SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olilas_redukcja

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4846

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez obliques z działu Dzienniki treningowe dla początkujących.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Witam, podczytuję to wspaniałe forum już od dawna. Mam na imię Monika i w końcu wychodzę z ukrycia, a skłoniły mnie do tego 2 rzeczy:
1. Zrobiłam zdjęcia swojej sylwetki i przeraziłam się tym, co zobaczyłam. Wiedziałam, że jest źle, ale naprawdę, nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak.
2. Mój mąż również chce się trochę zredukować, a w związku z tym, że to ja dbam o nasze wyżywienie, pojawiają mi się w głowie różne pytania związane m.in. z rozkładem składników w posiłkach (ćwiczymy o różnych porach).
Aby poskładać ten bałagan informacyjny napiszę teraz trochę o sobie.
Obecnie zajmuję się domem i 15-sto miesięczną córką, czekam na powrót do pracy. W ciąży za bardzo sobie dogadzałam i przybyło mi 10kg - niestety nie są to mięśnie a wstrętny galaretowaty tłuszcz. Do tej pory widziałam, w lustrze i na wadze, że jest mnie więcej, ale jakoś, w niewyjaśniony sposób, nie byłam tego do końca świadoma. Może przez natłok domowych obowiązków, nie ważne. Ważne, że teraz mnie oświeciło i jestem cholernie zmotywowana, aby przywrócić mojemu ciału proporcje i nadać właściwe kształty.
Miałam już kilka zrywów. Jednak było to na zasadzie „no powinnam się za siebie w końcu wziąć". I jak to z takim nastawieniem bywa, po 2 - 3 dniach trzymania właściwego odżywiania i ćwiczeń, wszystko się waliło po jednym bezsensownie podjedzonym ciastku, które zamieniało się w kolejne ciastko i kolejne. Raz nawet, dla podtrzymania motywacji, założyłam dziennik tu na serwisie, upadł on jednak tak szybko jak powstał.
Teraz mam inne nastawienie, przeczytałam po kilka razy przykazane artykuły, wskazówki, dzienniki innych dziewczyn. Ta lektura dała mi bardzo wiele - motywację i podstawową wiedzę do tego by zacząć o siebie walczyć.
Miesiąc temu zaczęłam czytać dziennik Emkazy, od tamtej pory kiełkowała we mnie chęć, aby na poważnie o siebie zadbać. Przełom nastąpił w długi weekend. Dałam sobie tydzień na „rozbieg", sprawdzenie czy wytrwam. No i wytrwałam - zredukowałam słodkie praktycznie do zera, odżywiałam właściwie, ćwiczyłam codziennie (3x/tydz. ACT, 3x/tydz. bieg + "planik na pupson" od Martuccy, podpatrzony u Emkazy).
C h c ę w i ę c e j!
W tym tygodniu daję sobie czas na ułożenie diety, rozplanowanie posiłków.
a) Chciałabym się od Was dowiedzieć, czy podany przeze mnie plan ćwiczeń jest wystarczający, czy może mam go zmodyfikować.
b) Po tym jak obejrzałam swoje zdjęcia odkryłam, że mam krzywy kręgosłup (jedno ramię wyżej). Kiedy dodać sobie ćwiczenia korekcyjne (był tu na forum artykuł o ćwiczeniach w zależności od typu skrzywienia kręgosłupa, muszę go odszukać).
c) Zastanawia mnie rozkład popołudniowych posiłków, podam przykład z wczoraj. Ze względu na opiekę nad dzieckiem, musimy się z mężem wymieniać na siłowni. Wczoraj ok. 17 zjedliśmy obiad (ryba na parze, ryż, sałata z jogurtem). Dla niego był to posiłek przedtreningowy, po 1h poszedł ćwiczyć. Moja kolej przyszła ok. 20, czyli 3h po posiłku. Powinnam w międzyczasie coś przegryźć? Mój wczorajszy trening to był bieg (na razie tylko 15min) + porządnie wykonany „planik na pupson" Martuccy.
d) Czy do komponowania posiłków mogę używać programu Vitalmaxa, czy lepiej to robić kompozytorem z sfd?
e) Najczęściej wracam z siłowni ok. 21-21:30. Czy mam wtedy jeść białko+węgle czy wyłącznie białko?

W ankiecie podaję to jak się odżywiam od niedawna, wcześniej było dużo smażonego, ziemniaków, gotowych sosów z makaronem. A najwięcej grzeszyłam jedząc słodycze. Typowy słodyczożerca ze mnie ale teraz nareszcie na odwyku.

Do dzieła!

Ankieta:
Wiek : 25
Waga : 74
Wzrost : 177
Obwód w biuście : 96
Obwód pod biustem : 85
Obwód talii w najwęższym miejscu : 77
Obwód na wysokości pępka : 90
Obwód bioder : 106
Obwód uda : 61
Obwód łydki : 38
W którym miejscu najszybciej tyjesz : dolna część ciała
W którym miejscu najszybciej chudniesz : górna część ciała
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: naprzemiennie: bieg + ćwiczenia na nogi 3x/tydz, ACT 3x/tydz.
Co lubisz jeść na śniadanie: najczęściej jajka (omlet), sporadycznie płatki owsiane górskie z rodzynkami i mlekiem/jogurtem
Co lubisz jeść na obiad : kurczak/ryba na parze/smażona (bez panierki) + ryż naturalny/kasza + dużo surówki
Co jako przekąskę : marchewka/ jabłko/ banan/ orzechy laskowe/ jogurt z płatkami owsianymi
Co jako deser : obecnie nie jem deserów
Ograniczenia żywieniowe : brak, nie przepadam za wątróbką, chyba że w domowym pasztecie
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : okres regularny, nie biorę hormonów
Preferowane formy aktywności fizycznej : bieg, rower, siłownia (przydomowa - atlas + wolne ciężary + ławeczka + drążek + worek treningowy)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : obecnie omega 3 i magnez+b6, kilka miesięcy temu Thermo Speed Olimpu, jeszcze dawniej L-karnityna.
Stosowane wcześniej diety : dieta rozłączna (z niezłym skutkiem ale to w czasach licealnych)

Zaraz wkleję zdjęcia, chyba że córa mi się obudzi, wtedy wkleję wieczorem.

fotki:









tył jest zabójczy

Zmieniony przez - Olilas w dniu 2011-05-10 11:25:10

Zmieniony przez - Olilas w dniu 2011-05-10 11:26:36

Zmieniony przez - Olilas w dniu 2011-05-10 11:26:48

Zmieniony przez - Olilas w dniu 2011-05-10 11:28:06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
a) Chciałabym się od Was dowiedzieć, czy podany przeze mnie plan ćwiczeń jest wystarczający, czy może mam go zmodyfikować.
Jak jest dla poczatkujecej to ok, Marta wpadnei i zobaczy ktory to byl i powie wiecej jakby co
b) Po tym jak obejrzałam swoje zdjęcia odkryłam, że mam krzywy kręgosłup (jedno ramię wyżej). Kiedy dodać sobie ćwiczenia korekcyjne (był tu na forum artykuł o ćwiczeniach w zależności od typu skrzywienia kręgosłupa, muszę go odszukać).

codzinnie cwiczenia rozluzniajace i korekcyjne, troche wiecej pomyslow i zasad w tym poscie
https://www.sfd.pl/Ćwiczenia_jakie_każdy_połamaniec_;__wykonywać_powienien-t722248.html

c) Zastanawia mnie rozkład popołudniowych posiłków, podam przykład z wczoraj. Ze względu na opiekę nad dzieckiem, musimy się z mężem wymieniać na siłowni. Wczoraj ok. 17 zjedliśmy obiad (ryba na parze, ryż, sałata z jogurtem). Dla niego był to posiłek przedtreningowy, po 1h poszedł ćwiczyć. Moja kolej przyszła ok. 20, czyli 3h po posiłku. Powinnam w międzyczasie coś przegryźć?
Najwazniejsze byc nie szla na glodnego cwiczyc godziny rozkłady nie sa ważniejsze od tego co czujesz


d) Czy do komponowania posiłków mogę używać programu Vitalmaxa, czy lepiej to robić kompozytorem z sfd?
jak chcesz, rozklad dobrze kontrolowac wiec jakis program zawse sie przyda

e) Najczęściej wracam z siłowni ok. 21-21:30. Czy mam wtedy jeść białko+węgle czy wyłącznie białko?

j.w. jedz to co dla ciebie najlepiej pasuje, nie przejmuj sie "zasadami" teraz to niewazne, Po silowni dobrze zjesc jakies zrodlo bialka, ale co i czy do tego bedziesz cos miala nie wazne teraz

Pokaz swoja diete generalnie

I witamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Witam również
moja dieta, przykład z planu na dziś:

posiłek I:
2 jajka
2 łyżki płatków owsianych
1 łyżka oliwy z oliwek (niecała)
pieczarki, cebula, przyprawy

posiłek II:
3 łyżki płatków owsianych
1,5 łyżki rodzynek
kilka orzechów laskowych
200ml mleka 2%

przekąska:
1,5 marchewki

posiłek III:
kurczak pieczony w rękawie pierś/udko
ryż naturalny 1/3 woreczka
pieczarki z cebulą - podduszone
surówka

przekąska(?):
orzechy laskowe/dynia

TRENING

posiłek IV:
serek wiejski z rzodkiewką, ew. kromka chleba żytniego pełnoziarnistego z masłem i sałatą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
widze ze unikasz tluszczu, ile masz go w diecie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Wiesz co, nie unikam tłuszczu świadomie. Nie policzyłam rozkładu btw. Zrobię to jeszcze dziś. Teraz mam z tym chwilowy problem bo muszę czuwać nad Młodą która buszuje po domu i jest po prostu wszędzie.

Według dziennika posiłków Vitalmaxu moje zapotrzebowanie kaloryczne kształtuje się następująco:
kcal: 2382 kcal (bez obcinania na redukcję)
BWT: 112,5g/314g/75g
Tych węglowodanów straszna ilość!
Przyjmując tak jak radziłaś Emkazie: BWT 130/150/reszta, to aby zachować 2380 kcal, wychodzi mi, że tłuszczy powinnam mieć 140g.... coś sporo.
Zastanawiam się czy to moje zapotrzebowanie rzeczywiście powinno być takie wielkie.

Zmieniony przez - Olilas w dniu 2011-05-10 16:35:48

Zmieniony przez - Olilas w dniu 2011-05-10 16:37:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A nie wolałabyś liczyć diety w naszym dzienniku?

http://www.dietetyk.sfd.pl/

Możzesz generować zrzuty i wklejać tutaj. Będzie przejrzyście i łatwiej będzie nam korygować ewentualne błędy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Moje dzisiejsze posiłki


Widzę braki w dniu dzisiejszym. Warzyw nie wliczałam. Normalnie jem o posiłek więcej. Dzisiaj było niezmierzone jedzeniowe zamieszanie. Poprawię się.
Trening:
ACT 2 obwody po 12-15 powtórzeń.
1. Brzuchy (nogi do pionu)
2. Czworogłowe na atlasie /15 x 20kg
3. Dwugłowe na atlasie / 15 x 10kg/nogę
4. Wyciskanie sztangielek, skos / 15 x 6kg/rękę
5. Unoszenie sztangielek bokiem w staniu / 12 x 3kg/rekę
6. Wyciskanie sztangi zza karku w siadzie / 12 x 17kg
7. Podciąganie drążka wyciągu w siadzie / 15 x 25kg
8. MC na prostych nogach / 15 x 17kg
9. Uginanie ramion ze sztangielkami, skos / 15 x 3kg/rekę
10. Pompki na poręczach (triceps) - nie mam sprzętu, opieram się tyłem o ławeczkę i pompuję schodząc tyłkiem prawie do podłogi
11. Wspięcia na palce / 15 x 17kg

Zmieniony przez - Olilas w dniu 2011-05-10 22:37:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
2000kcal starczy tobie na start i tak zmniejszymy pozniej tylko musisz cwiczyc
i tluszczu nie ma problemu 100g tez ujdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Dzięki za odpowiedź
Zastanawiam się jeszcze, co powinnam czuć w czasie treningu. Dziś był ACT, wczoraj bieg + tyłek. I widzę i czuję różnicę, nie wiem jak ją określić. Wczoraj byłam padnięta, czułam puls, spociłam się jak należy, czułam że robię na maksa-maksa. Dziś z kolei było jakby bardziej statecznie. Z jednej strony, ledwie wykańczałam niektóre serie, ale w zasadzie już po treningu miałam niedosyt pracy i zmęczenia. Może tak ma być, a może robię coś źle. Poczytam jeszcze o ACT, może coś przeoczyłam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
hej
A jakie przerwy robiłaś dziś w ACT??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
No właśnie prawie nie miałam przerw. Przechodziłam z jednego ćwiczenia do drugiego dość szybko.
Tak sobie teraz myślę, że może same ćwiczenia wykonuję za wolno i przez to "stygnę". Sprawdzę następnym razem, zmniejszę wagę na sztandze (gryf łamany + 10 kg) bo z tym ciężarem ledwie wyrabiam przy wyciskaniu zza karku.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Żyrafka /powrót do formy sprzed ciąży_ pods.s.50

Następny temat

redukcja i poprawa sylwetki

WHEY premium