logo
zamknij zamknij

Określenie stanu metabolizmu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 296

0 5 0
napisał(a)
Umm
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2582
Od ok. 9 miesięcy jestem na diecie. Aktualnie jest to dieta pudełkowa 1500 kcal. Waga z ~74 kg spadała do ~63,5 kg.
Od około 2 miesięcy spadek tygodniowo wynosi 0,7 kg . Zauważyłem też niestety że jeżeli pozwolę sobie na drobne podjadanie, waga szybko podskakuje. Z informacji które przeczytałem w internecie jest to spowodowane "stanem metabolizmu". I tu jest moje pytanie: Czy istnieje jakieś badanie/test (itp.), które pozwala określić stan metabolizmu ?
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
blue_hope
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2257 Napisanych postów 13167 Wiek 29 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 99478
Dlaczego 1500 kcal ? Toć to dla drobnej kobietki za mało...a dla dorosłego faceta?
Liczyłeś zapotrzbowanie?
Metabolizm zwolnił, bo ...za mało kalorii dajesz. Ponadto wagąs ię nie sugerujemy, a obwodami.
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4255 Napisanych postów 92119 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 574002
Możesz po sobie to stwierdzić czy masz dobry metabolizm czy nie jesteś ospały masz ochotę na treningi, nie jesteś ospały jesz spore ilosci jedzenia a nadal chudniesz.

kto dąży do doskonałości - będzie zawsze wyższy nad mierność, lecz kto tylko o mierności myśli - jeszcze niżej spadnie.

napisał(a)
dudee
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1142 Napisanych postów 23722 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 296305
To nic dziwnego bowiem niskokaloryczne diety przyczyniają się m.in. do wzrostu sekrecji kortyzolu, upośledzenia wydzielania leptyny, a także do obniżenia poziomu hormonów tarczycy, w tym przypadku tempo metabolizmu ulega spowolnieniu a spowolniona przemiana materii sprzyja gromadzeniu się tkanki tłuszczowej.

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)
http://www.sfd.pl/[BLOG]_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html 

napisał(a)
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1749 Napisanych postów 48836 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 403402
Niestety narobiłeś sobie problemów. Może być ciężko teraz wyjść z załamania metabolicznego. Polecam zacząć od jak najszybszego zwiększenia kcal i wykonania badań:

http://www.sfd.pl/Długa_redukcja_Mężczyzno_zbadaj_się!-t1125995.html 

Moderator działu Odżywianie

napisał(a)
dudee
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1142 Napisanych postów 23722 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 296305
Dokładnie.
Należy wykonać zatem pełny pakiet badań hormonalnych.

Dietetyk - konsultacje dietetyczne (kontakt tylko prywatnie)
http://www.sfd.pl/[BLOG]_ROAD_TO_THE_SUCCESS._dudee_-t1127478-s25.html 

napisał(a)
SzeA
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 661 Wiek 43 lat Na forum 255 dni Przeczytanych tematów 9755
1500 kcal i 74kg? Doprawdy nie wiem, jak można się tak niszczyć. I to w tak młodym wieku. Zacznij jeść i nigdy więcej się tak nie zarzynaj.

Zmieniony przez - SzeA w dniu 2017-03-21 17:37:32
napisał(a)
Umm
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2582
Dziękuje za wszystkie linki jak i zainteresowanie się tematem ;)

Jeżeli chodzi o pytanie: "Dlaczego tak mało kalorii?". Taka kaloryczność została mi nadana przez jeden z portali dietetycznych. Następnie kontynuowałem taką ilość kalorii zamawiając dietę pudełkową - ponieważ waga spadała w odpowiednim dla mnie tempie.

Po pewnym czasie zauważyłem że pomimo stałego spadku pojawia się tez wzrost wagi przy lekkim podjadaniu. Poczytałem o tym temacie i postanowiłem naprawić ten problem z metabolizmem. Stąd własnie pojawił się ten temat ;)

Zmieniony przez - Umm w dniu 2017-03-25 15:10:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Dieta na mase 76kg.

Ketchupy - porównanie okiem dietetyka

Jak być “fit”, jedząc na mieście?

Melatonina - sposób na bezsenność

Pompki na poręczach, dlaczego warto je robić?

Bikini fitness – kiedy jest najlepszy czas?

Brak stabilizacji czynnej stawu, czyli kolejne NIE dla maszyn

Progresja treningowa - klucz do rozwoju muskulatury

Akop bez telefonu!