SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oskarżenie o kradzież batonika...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 47 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 467
Witam, nie wiedziałem kogo mam się poradzić więc pytam na SFD...
Zostałem oskarżony w sklepie Polomarket o kradzież batona, sytuacja wyglądała następująco:
Byłem wczoraj w sklepie by zakupić sobie coś na ząb, kręciłem się trochę gdyż sam nie wiedziałem czego chcę, ale i dlatego że nie widziałem zbyt wielu dobrych rzeczy, wreszcie się zdecydowałem, kupiłem i wróciłem do domu. Dzisiaj szedłem znowu do polo, zrobiłem troszke większe zakupy, gdy byłem już przy kasie, pani ekspedientka powiedziała że powinna doliczyć mi jeszcze tego batona z wczoraj, zdziwiłem się i zapytałem o co chodzi, ona na to że dobrze wiem, po chwili rozmowy poprosiłem o pokazanie mi incydentu na kamerach, poszliśmy do biura, gdzie znajdowała się kierowniczka (czy inna kobitka na wyższym stanowisku) która rzekomo widziała mnie wczoraj jak kradłem, i zaczeła szperac w komputerze by znaleźć nagranie lecz po chwili powiedziała że nie może teraz tego odszukać bo nie ma czasu a nie pamięta o której godzinie to było i w ogóle za dużo szukania i dodała że jakbym miał honor to oddałbym te pieniądze, wyszedłem gdyż sam nie miałem zbyt wiele czasu aby się kłócić a nikt z nich też specjalnie nie chciał udowadniać mi "winy". Moje pytanie to czy warto tam wracać i wywalczyć przeprosiny, czy dać sobie spokój? Z jednej strony to tylko batonik i nie ma takiego sensu o to sie sprzeczać, ale z drugiej to chodzi też w jakimś stopniu o dume, gdyż poczułem się lekko dotknięty ta sytuacją. Wiem że to durne, ale szczerze nie wiem jak się zachować. Dzięki z góry za odpowiedzi!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14133
rudeboy1 - jeśli chcesz sprawiedliwości, to musisz tam wrócić i ukraść tego batonika, inaczej nic nie zrekompensuje Ci Twoich strat moralnych

Ja natomiast chyba wolałbym, być nazwany pomyłkowo złodziejem, niż by ktoś miał ku temu powody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarKosTSD Bushido24.pl
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2368 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14133
A dobry był chociaż ten baton?

A tak poważnie, olej sprawę - przecież Cię nie przeproszą, nie dadzą Ci ani dyplomu, ani batonika w ramach zadośćuczynienia. Szkoda emocji swoich i ich, bo dla nich jesteś złodziejem i pewnie w żaden sposób nie zmienisz ich myślenia. Ty i tak nie uzyskasz w pełni rekompensaty, za fałszywe oskarżenie (chyba że namierzyli Cię kiedyś a teraz im się to przypomniało? )
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 47 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 467
Ukradłem niby wczoraj. Troche to dziwne bo niby wczoraj widziała ta kierowniczka jak kradłem ale dała mi normalnie wyjść ze sklepu... tak jak w filmach gdy policja puszcza płotkę żeby doprowadziła ich do grubej ryby;p no dlatego też nie awanturowałem się zbytnio bo po pierwsze to by znaczyło że coś ze mną nie tak jest, a poza tym jakby oni sami niewiadomo jak do tej sprawy podeszli mógłbym wtedy bardziej się oburzyć, no ale myślę że nie ma co robić z igły widły i najlepiej zwyczajnie ich olać... Chciałem się zapytać kogoś o zdanie i miło że jest ktoś kto myśli podobnie, dziękóweczka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 569 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14642
Jeśli nie było świadków oskarżenia, to nie ma szans na chociażby przeprosiny, bo nie ucierpiała w jakimkolwiek stopniu Twoja osoba. Sprawy sądowe pochłonęłyby tyle kasy, że szkoda gadać. Więc na moje daj sobie siana ale idź do kierowniczki swoje nagadać albo olej sklep skoro zwykłe z nich chamy. I jeszcze gdyby faktycznie mieli pewność przestępstwa z Twojej strony, to załatwiliby Ciebie na miejscu zdarzenia mając dowód w postaci znalezionego w kieszeni batonika.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 483 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 33430
Jeśli chciałeś walczyć o przeprosiny to było trzeba zrobić to od razu, gdy byłeś w biurze i ta "kierowniczka" nie chciała Ci pokazać filmu. Teraz jedynie możesz wybrać się do kogoś wyżej ustawionego w markecie i zrobić tym panią syf ale moim zdaniem się nie opłaca.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136781
Jeśli jeszcze raz w tym sklepie oskarżą, rzucą podejrzenie na Ciebie o kradzież, powiedz kategorycznie, żeby wezwali policję, skoro niby przyłapali na kradzieży. I Niech przed glinami Ci to udowodnią. I powiedz, że za pomówienie też jest paragraf, więc albo się uspokoją z tym nazywaniem Cię złodziejem, albo rzeczywiście próbują wyciągnąć wobec Ciebie jakieś konsekwencje. Postaw sprawę na ostrzu noża, jeśli Cię aż tak duma boli: coś czuję że to oni prędzej spękają... A masz paragon na tego batona?
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 569 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14642
Albo wręcz sam zadzwoń na policję przy kolejnej takiej sytuacji. Wszystko zależy od Twojego nastawienia i chęci pokazania swojego JA. Osobiście bym się w takim sklepie więcej nie pojawił przez wzgląd na własną dumę.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
każdy by się ch**owo poczuł na twoim miejscu ,a sami w patrzą żeby kogoś w Ch**A zrobić w supermarkecie i wydać ci np 5 zl mniej wciskają do łapy i odwracają wzrok że niby schowałeś już ,olać te kvrwy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 47 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 467
Nie mam paragonu na tego batona bo ja nawet nie wiem o jakiego batona im chodzi, i oni też nie wiedzą jaki to ma niby być. Było tak że kupowałem 3 batoniki z pułek przy kasie, a wcześniej kreciłem się jeszcze przy pułce z płatkami, wziąłem je a potem odłożyłem, a przy tych płatkach były jeszcze batony z Nestle i wydaje mi się że o te batony im chodzi chociaż ja nawet ich nie dotykałem. Szczerze powiem że jak długo mi ta sytuacja chodzila po głowie to miałem wątpliwości że może schowałem baton do kieszeni z jakiegoś roztargnienia, ale jakbym go schował to bym go tam miał;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 9936 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 103395
nie kupuj więcej tam nic proste...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 47 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 467
No i racja w sumie, olać ich, daje na luz, omijam sklep i napie**alam trening;p
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie do pierwszego treningu

Następny temat

Matura

WHEY premium