SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odstająca prawa łopatka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 219
Cześć. Chodzę na siłownię 4 miesiące. Mam problem. Zauważyłem wczoraj jak stałem prawym bokiem, że się garbię. Lewym bokiem jak stanąłem była normalna postawa. Dziwiło mnie to... Zastanawiałem się czemu i zauważyłem że dlatego z prawego boku widać garb, bo wystaje mi prawa łopatka i to przez nią jest takie wrażenie. Lewej praktycznie nie widać a prawa odstaje. Przez to prawy bark jest wysunięty bardziej do przodu i leżąc też na łóżku można zauważyć, że prawy bark jest wyżej. Stwierdziłem, że to właśnie przez tą wystającą prawą łopatkę. Zastanawiam się czy to czasem nie przez siłownię mi się to stało? Wcześniej nie zwracałem na to tak uwagi na moje plecy, może miałem to przed chodzeniem na siłke? Może miałem 2 łopatki wystające i siłka mi pomogła zmniejszając tą lewą łopatkę przez co teraz jej nie widać? Nie wiem, ale mnie się wydaje, że ćwiczenia na siłce raczej poprawiają sylwetkę a nie pogarszają. Na siłce robiłem na plecki podciąganie na drążku nachwytem. Możecie znacie jakieś ćwiczenia żeby wyrównać tą prawą łopatkę? Moim zdaniem to nie jest wielka wada, ale jednak widać. Mam 19 lat. Jest szansa usunąć tą wadę jakimiś ćwiczeniami? Proszę o pomoc.


Zmieniony przez - jdfg w dniu 2009-07-26 11:43:15

Zmieniony przez - jdfg w dniu 2009-07-26 11:44:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Najlepiej skonsultuj sie z lekarzem i niech sprawdzi czy nie masz wad postawy... Do tego pasowalo by wzmocnic mesnie zebate... Mozesz to zrobic przez takie cwiczenie. Stajesz ze sztangielkami i wykonujesz rozpietki tylko ze nad glowa...

zdr.
2

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 219
A jak określi, że mam wadę to pewnie zabroni ćwiczeń na siłowni. Tak słyszałem, że doktorzy tacy są. A indywidualnie bez żadnej pomocy doktora? To jakie ćwiczenia są dobre na odstającą łopatkę? Basen by pomógł?



Zmieniony przez - jdfg w dniu 2009-07-26 13:47:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 219
Aha, sam się nauczyłem pływać. Czy takie pływanie (nie zawodowo bo nikt nie pokazał tylko się wzorowałem jak ludzie pływają, nie uczył mnie żaden ratownik itp) da mi coś na plecy, na te łopatki pomoże? Czy trzeba umieć pływać tak zawodowo jak instruktorzy ?
...
Napisał(a)
Usunięty przez georgu za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 370 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5425

Garda na Wszystko i Wszystko Na Garde

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 34
Cześć. Mam podobny problem z prawa łopatka. Nie wiem czy to jest to samo ja np. nie potrafię napiąć prawego kaptura (tak jakbym nie miał czucia) wydaje mi się ze to tez przez prawa łopatkę. Z lewa nie mam żadnych problemów. Jak możesz to napisz jak wrócisz od lekarza co Ci ciekawego powiedział.
...
Napisał(a)
Usunięty przez georgu za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 219
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14676 Napisanych postów 53181 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400650
Skonsultuj sie z lekarzem sportowym

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 219
Lekarzem sportowym? U mnie nie ma chyba takiego. Jest jeden chirurg, który ma ortopedę chyba też.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla zaawansowanego na rzeźbę

Następny temat

trening do sprawdzenia 5x5

WHEY premium