SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 288680

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to pobiegałem dzisiaj nie ma co. Przyznam się, że jak wracałem to w głowie miałem jedną myśl :Stary jesteś a głupi. Zlało mnie śniego deszczem tak, że odechciało mi się wszystkiego. Nie wiem już sam co o tym myśleć, pogoda jest jaka jest i za szybko się nie zmieni a nie mam tyle czasu na siłownie, żeby trzaskać bieżnie. Może powrócić jednak do pomysłu zakupu orbi? Sam już nie wiem.
Dobra nie ma się co użalać, trzeba będzie znaleźć wyjście i tyle.
Mam większe zmartwienie, aż boję sie pisac, bo jeszcze Mr Masti przeczyta i znowwu się nasłucham (naczytam). Bardzo ale to bardzo - zresztą od początku- chodzi za mną dźwiganie. Jestem coraz bliżej decyzji wprowadzenia raz w tygodniu treningu na siłę. Ciężko i do 6 repsów. Plusem tego rozwiązania będzie przynajmniej częściowe uspokojenie psychiki no i sesja będzie trwała krócej więc na bieżnie powinno starczyć .
Jak powiedział klasyk. panie premierze jak tu żyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
O jakim wy śniegu piszecie w lubuskim dawno go nie widzieli a dodatkowo pada deszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
masti traktował Cię jako świerzaka i bał się, że wymiękniesz
Guru tego forum, napisał wiele artykułów o tym, że najlepiej redukują tłuszcz ćwiczenia z dużymi ciężarami. Tych serii nie powinno być znowu aż tak mało i nie wiem czy wystarczy Ci czasu na dłuższe bieganie (ale w tym przypadku to już mniej ważne).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Fans-powoli można juz zwiekszać ciężary i redukować ilość powtórzeń-ale nie wszedzie,nie w każdym ćwiczeniu.


U Ciebie warto sie skoncentrowac na klacie,barkach,bo widać,że nogi,grzbiet jest silniejszy.

24 stycznia bedzie program filmowy dotyczacy treningu klaty-wyciskanie sztangi leżąc- na siłę,na masę i na siłę & mase.

Postaramy się to zrobić jak najwyraźniej-by szło dostrzec istotne różnice miedzy tymi metodami-które można stosować także przy innych ćwiczeniach.


Mała ilość powtórzeń na redukcji-jak najbardziej.

Ale do tego musi byc odpowiedni ciężar-np na 6 powtórzen ok 80 % ciężaru maksymalnego w danym ćwiczeniu,jeszcze mniej powtórzeń-3-4-wchodzimy w strefe 85%,90 %. rekordu życiowego w danym ćwiczenia.

Mięśnie to wytrzymają przez jakiś czas ale ściegna,stawy,nerwy w pewnym momencie będą miały dość

Dlatego wszystkie metody treningu robi się etapowo6-8-12 tygodni-by nie doprowadzić do tego momentu.

Trenowanie na mniejszych cieżarach z małą ilościa powtórzeń jest nie meczące,przyjemne ale i bezsensowne,to forma rozgrzewki do większych ciężarów przy treningu na siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to jak większych przeciwskazań nie ma a nawet sa pewne wskazania, to trzeba wcielać w życie. I to już dzisiaj. Jak radzi Mr Masti, powoli bez szarżowania. Wymyśliłem, że barki i klatke(tak panie Masti, i niech pan powie że się nie słucham) po dwa ćwiczenia po 5 serii po 6 powtórzeń na sugerowanych obciążeniach na każdej sesji. Reszta jak dotąd. Już mi się micha cieszy

Mr Masti, bardzo ubolewam, że nie mogę brać udziału w waszych treningach na żywo i również filmiku z treningu z Koondziem nie mogę się już doczekać.

No to za trzy godzinki atak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Na poczatek proponowałbym po jednym ćwiczeniu.

I na początek-ustalić aktualne maksy w tych ćwiczeniach-by wszystko było konkretnie a nie na wyczucie.

Oczywiście przed tymi 5 seriami-kilka rozgrzewkowych z progresja-by sie układ przygotował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok, to dzisiaj sprawdzę maksy. Będzie po jednym ćwiczeniu,ale na plecy i klatke zawsze robiłem w sesji po dwa ćwiczenia, czyli albo drugie na klatke po staremu czyli na 12- 15 powtórzeń(?), albo zostawić na jednym ćwiczeniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Drugie po staremu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziwny trening dzisiaj wyszedł, z mojej winy, jak sie nie czyta ogłoszeń to jest się wyganianym z siłowni. Okazało sie, że od nowego roku zmienili godziny otwarcia i dzisiaj siłownia do 9 zamiast 10ej. No i biceps z tricepsem poszedł w super serii w expresowym tempie, łydki i bieżnia zostały w lesie. Maksy też sprawdzone, a szło tak:
Orbi
Rozciąganie plus pompki
Przysiady:12x60kg, 10x80kg,10x100kg,6x120kg
WL:13x40kg,8x60kg,6x80kg,6x90kg,3x100kg,1x105kg i tą wartość uznaje za maksa
Wyciskanie sztangi na skośnej głową w górę: 12x60kg,10x70kg,6x70kg - niewygodnie na naszym sprzęcie więcej nie robie
Wyciskanie sztangi na barki siedząc: 10x40kg,6x60kg,2x70kg - to będzie wartość wyjściowa.Bardzo niewygodnie podobnie jak wyżej, stwierdziliśmy, że będziemy wyciskać stojąc i nie wracamy dotego ćwiczenia.
Unoszenie ramion na boki z hantelkami: 16x12kg,12x14kg,10x14kg
Wiosłoanie sztangą: 14x60kg,10x80kg,6x100kg - przesadziłem z ciężarem w ostatniej serii i brakło pary na więcej powtórzeń
Ściąganie drążka szerokim nachwytem do klatki: 18x45kg, 12x50kg, 9x60kg bardzo elegancko spompowało najszerszy ale to zobaczyłem dopiero w szatni
Seria łaczona i bardzo szybkie tempo, praktycznie bez przerw tylko zmiana stanowiska - jakieś 3 metry:
Młotek: 16x12kg, 12,18kg,10x20kg
Prostowanie ramion do dołu liną wyciągu górnego: 12x30kg, 10x30kg,8x35kg
I tyle, bo zamykali. a miało być tak pięknie, nawet bieżnia w planie była.

Więc teraz pytanie, apropos obciążenia 80% rekordu. Zrobic kilka rozgrzewkowych i pocisnąć ze 3 serie na tym obciążeniu, czy stopniować i kończyć na tym?

Muszę przyznać, że lepiej mi się podchodzi do tematu jak mam w głowie te 6 powtórzeń. Ale spokojnie czekam na filmik z treningu z kondziem, bo chłop pare ma więc wie oczym mówi i może akurat ktoś będzie miał zbliżony rekord do mojego to będe miał gotowca. Musze tą klatkę podciągnąć, bo z zazdrością patrze jak chłopaki szarpią po 150kg na serie. Nie od razu Rzym zbudowano wiem, ale miłoby było zacząć coś robić w tym kierunku.
W ramach ciekawostki, po skończeniu klatki nie czułem, żeby dostała tyle co po 30 powtórzeniach 60ką.

Pozdrawiam

Edit:
Już od jakiegoś czasu miałem się was zapytać, ale jakoś wylatywało z głowy. Dzisiaj robiłem zdjęcie próbne do konkursu ale z pośpiechu nie wyszło ustawienie i światło jak na objawieniu więc się nie nadało. Przypomniało mi jednak o pytaniu do was. Po każdych przysiadach mam dwie centki na karku, oczywiście od sztangi, pytanie czy wy też tak macie a jak nie czy możecie doradzić czy sztange trzymam w odpowienim miejscu skoro zamieniam się w lamparda po każdej sesji
Mam nadzieję, że dostrzeżecie o czym piszę:





Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2015-01-09 23:26:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
tak. każdy ma jakieś tam centki po przysiadzie - no chyab że owijasz rurkę w piankę poliuretanową a to jeszcze w ręcznik. jak zrobisz low bar stance to dodatkowo trochę ramiona porysujesz ryfllem szybko się idzie przyzwyczaić.
nie chcę cie martwic ale tą fotką pokazałeś że jak zredukujesz to będziesz chudzina i do konkursu ma być cała sylwetka

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium