Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 22649 razy
  • Autor

PDW morfologia krwi

•  83.31.100.*
    Anonim

Wysłano 06 czerwca 2011 17:06

zgłoś naruszenie

Mam PDW powyżej normy. Czy to coś poważnego, zagrażającego życiu ? Czy mogę sama coś z tym zrobić, czy konieczna jest pomoc lekarza i jakiej specjalizacji ? Proszę o "łopatologiczną" odpowiedź. Co robić żeby wróciło do normy ?
    •  Odżywki i suplementy

Wysłano 06 czerwca 2011 18:04

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
    • kolarz91
      • Pochwały:0
      • Nagany:0
      • Na forum: 3 lata
      • Trenuje: 6
      • LPA: 2114

Wysłano 06 czerwca 2011 18:04

zgłoś naruszenie
      A PLT i MPV masz w normie??? Jeśli tak to nie masz się czym zbytnio przejmować :)
      PDW to wskaźnik anizocytozy płytek krwi, czyli zróżnicowania płytek krwi (trombocytów) pod względem objętości. U zdrowego człowieka liczba płytek krwi (PLT) waha się w granicach 150-450 tys./ml.

Płytki krwi powstają w szpiku kostnym z komórek prekursorowych zwanych megakariocytami. Średnia objętość trombocytów (MPV) wynosi 5-10 fl (normy mogą się nieznacznie różnić w zależności do laboratorium). Pełen wgląd w układ płytek krwi daje nam znajomość trzech parametrów: ich bezwzględnej ilości (PLT), średniej objętości (MPV) oraz właśnie wskaźnik anizocytozy. PDW mówi nam, jaki procent trombocytów różni się pod względem objętości w stosunku do "przeciętnej" płytki. Znaczne zróżnicowanie płytek może świadczyć o zaburzeniach w produkcji trombocytów, np. o ich wzmożonej produkcji po znacznym zużyciu (wykrzepianiu) trombocytów obecnych we krwi. Nie należy jednak nigdy interpretować tego parametru w oderwaniu od liczby płytek krwi i ich objętości. Podstawowe i najbardziej istotne informacje na temat trombocytów dostarcza parametr PLT.
      Zapraszam na mojego bloga
      paulakolarz.************
    •  81.190.68.*
      Anonim

Wysłano 07 czerwca 2011 16:02

zgłoś naruszenie
        Proszę się udać do lekarza z tym problemem , tutaj jest forum sportowe i nie zajmujemy się takimi sprawami na nim .