SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Okłady aminokwasami w płynie do Pana S.Ambroziaka

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1413

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2562
Witam,
jakiś czas temu jedna z moich klientek kupowała aminokwasy w płynie, twierdziła ze jest specjalistą w wielu dziedzinach od różnych chorób. Uważa że okłady z aminokwasów to jedna z najlepszych rzeczy jakie można stosować dla osób z wieloma chorobami nie tylko skóry. Mam pytanie co Pan sądzi o takich okładach, np. na porost włosów (lizyna, arginina i wiele innych wartosciowych aminokwasow w tym wzgledzie) na skórę głowy (roztwór bądź bez rozrzedzania)?
z Gory dziękuję za fachową odpowiedz, byc moze ktos tez sotsowal taką metodę

w tego typu preparatach sa m.in kwasy, np asparginowy, glutaminowy, czy on lub jakikolwiek innych skladnik tego typu produktow moze niekorzystnie wplywac na włosy, cebulki itp?


Zmieniony przez - cyklon-b w dniu 2010-01-25 12:09:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 415 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7775
mysle, ze jesli chodzi o wlosy to moze dzialac - taka prowizoryczna wersja mezoterapii, jednak nie z uzyciem aminokwasow

Słabą genetykę można zrekompensować wiedzą i doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2562
nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem, ale jesli nie z uzyciem aminokwasow to z uzyciem czegoczego moze dzialac tak metoda okładów, jesli chodzi o włosy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1033 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 38760
Być może chodzi o funkcje jaką posiadają białka oraz aminokwasy je budujące. Wystarczy wspomnieć o chorobach przebiegających z wyniszczeniem organizmu. Od poparzeń rożnego stopnia, chorób nowotworowych,od ostrych do przewlekłych stanów zapalnych narządów. W większości takich stanów polecana jest dieta łatwostrawna bogatobiałkowa (pomijając oczywiście stany w których takowa dieta jest przeciwskazana) w której wartośc białka zwiększa się poza wartości fizjologiczne (do 2,0g/kg.m.c/dobe czyli ok 100-120g, w skrajnych przypadkach nawed do 3g/kg.m.c/dobe- poparzenia)

wiec może chodzi tu po prostu o szybsze odbudowanie "zniszczonych" tkanek, na co z pewnością aminokwasy mają ogromny wpływ.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2562
dokladnie o wyniszczeniach organizmu mowila, ale takze o włosach, dlatego ten aspekt szczególnie mnie zainteresowal, stad licze na fachową opinie Pana Sławomira

czy np. lepiej w tym celu używać kolagenu w płynie (choć ''gdzieś kiedys ''wyczytałem że kolagen nie jest skuteczny)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Cyklon, aminokwasy są szeroko wykorzystywane w kosmetologii, głównie w postaci hydrolizatów różnych białek. Pamiętajmy, że skóra, naskórek, paznokcie i włosy - to głownie białko, czyli aminokwasy są niezbędne do regeneracji ich struktur. Większość aminokwasów i drobnych peptydów łatwo przenika do głębszych warstw skóry i może zostać użyta do odbudowy paznokci i włosów. Większe peptydy posiadają zdolność pokrywania naskórka, paznokci i włosów cienką warstwą ochronną, nazywaną "filmem". W kosmetologii wykorzystywane są hydrolizaty następujących białek: albumin, aminokinin (białek sojowych), elastyny, fibroiny i serycyny (białka jedwabiu), kazeiny, keratyny, kolagenu i zeiny (kukurydza). Wszystkie one są np. składnikami szamponów.

Nie jestem natomiast pewien, czy wykorzystywanie w tym celu aminokwasów i hydrolizatów konsumpcyjnych jest najlepszym pomysłem? Nie wiem bowiem, jak np. dodatki smakowe wpłyną na stan skory czy włosów - zastosowane zewnętrznie?

Cyklon, i jeszcze jedno... Takie pytania, mocno odbiegające od problematyki suplementów Olimpu, zadawaj może lepiej - na moim forum.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 337 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2562
Dziękuję za odpowiedź, przepraszam i założę taki temat na Pana forum, wydawalo mi się że Olimp posiada aminokwasy w płynie, no i dobry preparat wiem ze posiada jakim jest Bio Silica. pozdrawiam, temat mozna zamknać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 415 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7775
myslalem raczej o substancjach zatrzymujacych wypadanie wlosow jak np minoksidil itp
lepiej byloby jakbys zajrzal na strony z mezoterapia i zobaczyl czego sie uzywa na zatrzymanie wypadania wlosow i pobudzenie ich do wzrostu, moze bedziesz wiedzial wtedy czego uzyc

Słabą genetykę można zrekompensować wiedzą i doświadczeniem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
na ten temat tez toczyla sie niedawno wieksza dyskusja na forum Slawka o ile pamietam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Złe dawkowanie, bład Olimpa?

Następny temat

VITA-MIN PLUS zmiany w składzie?

WHEY premium