diete ;) wiec do rzeczy:

zaczyna sie wlasnie 2 tydzien odkad chodze na silke, zaczalem ogolnorozwojowka 3x tyg, dieta masowa 2,2g bialka 5,5g ww oraz 1g tluszczy. od zawsze bylem chudy jak patyk, ale odkad zaczalem pracowac, przestalem sie ruszac, zrec jakies dziadostwa - nabralem tluszczu, 3/4 oczywiscie na brzuchu. waze obecnie ok 87kg przy 183cm.

problem mam mianowicie taki - odkad zaczalem jesc te ogromne dla mnie ilosci jedzenia, rozciaga mi sie zoladek i przez to ten brzuch wydaje sie nawet wiekszy, co odbija mi na psyche i ciagle patrze na ten brzuch i sie w****iam ;) przeczytalem w jednym z tematow, ze u poczatkujacych da rade i zrobic troche miesnia i jednoczesnie zgubic troche tluszczu.

teraz moje pytanie - jaka diete w takim przypadku mam przyjac ? jak na mase, jak na redukcje ? jesli na mase - brzuch mi nie spadnie tylko sie powiekszy. myslalem o opcji - dieta low carb + BCAA & glutamina jako antykataboliki, miesnie rosna dzieki bialku w oknie anabolicznym potreningowym, no i w nocy dzieki bialku na noc.

jak Wam sie zdaje, jaki bedzie najlepszy wariant dla mnie ? czy mam ustalic kalorycznosc diety na minus, na zero, na plus ? dodac do tego jakies aeroby, czy sam trening silowy wystarczy ? kiedy najlepiej stosowac bcaa i glutamine, przed/po treningu, czy rano + przed i po treningu ?

obwod w pasie ok 95-100cm (nie pamietam dokladnie), zalaczam zdjecie. z gory dzieki za wszelkie rady!

pozdr
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
redukcja kalorie minus 500 na poczatek

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 478 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7386
Hmm co do supli ci tak nie poradzę ale może sprubój Bilans kaloryczny na 0, FBW 3x w tygodniu, do tego aeroby (po treningu lub w Dni nie treningowe, to ci już specjaliści powiedzą :) ) BCAA jak najbardziej się przyda ;) Pomyślałbym też nad kreatyną. Co do Kreatyny niech się wypowiedzą specjaliści, czy teraz czy w puźniejszym okresie, mugłbyś też zastosować jakiś spalacz. :) Czekaj na opinie innych :)
Smpa już się wypowiedział więc słuchaj go :)
Bez wazeliny, ale ma o tym większe pojęcie :)

Zmieniony przez - haker94 w dniu 2010-02-28 22:22:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
kreatyna narazie zbędna trzeba ustalić dietę i trening

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2942
smpa: kalorie -500, ale low carb ? jaki stosunek bialek, wegli i tluszczy ? jesli tak to pewnie wiekszosc wegli w posilkach przed i po treningowym ?

co do kreatyny to nie chce jej walic od samego poczatku, wg mnie to sie mija z celem.

no wlasnie, aeroby sa wskazane czy sam trening silowy ? jesli aeroby to po treningu czy w dni nietreningowe ?

trening jak najbardziej FBW 3xtyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
2.5g białak
tłuszczy 1,4g
reszta ww dieta ma być zbilansowana nie cudujemy narazie z low carb
aeroby w nie treningowe

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2942
a co sadzisz o bcaa i glutaminie, kiedy i ile tego najlepiej wcinac ? wiem ze to nie suple ale nie ma sensu wstawiac tego samego tematu w 3 rozne dzialy.

Zmieniony przez - elemelas w dniu 2010-02-28 22:33:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
na pewno na recdukcji aminokwasy sie przydadzą przed i po treningu

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2942
a aeroby lepiej po treningu silowym czy w nietreningowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
nietreningowe

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 506 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2942
spoko dzieki.

ostatnie pytanko:
z zapotrzebowania kalorycznego wyszlo mi 3400kcal, obliczone kalkulatorem z ktoregos z podwieszonych tematow. czy to oby nie za duzo ? zdawaloby sie ze 2900 na redukcje to troche duzo, ale moze tylko panikuje ;) myslisz ze to optymalne rozwiazanie ?

dzieki za wszystkie rady
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

163cm/45kg/kobieta

Następny temat

Bialko oraz kawa

WHEY premium