SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płatki jaglane błyskawiczne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11180
Myślałem nad tym i po produktach takich jak ryż basmati, brązowy, kasza jaglana czy chociażby makaron pełnoziarnisty nie mam żadnych problemów. Problem występuje gdy jem owsiankę, a dokładnie płatki górskie z bananem i jabłkiem. Z tego co wyczytałem w tym artykule objawy na nietolerancje fruktanów mogę nie wystąpić w przypadku ryżu, a co innego ta owsianka czy może jednak te owoce. Jednak jadłem kiedyś chleb razowy 100% żytni z jajecznicą i nie było żadnych problemow.


Zmieniony przez - Adi0wn3dpl w dniu 2017-02-16 17:24:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Po prostu odstaw gluten. Na jakiś czas, wtedy będziesz wiedział.
Z tego co wiem to nietolerancje na gluten pogłębiają się, gdy np. właśnie jadamy owsiane z mlekiem, czyli laktozą.
Dobrze byłoby zrobić taki eksperyment.
1

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11180
Troszkę mi to nie odpowiada, bo wiele produktów które lubię zawiera gluten, ale chyba nie mam wyboru. Dzięki wielkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 507 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13978
Wiele osób (w tym ja) ma problemy z trawieniem płatków owsianych. Ja po postu przestałem je jeść. Są smaczniejsze źródła węgli
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11180
Polecasz sołtysie jakieś smaczniejsze źródło węglowodanów na sniadanie aby było łatwe i szybkie?
Oraz drugie moje pytanie tylko tym razem o coś innego. Czy możliwe jest abym się zalewał na 2700 kcal co myślałem, że jest moim zerowym przy okazji czując głód. Mam 72 kg, 178 cm. Trenuje 3 razy w tygodniu FBW.


Zmieniony przez - Adi0wn3dpl w dniu 2017-02-17 08:29:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_-t1135388.html tutaj masz źródła węgli...od wyboru do koloru.

Kalkulator nigdy nie wyliczy Ci dokładnie "zerowego" niestety, ale jeśli podejrzewasz jakieś problemy warto porobić badania podstawowe, hormonalne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11180
Wracając do tych źródeł węglowodanów. Mogę rotować tymi płatkami na śniadanie mimo, że wszystkie są błyskawiczne ? Nie zjem mnie indeks glikemicznym?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6263 Napisanych postów 76003 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754688
Indeks glikemiczny nie jest wyznacznikiem jakości produktu. Śmiało możesz je spożywać.

http://potreningu.pl/articles/3979/wszystko-co-wiesz-o-indeksie-glikemicznym-jest-nieprawda 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11180
Dzięki wielkie. Będę spokojniejszy i z chęcią przeczytam ten artykuł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 11180
Nie będę już zakładał nowego tematu tyko zapytam tutaj. Jak to jest z tymi węglowodanami rano, bo usłyszałem, że powinno się je odkładać jak najdalej w ciągu dnia, a najlepiej w okolice potreningowe. Ze względu na to, że poranny wyrzut insuliny po węglowodanach będzie obniżał poziom hormonu wzrostu który po przebudzeniu jest na wysokim poziomie, a co za tym idzie osoby naturalne powinny to wykorzystywać, a nie zbijać. Jakie są wasze opinie na ten temat ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek między treningami

Następny temat

Redukcja

WHEY premium