logo
zamknij zamknij

Płatki owsiane, a'la budyń !

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1471

4,5 5 4
napisał(a)
Logitechh
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 340 Wiek 2016 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4730
Siemanko, dzisiaj chciałbym wam przedstawić swój sposób na płatki owsiane, które przyrządzam juz od długiego czasu i są super. Wyglądają i smakują jak budyn, a mają super wartosci odzywcze :D

Składniki :
Płatki owsiane górskie (ja od jakiegos czasu zacząłem uzywac do tego te błyskawiczne, fajniej sie "rozpuszczają") (100g)
Odżywka białkowa (smak opcjonalnie, co lubicie, w moim przypadku czekoladowa) (35g)
Słodzik (opcjonalnie ile kto lubi, ja na początku na 80g owsianych, wrzucałem 5 słodzików, teraz juz zszedłem do 2)
Aromat do ciasta (polecam migdałowy)
Olej kokosowy. (30g)

Do Garnka wlewamy wodę i do zimnej wody wsypujemy płatki owsiane (jesli wody jest za duzo, troszke odlać, jesli nie odlejemy tez sie nic nie stanie bo odparuje i wsiąknie w płatki. Wrzucamy słodziki oraz krople aromatu migdałowego, gotujemy na małym ogniu do momentu osiągniecia odpowiedniej konsystencji. Sciągamy z gazu, wrzucamy olej kokosowy i mieszamy az cały olej się rozpusci i przy okazji troche ostygną płatki. Na koncu wrzucamy odzywke białkową, dobrze mieszamy i na talerz !

W takim sniadaniu mamy wszystkie potrzebne składniki odzywcze na początek dnia, które pochodzą z pełnowartosciowych produktów.
Jesli ktos lubi, polecam rowniez dodac jakies orzechy, rodzynki, zurawine, na pewno doda to super smaku :D

Wartosci odzywcze na podane przezemnie proporcje.
Węglowodany 60g/Białko 30g/ Tłuszcz 30g

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Malinowa Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1860 Napisanych postów 19698 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78887
Fajnie , ja czasami dodaję do owsianki budyniu w proszku , też smakuje dobrze

„Rób to, co możesz, mając do dyspozycji to, co masz, tam, gdzie jesteś” Moderator w dziale KUCHNIA SFD http://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html Malinowy blog kulinarny http://www.sfd.pl/%5BBLOG%5D_Cud%2Cmi%C3%B3d_i_MALINA_-t1082118.html

napisał(a)
Logitechh
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 340 Wiek 2016 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4730
A widzisz, o tym nie pomyślałem :D

napisał(a)
alhambra1970
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 1307 Wiek 47 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 89458
A ja gotuję czasem kaszkę manna owsianą Oprócz odżywki dodaję łyżeczkę masła orzechowego. Jest mega ! A jeszcze posypana orzeszkami pistacjowymi, to juz w ogóle wymiata

"Niektórzy widzą rzeczy takimi, jakimi są, i pytają : dlaczego ? Ja śnię rzeczy, które nigdy nie istniały , i powiadam : czemu nie ? " G.B. Shaw http://www.sfd.pl/Alhambra_nowe_wyzwania-t1037040.html

napisał(a)
Logitechh
Początkujący
Alhambra, aż jutro spróbuje z tym masłem orzechowym :D brzmi fajnie

napisał(a)
CrazyWolf
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 210 Wiek 27 lat Na forum 111 dni Przeczytanych tematów 1752
Ja dziś robiłem z masłem ,ale nerkowców ... Za mało masła tylko było haha Na prawdę rewelka
napisał(a)
kingoo
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 29 lat Na forum 48 dni Przeczytanych tematów 21
a ja często robię jaglankę w ten sposób, przelewam zimną woda, gotuję, a potem blenduję z owocami- wychodzi budyń :) świetny deser.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Placek aka oreo

Następny temat

Ciastka w czekoladzie z dodatkiem masła orzechowego by boska_mlc