SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

P90x i jaka dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1329

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 149
Witam,

Mam ostatnio mega motywację i nie zamierzam tego zmarnować. Na dniach chcę zacząć robić plan p90x.

Dlaczego p90x?
Pracuję, studiuję - codziennie wracam do domu około godziny 20. A do siłowni dość daleko.

Chcę aby wszystko dobrze skutowało na mnie, żebym widział efekty.
Nie potrafię ułożyć dobrej diety, ani w necie nie mogę znaleść nic konkretnego.

Dodam że, głównym powodem dla którego chcę ćwiczyć jest schudnięcie. Dlatego proszę aby ktoś mi napisał dietę z nacisniem na odchudzanime, ale również zależy mi aby nie brakowało mi energii na cały dzień.

Jeśli mógłbym prosić, o jakieś proste słownictwo bo jestem kompletnie zielony w tym fachu.

Bardzo proszę o ułożenie mi dobrej diety.

PS. Ważę 85 kg, 185 cm. Chcę zjechać do 65-70
Pozdrawiam.

Zmieniony przez - Crissr w dniu 2014-03-31 14:17:19
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13022
A wiesz że dieta jest różna dla osoby ważącej 50kg a 150kg?

Widzę że edytowałeś i podałeś wage.

Spróbuj sobie zacząć od 3000kcal, białka ok 150-180g, tłuszczy 50-100g i reszta węgli, będzie ich dosyć dużo więc energii Ci nie braknie.

Białko z białek jaj, mięsa, twarogów, serków wiejskich, ryb.
Węgle z ryżu, kaszy, makaronu, płatków owsianych.
Tłuszcz z oliwy z oliwek, masła orzechowego, orzechów.
+ codziennie trochę warzyw.
Dokładnie nikt Ci nie ułoży bo nikt nie wie jakie produkty wolisz i ile chcesz posiłków, które posiłki duże, które małe, czy wszystkie jednakowe itp.

Z tego co wyżej podałem powinieneś sobie ułożyć sam, sprawdzając w necie ile każdy produkt ma kcal, białka, węgli i tłuszczy.


3000kcal to nie jest tak mało, ale chcesz schudnąć 15-20kg a to dużo. Jak zacząłbyś od niższych kcal to co prawda chudłbyś na początku szybciej jednak później byłby zastój i nie miałbyś już z czego ucinać tych kcal bo nie chcesz chyba kończyć redukcji na 1000kcal, bo to męczarnia. A im niższe kcal przez długi czas tym większe prawdopodobieństwo tego że psychika nie wytrzyma i później będzie obżarstwo przez miesiąc i powrót do starej wagi + kilka kg tłuszczu.

Zmieniony przez - Narrator10 w dniu 2014-03-31 14:26:10

Zmieniony przez - Narrator10 w dniu 2014-03-31 14:26:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 149
Narrator10

Spróbuj sobie zacząć od 3000kcal, białka ok 150-180g, tłuszczy 50-100g i reszta węgli, będzie ich dosyć dużo więc energii Ci nie braknie.


Ok, ułożę sobie coś w granicach 3000kcal. A rozumiem że stopniowo muszę je zmniejszać,tak?

Kiedy, co ile zmniejszac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 157 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13022
Najpierw zobacz ile będziesz ważył po przynajmniej tygodniu diety.
Jeśli zleci mniej niż 0.5kg na tydzień to wtedy utnij 100-200kcal z każdego dnia.

Śpieszy Ci się ze zrzuceniem? Możesz poczytać o diecie VLCD. Dieta opiera się głównie na białku i znikomej ilości tłuszczu, do tego warzywa i kaloryczność ok. 1000 dziennie. Waga leci na tym szybko, ale ciężko wytrzymać na tym długo, jednak spróbować zawsze możesz, ale nie w tej diecie prawie żadnych węgli więc po kilku dniach zauważysz bardzo duży spadek energii :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 38 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 103
Ziomeczku, a do P90X chyba są dołączane skoroszyty z dietami posiłkami itp. itd. ( o ile dobrze pamiętam :) bo z PIEŃŃŃCET razy podchodziłem do tego).

Powodzonka.

Jak chcesz mogę Ci to jakoś podesłać w formie PDFów może coś z tego CI się przyda :)

A jak nie to kolega już coś pomógł.

Ja tam lepiej fecior pale na treningu siłowym + cardio na rowerku 45 min 4 x w tyg.
Bez katorżniczych programów, bez rzygania, bez tachykardii :D
Fakt- kondycha skacze po tym ŁOKROPNIE.

POWODZENIA :)

Zmieniony przez - Sreal w dniu 2014-03-31 21:24:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 149
Narrator10
Najpierw zobacz ile będziesz ważył po przynajmniej tygodniu diety.
Jeśli zleci mniej niż 0.5kg na tydzień to wtedy utnij 100-200kcal z każdego dnia.

Śpieszy Ci się ze zrzuceniem? Możesz poczytać o diecie VLCD. Dieta opiera się głównie na białku i znikomej ilości tłuszczu, do tego warzywa i kaloryczność ok. 1000 dziennie. Waga leci na tym szybko, ale ciężko wytrzymać na tym długo, jednak spróbować zawsze możesz, ale nie w tej diecie prawie żadnych węgli więc po kilku dniach zauważysz bardzo duży spadek energii :)


Ok, spróbuję tak z tydzień na tej diecie a później bede ucinał.
Nie chcę odczuwać braku energii bo jest mi bardzo potrzebna ostatnio :)

Sreal
Ziomeczku, a do P90X chyba są dołączane skoroszyty z dietami posiłkami itp. itd. ( o ile dobrze pamiętam :) bo z PIEŃŃŃCET razy podchodziłem do tego).


Tak masz racje, są ale po angielsku. Z tego co wiem proponują tam diete białkową, albo odchudzająca. Ale tak czy inaczej średnio to rozumiem. Wolałbym coś swojego zastosować.


Tak czy inaczej spróbuję te 3000 kcal a później będe ucinał ;)

Dzięki za porady. Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie jeszcze, smiało zapraszam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja na IF a waga w gore:/

Następny temat

rzeżba - produkty

WHEY premium