logo
zamknij zamknij

Ostatni posiłek

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 562

0 5 0

Formularz - Proszę o pomoc

30

Męższcyzna

Cel

masa

Waga

80

Wzrost

175

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

praca siedząca, 3 razy w tygodniu trenning siłowy

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

2 lata

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

jest

Stosowana lub planowana suplementacja

ok
napisał(a)
eloelotom
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Witam,
staż na siłowni: bez przerwy prawie 2 lata; z przerwami ok 6 lat,
waga 80 kg,

Ostatnio mam problemy z kaszlem. Lekarz twierdzi, że jest to następstwo refluxu. Głównym zaleceniem jest jeść ostatni posiłek około 18.

Mój dzień oraz dieta wygląda następująco:

Śniadanie (7:00 7:30):
płatki owsiane górskie około 60-80 gr
mleko około szklanki
ser biały około 30-50 g
jedno surowe jajka
łyżka oliwy z oliwek
kakao, sok typu herbapol, miód do smaku

Posiłek I ( 10:30 – 11:00)

ryż lub kasza (burgul, jęczmienna, kus kus w zależności na jaką mam ochotę) około 50-70 gram
kurczak lub schab, szynka to różnie. Około 100-110 gram
warzywa (tutaj też różnie)

Przekąska ( 12:30 – 14:00)
Zazwyczaj garść orzechów, rodzynek, coś alla mieszanka studencka, czasem coś słodkiego

Posiłek II (15:00 – 15:30)
serek wiejski 200 g
bułka pełnoziarnista, kilka kromek chleba

Posiłek III (17:00 – 17:30)

Tutaj ukłon w stronę dziewczyny. Po prostu obiad.

19: 00 – 20: 00 – szkoła językowa

20:30 -22: 00 Trenning

Posiłek IV
Po treningu zawsze szejk białkowy plus banan

Posiłek V (22: 30 – 23:00)

Zazwyczaj ryba. Różni zależy na co mam ochotę albo makrela w puszcze albo wędzona około 100g
dwie kromki chleba
masło do chleba.

I tutaj moje pytanie: Jak mądrze to zrobić aby jeść ostatnio posiłek wcześniej. Czy brak posiłku na noc, po trenningu może mieć negatywny wpływ na przyrosty?
Kiedy dodać posiłek?

Ps. Wątpliwości oraz rady są wskazane.
Pozdrawiam

Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
flex1976 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1813 Napisanych postów 58897 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 492055
Witam
Wstaw dietę do poprawy wg wskazówek :
http://www.sfd.pl/-t922822.html 
Pozdrawiam,

[b] https://www.facebook.com/SebastianSzmitTrenerPersonalny [/b]

napisał(a)
dudee
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 934 Napisanych postów 22398 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 185646
Dostosuj się do wskazówek powyżej.
Pełnowartościowy posiłek po treningu jest wskazany, bez względu na porę dnia.

Okres po wysiłkowy to czas w którym należy dostarczyć wszystkie niezbędne składniki odżywcze w celu odbudowy uszkodzonych włókien mięśniowych akurat w tym przypadku pomijanie tak ważnego aspektu może nasilić katabolizm białek mięśniowych.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-03-14 18:53:24

Dietetyk (kontakt tylko prywatnie).... http://www.sfd.pl/%5BBLOG%5D_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html

napisał(a)
eloelotom
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
W załączniki zrzut

napisał(a)
anubis84 Moderator
Ekspert
Szacuny 3852 Napisanych postów 88937 Wiek 32 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 427363
można jesć po 18 ważneby osttani posiłek zjeśc na około 2 godziny przed snem.

kto dąży do doskonałości - będzie zawsze wyższy nad mierność, lecz kto tylko o mierności myśli - jeszcze niżej spadnie.

1
napisał(a)
eloelotom
Początkujący
Myślałem, żeby wyrzucić posiłek po siłowni ale wydaje mi się to złym pomysłem. Dwie godziny przed snem to musiałbym iść spać po 24. Tym samym ilość godzin na regenerację zmniejsza się.

napisał(a)
SzeA
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 324 Wiek 43 lat Na forum 138 dni Przeczytanych tematów 3708
Po siłowni musi byc konkretny posilek a nie banan i troche prochu.
napisał(a)
Adi0wn3dpl
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Wiek 21 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 11160
Najlepiej byłoby gdybyś zorganizował sobie dzień tak, aby trening wypadał wcześniej.
napisał(a)
domer Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1434 Napisanych postów 46563 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 311958
Nie musi być wcześniej. Po prostu należy zjeść solidny, pełnowartościowy posiłek.

http://potreningu.pl/articles/128/co-jesc-po-wieczornym-treningu 

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
dudee
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 934 Napisanych postów 22398 Wiek 22 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 185646
Dodatkowo 7 posiłków w ciągu dnia może w sposób skuteczny utrudnić proces odchudzania. Długo utrzymywany wysoki poziom insuliny w osoczu może blokować wydzielanie glukagonu (hormon przeciwstawny do insuliny odpowiedzialny za spalanie tkanki tłuszczowej) ponad to przerwa w dowozie aminokwasów ma również swoje plusy. Zrewiduj ilość posiłków do 4-5 i popraw jakość produktów, bo jest słabo.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-03-15 22:01:32

Dietetyk (kontakt tylko prywatnie).... http://www.sfd.pl/%5BBLOG%5D_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html

1
napisał(a)
eloelotom
Początkujący
dudee
Dodatkowo 7 posiłków w ciągu dnia może w sposób skuteczny utrudnić proces odchudzania. Długo utrzymywany wysoki poziom insuliny w osoczu może blokować wydzielanie glukagonu (hormon przeciwstawny do insuliny odpowiedzialny za spalanie tkanki tłuszczowej) ponad to przerwa w dowozie aminokwasów ma również swoje plusy. Zrewiduj ilość posiłków do 4-5 i popraw jakość produktów, bo jest słabo.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-03-15 22:01:32

Ja chcę przybrać. Co byś poprawił w mojej diecie?

Zmieniony przez - eloelotom w dniu 2017-03-15 22:23:29

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Układanie diety

Następny temat

Dieta - redukcja do oceny