SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Określenie celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
Witam. Mam 176 cm wzrostu, obecnie 76kg, 27 lat. Nawiązałem współpracę ze znanym trenerem personalnym, który miał pomóc mi stać się potężnym. Niestety sytuacja materialna zmusiła mnie do przerwania współpracy. Skończyło się na tylko jednym miesiącu, który miał być pierwszym etapem, przyzwyczajającym organizm do stałej podaży kalorii. Dieta polegała na 5 posiłkach, gdzie, jak wyliczył trener każdy zawierał 30g białka, 20g tłuszczy i 40g węgli, plus w dni treningowe białko zaraz po sesji siłowej i ryż po kardio. Straciłem w 6 tygodni (kontynuuje ciąglę tę dietę) około 3 kg zbędnej masy mięśniowej. Chciałbym jednak zacząć robić masę. Gdy napisałem mu, że nie będę zainteresowany przedłużeniem współpracy, a chciałbym przybrać mięsni, oraz czy powinienem zwiększyć przez to kalorie, napisał jedynie że tak, ale sam powinienem obserwować organizm i zwiększać lub zmniejszać. Teraz pytanie do Was, bo on niewiele już mi pomógł, jak to zrobić, jak zwiększyć i ile kaloryczność? Czy na początek wystarczy w każdym posiłku zamiast przykładowo 50g ryżu, czy kaszy zjadać 65? Co zrobić, jak to rozegrać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Jeżeli wcześniej jadłeś jeszcze więcej a po ułożeniu diety przez trenera nagle mniej, to jak najbardziej wszedłeś na ujemny bilans kcal i redukowałeś.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Wrzuć ankietę działu i to co aktualnie jesz jako zrzut dziennika potreningu

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
65g kaszy czy ryżu to nie no chyba że jest to produkt sypki a nie np z worka 100g to lipa odmierzać 65g zostanie ci 35 i co potem z tym zrobić.

j/w wypełnij ankietę i rozpisz obecne odżywianie 1-2 dni

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
Pewnie że sypki, kasza w workach przecież choćby nawet, to dwa worki po 100g mogą być na 3 posiłki. Nic się nie marnuje, spokojnie :) Postaram się za chwilę wrzucić ankietę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
Cel : potężna, muskularna sylwetka, sucha masa mięśniowa (możliwe najmniejsze zatłuszczenie)
Płeć : mężczyzna
Wiek : 27
Waga : 76
Wzrost : 176
Obwód klatki : 103
Obwód ramienia : 32/36
Obwód talii : 85
Obwód uda : 59
Obwód łydki : 37
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : <20%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4x w tygodniu siłownia
Odżywianie : sucha micha
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : brak
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kiedyś kreatyna
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : chętnie
Stosowane wcześniej diety : starałem się zdrowo odżywiać






Posiłek "PO SIŁCE NA SIŁCE" jako jedyny TYLKO I WYŁĄCZNIE w dzień treningowy.



Zmieniony przez - 89ns w dniu 2016-10-31 23:42:33

Zmieniony przez - 89ns w dniu 2016-10-31 23:44:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
białko 3g na kg masy zdecydowanie za dużo, tłuszczy też ok 1,8g

Co na w/w diecie się działo z organizmem, co zaobserwowałeś.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
Zaczynając dietę ważyłem ponad 80kg, chyba nawet 81, spadł więc brzuch, uwydatnily się mięśnie, samopoczucie raczej okej, poza apetytem na owoce, których nie tykalem a uwielbiam


Zmieniony przez - 89ns w dniu 2016-11-01 13:01:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1119 Napisanych postów 3768 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68328
A rodzynki to czasem nie owoce?... Całkiem spora dawka fruktozy. Gdybyś zamiast nich zjadł odpowiednio większy (bo nie ususzony) owoc, również w dni nietreningowe, nic by się nie stało, a dostarczyłbyś sobie trochę witamin.
Unikanie do przesady owoców czy ogólnie cukrów prostych na redukcji, to mit... Odrobina cukru przy deficycie kalorii zostanie po prostu bez negatywnych skutków zużyta przez organizm i przerobiona na energię.
Jedyne, co może przeszkadzać, to że jedząc słodsze (bardziej kaloryczne jedzenie), musimy się ograniczyć do mniejszych porcji w ciągu dnia i mieć wrażenie większego głodowania, niż na bardziej sycącym, mniej kalorycznym jedzeniu.
Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
Każda rodzynka wywoływała we mnie szczęście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
Każda rodzynka wywoływała we mnie szczęście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1625
89ns
Każda rodzynka wywoływała we mnie szczęście

A tak całkiem serio to jak zmodyfikować te diete by robić masę? Wystarcza drobne korekty, czy trzeba wszystko od nowa?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diecie na redukcje

Następny temat

Trening silowy

WHEY premium