Temat został odczytany 86348 razy

Ostrogi piętowe

zgłoś naruszenie
  • ewel
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 384
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 1956
Nie jestem lekarzem i mysle, ze jak powiem, ze boli mnie ostroga to nic zlego sie nie stanie. Gdybym byla super obcykana w temacie to nie szukalabym informacji na forum.
Bede wdzieczna za cwiczenia rozciagajace to podsciegno (czy jakos..).
Na razie dowiedzialam sie, ze powinnam kreslic stopa 3 x dziennie caly alfabet i rozciagac miesien brzuchaty lydki.
Na wkladkach bardzo mi zlaezy - ale nie wiem jakie kupic. Te ktore ogladalam maja wypustki na srodku piety a mnie boli po boku.
ewel
--
marudzę na temat naturalnej pielęgnacji ciała
1213002552000
zgłoś naruszenie
  • ewel
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 384
Kradam, ale ta ostroga jest bo widac ja na zdjeciu RTG.
ewel
--
1213002605000
zgłoś naruszenie
  • kradam
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3172
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 21170
  • Trenuje: Właściwie to mi to lata
Nie napisałem, że jej na RTG nie ma! Napisałem za to, że niektórzy ulegają nadmiernej fascynacji odnośnie tych obrazów.

Tu są ćwiczenia na rozcięgno:
http://www.med.umich.edu/1libr/sma/sma_planfasc_rex.htm 
[http://www.sfd.pl/FAQ_-_kontuzje_i_nie_tylko-t321489.html]
1213004006000
zgłoś naruszenie
  • ewel
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 384
Dzieki, pocwicze. pan od fizykoterapii powiedzial, ze sa duze szanse, ze mi ta narosl zniknie. :)
Mialam ultradzwieki oraz krioterapie.
ewel
--
1213009019000
zgłoś naruszenie
  • caragana
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • Na forum: 7 lat
  • LPA: 2
Witam, mam pytanie w związku z ostrogami piętowymi, otóż jestem pracownikiem fizycznym i stwierdzono u mnie tę właśnie przypadłość. Moje pytanie polega na tym, czy choroba ta kwalifikuje się do uzyskania zwolnienia w pracy? Jeśli ktoś się orientuje w tej kwestii proszę o pomoc. Z góry dziękuję:)
aneczkaz
1220984430000
zgłoś naruszenie
  • caragana
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 2
  • LPA: 2
Witam, mam pytanie w związku z ostrogami piętowymi, otóż jestem pracownikiem fizycznym i stwierdzono u mnie tę przypadłość, a moje pytanie polega na tym, czy ta choroba kwalifikuje się do uzyskania zwolnienia w pracy. Jeśli ktoś orientuje się w tej kwestii, to proszę o odpowiedź. Z góry dziekuje bardzo. Pozdrawiam:)
aneczkaz
1220985176000
zgłoś naruszenie
  • Joven
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 289
  • LPA: 571
  • Trenuje: sport zawsze obecny, jazda konna - profesjonalnie
czy ktos z was juz wyleczyl te ostrogi? biegam i uprawiam duzo sportu, nie wyobrazam sobie zeby z tego zrezygnowac..:( czy po zabiegu chirurgicznym mozna poewrocic do biegania?
Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)
1235220677000
zgłoś naruszenie
  • Piotr Zemł
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1238
  • LPA: 3498
  • Trenuje: 6
Do kolegi Kradam czy jak Ci tam leczyles kiedys ostroge pietowa?? Widziales kiedys pacjenta z taka ostroga, dotykales kiedys takiej nogi?? Podejrzewam ze nie, Twoja wiedza jest tylko teoretyczna cos przeczytales z ksiazek z netu i tyle. Ostroga pietowa to rzeczywiscie zmiana zwyrodnieniowo wytworcza w postaci narosli na kosci pietowej i przeciazenia rozsciegna podeszwowego, powstajaca w skutek przeciazenia sciegna achillesa i mm lydki, ale to takze problem ze slizgiem kosci pietowej w stosunku do kosci skokowej i tu lezy glowna pczyczyna. O tym niedoczytales zapewne
Leczenie to tak jak poprzednicy napisali bardzo dobre rezultatu po ultradzwiekach. Pracujac w przychodni przez 3 lata spotkalem z ta dolegliwoscia z 50 osob wszystkile leczone ultradzwiekami z b. dobrym rezultatem, dodatkowo rozciaganie rosciegna podeszwowego i brzuchatego lydki oraz mobilizacja kosci pietowej.
mgr fizjoterapii
terapeuta manualny
-1
1235250378000
zgłoś naruszenie
  • Joven
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 289
  • LPA: 571
  • Trenuje: sport zawsze obecny, jazda konna - profesjonalnie
hehe nie uwierzycie co przeczytalam na innym forum :)
jedna babka ma swoja metode na ostrogi : robi nalewke z octu i gwoździ, a potem po 2 tygodniach smaruje nią pięty :D:D:D:D:D
dobre co:)

A tak serio, czyli te ultradźwięki naprawdę pomagają?
A czy móglby sie jakis chirurg tu wypowiedziec jeszcze albo osoba ktora miala to usuwane chirurgicznie? Podobno po zabiegu chirurgicznego usunięcia ostróg, mogą one odrastac??

i porosilabym moze o jakies fotki albo opis tych cwiczen rozciągających stopy
Jeśli Ci pomogłam SOG-nij mnie :)
1235303541000
zgłoś naruszenie
  • Piotr Zemł
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1238
  • LPA: 3498
  • Trenuje: 6
Ultradzwieki pomagaja, sam je stosowałem u wielu pacjentow, a co do rozciagania to tak jak rozciagasz miesnie lydki, w ten sposob rozsciegno tez sie bedzie rozciagalo.
mgr fizjoterapii
terapeuta manualny
1235423538000