SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oszukać grawitacje.

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 288807

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zrobiłem przegląd poczty nieistotnej, bo trochę się nazbierało i zawartość jednej z kopert przypomniała mi, że mam prywatne ubezpieczenie zdrowotne Pobuszowałem po ich stronie i mają w ofercie coś takiego:


Fitness score: The VO2 max (also known as maximal oxygen uptake) measures how efficient your body is at taking in, delivering and using oxygen. The test involves cycling on a stationary bicycle or running on a treadmill (selected locations only^) with gradual increases in workload.

Body metabolism during exercise: We monitor your respiratory responses throughout exercise using a mouthpiece that shows the amount of fat and carbohydrate used. This allows us to identify your ideal training levels.

Advice on exercise: We’ll help you develop the right exercise routine to help you to meet your health and fitness goals, based on the results of a cardio respiratory fitness analysis, your medical questionnaire and health assessment test results.

Strength assessment: Strength is a core element of fitness, so we estimate your overall strength through our grip dynamometer test.

Flexibility test: A measurement of your flexibility through a trunk flexion assessment. We then compare your results to population averages and advise you on ways to improve flexibility. If you take further health assessments, we can monitor your flexibility over time.


Body fat percentage: We work out how much of your body is made up of fat and how much is lean tissue, such as muscle and bone. Combined with a Body Mass Index (BMI) measurement, this can indicate your ideal healthy weight.

Height and weight measurement: We combine and compare these measurements with other tests.

Waist to height ratio: This is a measurement of fat stored around your middle, which can indicate whether you’re at a higher risk of developing heart disease and diabetes.

BMI: This is a ratio of your height to weight, which helps to indicate if you are at a healthy weight. People with a BMI of 25 and over can have a higher-than-average risk of health problems like diabetes, heart disease and some cancers.



Blood pressure and pulse rate: We check for higher-than-normal blood pressure (hypertension) as this means that the heart has to work harder to push blood around your body. Over the long term, this is associated with an increased risk of heart attack, stroke and kidney failure.

Read more about blood pressure

Electrocardiogram (ECG): This measures the electrical activity of the heart while you are at rest. An ECG can help identify problems with the heart such as coronary artery disease, an enlarged heart or disturbances in the electrical control of the heart (arrhythmia).

Read about how an ECG works

Lung function tests: Measurement of the flow of air through your lungs, the size and volume of your lungs, and how efficiently they work. Results can indicate early signs of lung disease and conditions such as emphysema, chronic bronchitis and asthma.

Measurement of heart and lung efficiency: We monitor your heart rate, oxygen uptake and lung response during exercise. Efficient heart and lung response is important for good levels of cardiovascular fitness.

I pytanie, warto zapodać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Tylko fitness score, VO2max to fantastyczny parametr, o ile badanie zrobisz cyklicznie co kilka miesiecy. Reszta to p******y i strata czasu :)

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli na jednorazówkę nie bardzo? To wszystko jest w pakiecie "fitness assessment" i w sumie oprócz czasu nic mnie nie kosztuje, jeszcze poczytam opinie w necie.
No panowie jeszcze 45 min i drugi meczyk mi wejdzie a poszedłem za stówkę wygraną sprzed tygodnia. Coś za dobrze idzie, żebym się tylko nie wciągnął.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Czekam na oksymetr w Lidlu Nie wierzyłem w jego skuteczność ale ciotka lekarka, twierdzi, że do domowego (niemedycznego) zastosowania będzie ok.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
MaGor
Czekam na oksymetr w Lidlu Nie wierzyłem w jego skuteczność ale ciotka lekarka, twierdzi, że do domowego (niemedycznego) zastosowania będzie ok.

To daj znać jak się już doczekasz
Raniutko, zanim wstała cała moja ekipa, zapodałem 30 min biegu w terenie w tętnie 140-150BPM. Nawet fajnie się biega tak na czczo, tylko przez pół kilometra miałem jakiegoś psa przy nodze a że nie mogłem wyczaić jego zamiarów a właściciel został daleko z tyłu to tętno skoczyło trochę wyżej niż tempo biegu . Chyba wczorajsze +375 tak na mnie podziałało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 276 Napisanych postów 4714 Wiek 54 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 69516
Jak wygrałeś to sobie coś kup i nie graj dalej bo wtopisz wszystko ale już wpadłeś w sidła machiny i nie odpuścisz wiem to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kerad37
Jak wygrałeś to sobie coś kup i nie graj dalej bo wtopisz wszystko ale już wpadłeś w sidła machiny i nie odpuścisz wiem to.

Nie ruszam, poczekam na jeszcze jedno przeczucie, ale już nie w tej kolejce.

Jestem po treningu, który nazwałbym pouczającym. Najpierw rozpiska:
Orbi 3 min
Przysiady na sucho: 30
Rozgrzewkowo i wyczucie ciężaru pod niemca:
Przysiady:20x40kg, 15x60kg
Wyciskanie hantli na skośnej: 12x26kg,10x26kg
Trening zasadniczy:
Łączona bez przerw pomiędzy i 30sek z zegarkiem w ręku pomiędzy seriami, w obydwóch ćwiczeniach 4 sek schodzenie w dół:
Przysiady ze sztangą: 6x10x80kg
Wyciskanie hantli na lekkim skosie:6x10x80kg - śmierć
8min przerwy
WL: 8x60kg,6x80kg,6x80kg
Łączona:
Wiosło sztangą: 8x60kg,8x80kg,6x80kg
Wyciskanie chest incline: 12x40kg,10x50kg,10x60kg
Łączona:
Pompki na poręczach:13,11,12
21ka: 25kgmi
Łączona:
Szrugsy hantlami: 3x12x24kg
Skłony(?) na ławce:3x20

Jak widać robimy wstępne obczajanie niemca GVT, na początek postanowiliśmy zrobić 10 serii przysiadów z wyciskaniem ale martwi nie ćwiczą a po 6tej umarłem. Dzięki bogu, że siłownia w niedzielę rano pusta. Mój partner chciał iść do domu po 15 min
Jak już doszliśmy do siebie (dalej leżąc) razem doszliśmy do jednego wniosku, my się na tej siłowni do tej pory opyerdalaliśmy , to co ten program robi z człowiekiem to jest jakiś sajgon i podoba mi się to
Do końca treningu poszliśmy w miarę możliwości łączonymi. Plan na najbliższe miesiące zaczyna nam się krystalizować. Będziemy do maja ciągnąć splita bo młodzież chciałaby dokończyć cykl masowy ale na każdym treningu będziemy robić podchody pod niemca. Od maja zastosujemy ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej ekh ekh pardon tłuszczowej tym faszystowskim programem.

Trening dał mi jeszcze jedno zjawisko do rozważenia, od 3ej serii miałem konkretny ból w barkach jak łapałem za sztangę w przysiadach, jakby się pokurczyły Ciężar do przysiadu dobrałem ciut za mały myślę, że 90kg będzie w sam raz, do wyciskania chyba idealnie znaczy na 6 serii.
Ja już czuję w klacie rewolucję. Feeling happy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
fanslaska

Wyciskanie hantli na lekkim skosie:6x10x80kg - śmierć



nieźle progresujesz , za hantle 80kg to nawet Wason się nie bierze (bo najcięższe mamy chyba 70 )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Za wysoko zacząłeś z przysiadami. Zejdź do 60, no chyba, że to zabawa na 2-4 treningi. Zrobisz 10 x 10, dokładasz 2,5-5kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kabo9
fanslaska

Wyciskanie hantli na lekkim skosie:6x10x80kg - śmierć



nieźle progresujesz , za hantle 80kg to nawet Wason się nie bierze (bo najcięższe mamy chyba 70 )

Oczywiście błąd, hantle 26kg.
ajazy
Za wysoko zacząłeś z przysiadami. Zejdź do 60, no chyba, że to zabawa na 2-4 treningi. Zrobisz 10 x 10, dokładasz 2,5-5kg.

Powiem Ci, że gdyby nie te barki..., ale z drugiej strony to było tylko 6 serii.

Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2015-03-15 17:45:20
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Konkurs "Modyfikujemy nogi" - bury07

Następny temat

Zamienić tłuszcz na mięśnie!

WHEY premium