SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płaskostopie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1903

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 143
Witam, z góry przeproszę, jeżeli jest to zły dział, bądz w ogóle takie pytanie nie należy do tematyki forum. Mam płaskostopie i moje pytanie czy jest szansa na wyleczenie go przy pomocy chodzenia na boso, na palcach. Nie jestem w stanie ocenić czy jest to płaskostopie jest duże czy nie. Mieszkam na wsi i budujemy dom, więc nikt nie ma czasu zawieść mnie do lekarza jak na razie. Chciałbym sam spróbować i czekam na odpowiedz :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 143
ref
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 194 Napisanych postów 1533 Wiek 37 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16833
Chodzeniem na boso platwusa nie wyleczysz potrzebne są odpowiednie ćwiczenia potrzebna jest wizyta u ortopedy.Polecam chodzenie na bosaka fajnie ze budujesz dom ale zadbaj tez o nogi bo platwus zostanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1690
Na początek musisz mieć diagnozę, czy to płaskostopie, jakie płaskostopie i czy nie ma też innych wad stóp. Chodzenie na bosaka jest bardzo pomocne, aby wzmocnić mięśnie wysklepiające stopy. Nie chodzi o to, żebyś chodził boso wszędzie, ale po mieszkaniu na pewno warto zrezygnować z kapci. Są też specjalne skarpety/buty, w których każdy palec jest osobno, a podeszwowa strona w skarpecie wyścielona jest przyczepnym materiałem, aby się nie ślizgać po podłodze. Zadbaj o prawidłowe obuwie, o miękkiej podeszwie.
Oczywiście do tego wszystkiego musisz dołączyć ćwiczenia korekcyjne na płaskostopie, zwiększyć swoja ogólną aktywność ruchową, w przypadku nadwagi - warto zredukować ciężar ciała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6
A może wkładki ortopedyczne?

Tutaj krótki opis: http://poradniastopy.pl/choroba-stop/zastosowanie-wkladek/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

uraz kolana

Następny temat

zwykłe przeziębienie ?

WHEY premium