SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Olej rzepakowy tłoczony na zimno

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2915

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2631 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15370
Pytanie które już może i było, ale wyszukiwarka nie dała mi na nie satysfakcjonującej odpowiedzi.

Otóż, moge kupowac olej rzepakowy taniej niż oliwę z oliwek, po za tym smakowo jakoś nawet lepszy do przełknięcia. Z tego co wyczytałem ma ok 20 g omeg 6 czyli nie jakoś masakrycznie dużo, a o-3 aż 11g czyli stosunek kwasów lepszy niż oliwa

mam ok 200g tłuszczu w diecie na oliwie dobrej jakości wychodzi trochę drogo(1l/10dni), chciałem oprzeć swój jadłospis głównie na oleju rzepakowym do tego jeszcze
Tran, oliwa, żółtka, smalec, tłuszcz z ryb i z mięsa.

czy takie coś może być?

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2010-02-12 13:24:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4383 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 43252
Rzepakowy nie tak bogaty jak oliwa, ale oczywiście nadaje się. Proponuję jednak byś nie opierał się wyłącznie na rzepakowym, ale także korzystał z oliwy. Trochę ubogo w Twojej diecie w wielonienasycone kw. tłuszczowe. Dodaj włoskie lub olej lniany.
pzdr

Zmieniony przez - debee w dniu 2010-02-12 13:32:01
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2631 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15370
jadam codzienie ok 30g orzechów włoskich, zapomniałem nadmienić, oliwy też postaram się żeby troche było,

chodziło mi oczywiście o to że będe traktował olej rzepakowy jako główny (więcej niż 50% wszystkich tłuszczy)

sog oczywiście

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2010-02-12 13:37:30
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4383 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 43252
i będzie dobrze
pzdr
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10616 Napisanych postów 43341 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Też zjadam w dużych ilościach rzepakowy.
W lidlu kupuje za 6,99 i w smaku zdecydowanie lepszy od oliwy :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Węglowodany strawne i niestrawne

Następny temat

Utrata tłuszczu

“The Biggest Loser” -71kg! Niezwykła przemiana Australijczyka “The Biggest Loser” -71kg! Niezwykła przemiana Australijczyka Ksylitol - właściwości, zastosowanie. Czy dodawać cukier brzozowy do posiłków? Ksylitol - właściwości, zastosowanie. Czy dodawać cukier brzozowy do posiłków? Anna Miszczyszyn-Józwa - ocena sylwetki Anna Miszczyszyn-Józwa - ocena sylwetki Czy kulturystyka szkodzi sercu? Czy kulturystyka szkodzi sercu?  Kulturyści, którzy twierdzą, że są naturalami Kulturyści, którzy twierdzą, że są naturalami Piotr Zieliński - ocena sylwetki Piotr Zieliński - ocena sylwetki Pieczywa chrupkie - porównanie okiem dietetyka Pieczywa chrupkie - porównanie okiem dietetyka Trening intuicyjny, czym jest i jakie są najczęstsze błędy? Trening intuicyjny, czym jest i jakie są najczęstsze błędy?