SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

PERIODYZACJA FALOWA. OBJĘTOŚĆ TRENINGOWA. ZAKRES POWTÓRZEŃ A LICZBA SERII .?

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 653

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 57 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 977
Witam ! Moje pytanie dotyczy ilości serii przy różnych zakresach powtórzeń.
Moja periodyzacja falowa obejmuje róże zakresy powtórzeń a dokładniej :
- od 3-5 (siła)
- od 5-8 ( yyy..)
- od 8-12 (hipertrofia)
Wcześniej dla każdego zakresu powtórzeń wykonywałem 4 serie. Ale odkąd zainteresowałem siętakim czymś jak objętość treningowa dochodze do wniosku, że objętość między treningiem na siłe , a hipertrofie będzie jak niebo i ziemia (wykonując po 4 serie ).
Więc czy:
- robiąc od 3-5 powtórzeń w 5 seriach każde ćwiczenia
-robiąc 5-8 powtórzeń w 4 seriach
- robiąc od 8-12 powtórzeń w 3 seriach
To dobre rozwiązanie ?
A tak extra opłaca się liczyć tą całą objętość treningową czy wystarczy być w miare rozgarnięty i poprostu robić maksa ? Jak to wygląda u was :). Dzięki za odpowiedzi koxy ! POZDRO!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1841 Napisanych postów 43327 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 374252
A jaki masz staż na siłowni? Potrzebna Ci jest periodyzacja falowa ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

napisał(a)
Początkujący
Gdzieś około 2,5 roku. Więc myśle że ona mi nie zaszkodzi ale mam dylemat z tymi powtórzeniami jakbyś mi doradził co o tym sądzisz to byłbym wdzięczny.
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2273 Napisanych postów 37082 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 272916
Ale dlaczego boisz się objętości ? Jeśli notujesz postępy to trenuj i się nie przejmuj.Każdy program zadziała, jeśli jego budowanie było poparte pewną dozą sensowności.

Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2015-09-01 15:45:09
1

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1841 Napisanych postów 43327 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 374252
Jeśli miałbym to podzielić na 3 dni treningowe to zrobiłbym zakresy 3-5, 8-10, 12-15 i w tych 3 zakresach mógłbyś spokojnie pracować przez cały mikrocykl.
1

napisał(a)
Początkujący
I na każde z tych zakresów po tyle samo serii czy jednak wykonując 3-5 serii dorzucić tą jedną serie i po 5 robić ?
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2273 Napisanych postów 37082 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 272916
Tyle samo serii.Nie patrz na ilości powtórzeń.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

napisał(a)
rion10 Moderator
Ekspert
Oczywiście musisz też na bieżąco obserwować swój organizm i korygować jeśli gdzieś jest za dużo/za mało ale jak dieta i regeneracja będzie na odpowiednim poziomie to nie powinno być problemu

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika plan

Następny temat

Lejkowata klatka piersiowa.

Mielona wieprzowina z warzywami Mielona wieprzowina z warzywami Mega pompa mięśniowa vs. hipertrofia?! Mega pompa mięśniowa vs. hipertrofia?! Jak nas oszukują? Etykiety i skład żywności. Jak nas oszukują? Etykiety i skład żywności. Alysia Macedo- fitnesska w mundurze Alysia Macedo- fitnesska w mundurze Calum von Moger przeszedł operację! Calum von Moger przeszedł operację! Manipulacja ilością wody w organizmie, a odchudzanie Manipulacja ilością wody w organizmie, a odchudzanie Najlepsze stylizacje Katarzyny Dmochewicz Najlepsze stylizacje Katarzyny Dmochewicz Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: trening, dieta i leki Zaburzenia żołądkowo-jelitowe: trening, dieta i leki