Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 53125 razy
  • Autor

Pękająca skóra

• złoty102
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 11 lat
    • Trenuje: dopiero zaczynam
    • LPA: 5018

Wysłano 16 kwietnia 2004 19:34

zgłoś naruszenie

Na dłoniach, a dokładnie na kciukach i palcach wskazujących u obu rąk pęka mi skóra. Najpierw wygląda jakby się trochę zdarła z wierzchu, później pęka. Okropnie to boli, szczególnie jak myje się ręce i te rany są mokre. Pół biedy jak nie gram w kosza i siatkę, wtedy pęka rzadziej. odrazu mówię że zakaz gry to nie rozwiązanie, bo jakoś koledzy grają i nic im się nie dzieje. Co jest nie tak (brak jakiś witamin czy co) i jak sobie z tym radzić? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

•  Odżywki i suplementy

Wysłano 16 kwietnia 2004 19:58

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • Jenna_20
    • LPA: 9330
    • Status:Znawca

Wysłano 16 kwietnia 2004 19:58

zgłoś naruszenie
    Rozumiem ze pisząc o tym problemie chciales sie dowiedziec czy kto kolwiek moze go rozwiazac,jednak najlepsza bedzie jednak wizyta u dermatologa...
  • złoty102

Wysłano 17 kwietnia 2004 10:22

zgłoś naruszenie
    nie za bardzo chce mi się iść do lekarza (ach ta nasza służba zdrowia). Może ktoś spotkał się z takim problemem?
  •  
    SFD

Wysłano 17 kwietnia 2004 15:02

zgłoś naruszenie
      To moze byc brak witamin odpowiedzialnych za wyglad skory, ale bardzo prawdopodobne, ze to po prostu wynik przesuszenia. Moj maz w pracy ciagle moczy rece i tez takie cos go spotkalo. Kluczem jest regularne nawilzanie po KAZDYM umyciu lub zmoczeniu rak. Takie proste postepowanie powinno pomoc. Postaw krem do rak w domu przy kazdej umywalce, a gdy wychodzisz, nos zawsze mala tubke w kieszeni.
      Znam jeszcze dwa niekonwencjonalne sposoby nie zapobiegajace, ale przyspieszajace gojenie. Choc nie wiem, czy chcesz z nich korzystac, bo sa dosc oryginalne Pierwszy polega na tym, ze bierze sie dorodna, soczysta marchewke, myje dokladnie, scina koncowke i ta czescia, z ktorej sie koncowke obcielo trze sie ranki na palcach. Gdy ta koncowka marchewki stanie sie sucha, znowu sie scina kawalek i trze. I tak dotad, az sie znudzi Po kilku aplikacjach powinno pomoc. Jest to podobno sposob amerykanskich farmerow.
      Drugi sposob, to zaklejenie ranek superglue, ale ten znam z netu i za niego nie recze Osoba, ktora przysiegala, ze to jedyny sposob, zeby raniki przestaly bolec przy kazdym dotyku, radzila wczesniej dokladnie umyc rece, zeby nie wywolac infekcji, a potem w kazda ranke wpuscic kropelke superglue i zostawic do wyschniecia. Podobno potem juz nie boli i szybciej sie goi. To niby byla rada dermatologa, ale tak jak napisalam, nie recze za nia. Ale moze zechcesz sprobowac
    • złoty102

Wysłano 17 kwietnia 2004 22:47

zgłoś naruszenie
      Z tym superglue to chyba drobna przesada, ale z tą marchwią to trzeba spróbować, tylko czy ręce nie zrobią się pomarańczowe? A co do tych witamin, to które są odpowiedzialne z proces gojenia i wygląd skóry, bo coś mi się zdaje że chyba A, ale nie jestem pewien.
    • SFD

Wysłano 19 kwietnia 2004 04:28

zgłoś naruszenie
        Mysle, ze rece moga sie zrobic pomaranczowe, wiec staraj sie trzec same ranki, a nie skore wokol

Witamina A na pewno, jakie inne - nie kojarze. Najlepiej wziac zestaw multiwitaminowy. Z reguly organizm wybierze sobie z niego to, czego najbardziej akurat potrzebuje.

A ja, jesli kiedys bede potrzebowac, to wyprobuje ten sposob z superglue. Z czystej ciekawosci

Zmieniony przez - jagodka w dniu 2004-04-19 04:30:29
      • Madlenka
        • Na forum: 10 lat
        • LPA: 2891

Wysłano 19 kwietnia 2004 09:24

zgłoś naruszenie
        jest niebyt droga maść w aptece na tą dolegliwość, sprzedają bez recepty, stosował ją mój tata, a później leczyłam nią modzele u moich psów - bardzo szybko znikły nazwę moge podać jutro - niestety nie pamiętam, ale jak spytasz w aptece powinni ci doradzić
      • złoty102

Wysłano 19 kwietnia 2004 21:00

zgłoś naruszenie
        dzięki, ale narazie to nawiżanie po każdym myciu daje niesłe rezultaty
      • Madlenka
        • Na forum: 10 lat
        • LPA: 2891

Wysłano 20 kwietnia 2004 08:01

zgłoś naruszenie
        w razie czego maść nazywa się Dernilan
      • złoty102

Wysłano 20 kwietnia 2004 14:00

zgłoś naruszenie
        dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
      • ewel
        • Nagany: 0
        • LPA: 1956

Wysłano 02 maja 2004 20:19

zgłoś naruszenie
        jak juz bedziesz duuzo kremowal lapki to Neutrogena. Moj tata ma taka skore pekajaca na dloniach, szczegolnie zima. Ten krem swietnie zapobiega.

Zapomnialam nicka...dziewczyna z psem pisala o chorobie skory psow. Czy mialas na mysli te takie srebrne zgrubienia na lokciach czasami na koniuszku ogona? Bardzo prosze odpisz.
        ewel
        --
        marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała