SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odciski(?) na dloniach.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 19365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 514
Niby banal z ktorym sie trzeba pogodzic, niemniej jednak wolalbym je omijac szerokim lukiem nie rezygnujac przy tym z cwiczen.
U mnie wyustepuja na laczeniu kosci srodrecza z paliczkami blizszym :P
I juz nawet nie wygladaja jak "bable" a jak...to cos co niektorzy musza sobie usuwac z piet - taka stwardniala skora.
W pierwszej chwili myslalem, ze mozna sobie z nimi identycznie radzic - szczoteczka/pumeks w dlon i "jedziesz" a po wszystkim kremik.
Ale to daje efekt na max kilkanascie godzin - kolejny trening, w miejscu usunietych stwardnien tworza sie kolejne, a ja po powrocie po domu miast wrzucic jakis suplemencik biore sie za "oczyszczanie" dloni.
Wyprzedzajac pierwsza sugestie - rekawiczki "rowerowe" nic nie daja - btw, skoro juz przy rowerze jestesmy - podczas dluzszej jazdy pojawia sie identyczy problem.

Macie jakies pomysly?
Ostatni mi ktos opowiadal o jakis opaskach zakladanych na samo newralgiczne miejsce... ale jakos nie potrafie odszukac niczego podobnego.

Jakies pomysly, rady, sugestie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Odciski na dłoniach są pewnego rodzaju problemem w zasadzie każdej osoby trenującej na siłowni. Można stwierdzić, że "pewnego rodzaju", ponieważ większość osób, szczególnie mężczyzn nie zwraca na nie w ogóle uwagi. Stwardnienia skóry pojawiające się na dłoniach mają za cel wzmocnienie skóry w tym miejscu i ochronę tkanek znajdujących się pod nią. Na estetykę odcisków większą uwagę zwracają kobiety i ich delikatna natura. Jeżeli masz aż tak delikatne dłonie, to być może rzeczywiście sprawia to większy problem. Jeżeli jednak zastanawiasz się, czy nie zrezygnować w takiej sytuacji z treningów, to nie są one dla Ciebie i być może rezygnacja będzie odpowiednia. Nikt kto pasjonuje się treningami, nie pomyślałby o rezygnowaniu, z powodu odcisków na dłoniach. Jak myślisz poważnie o zmianie swojej sylwetki, to polecam skupić się na trenowaniu i dobrym jedzeniu, a nie zastanawiać się nad swoimi dłońmi. Są jednak sposoby, aby chociaż w pewnym stopniu ich uniknąć. Zaliczyć można do nich:

1. Odpowiedni chwyt.

Wiele osób źle łapie sztangę lub drążek, przez co skóra na dłoniach ulega zgnieceniu. Sztanga znajdować się powinna na miejscu, gdzie pojawia się odcisk, czyli między palcami a dłonią. Tak, aby odcisk nie uległ zgnieceniu i podrażnieniu.

2. Solidne rękawiczki treningowe.

Wykonane z twardej, usztywnionej skóry mogą pomóc w ochronie dłoni. Nie chodzi tu o rękawiczki na rower, o których wspominasz, a typowe rękawiczki do treningu siłowego.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
zalezy od dłoni i cery jaka masz , jednym sie robia odciski drugim nie , ja naleze do tych pierwszych, tez nalezysz do tych pierwszych i nic na to nie poradzisz , pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
To efekt nie tyle nacisku na skórę dłoni w określonych miejscach (zazwyczaj u nasady palców), ale jej ściągania się w to miejsce: zauważ, ze te "odciski" mają zazwyczaj owalny albo księżycowaty kształt.
Rękawiczki pomogą, ale muszą być odpowiednio opasowane, tak by skóra nie naciągała się pod nimi kierunku palców i nie tworzyła fałd podczas trzymania ciężaru.Można też starać się odpowiednio chwytać , kładąc dłoń poczynając od nasady palców, ale kiedy podnosi się obciążenie, to najczęściej sztanga obraca się wokół wzdłużnej osi, i nic z tego...
Lekkie zbitki zkóry ustęują po kąpieli i uelastycznieniu skóry, mocniejsze trichę rogowacieją, ale po dluzszym czasie bez treningu zejdą.

Suma sumarum to chyba nie warte zachodu. facet może z tym życ

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 665 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7057
witam.
mozna sie przyzwyczaic... ja na poczatku obgryzalem ale pozniej robily mi sie kolejne.. ale glownie bylo to przy cwiczeniach typu "sciaganie drazka itd.." kupilem sobie rekawiczki i teraz chwytam inaczej.
Pomiedzy srodreczem a palcami chwytam i mi sie nie robia odciski. pozniej zaciskam dlon i jazda ;)

http://www.sfd.pl/search.asp <-- odpowiedz na wszystko !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
to aż taki problem ?
ja ćwiczę bez rękawiczek-lepszy mam chwyt.

W życiu codziennym też nie cięzko o odciski, więc czy warto tego unikac jak ognia ?
joł.

Zmieniony przez - Don garcia w dniu 2006-03-28 19:16:31

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3686
to jest problem jeżeli bardzo często przebywasz w towarzystwie elegackich mężczyzn i uroczych kobiet. Wtedy przeszkadza im to i najlepzym sposobem na zaradzenei problemu jest:
-jeżeli trenujesz na swojej siłowni sztangi i wszystkie żeliwne elementy z którymi masz styk (u mnie są to prawie same pordzewiałę rury) pozaklejać taśmą izolacyjną
-drążek do podciągania też zabezpiecz taśmą izolacyjną
-jeżeli trenujesz na siłowni ogólnodostępnej to trenuj w rękawiczkach, a jeśli to nie pomoże to oznacz to że masz predyspozycje do tego typu objawów i msisz się z tym pogocić
Ja ciągle mam takei objawy na dłoniach, wygladają przez to jak dłonie rolnika ale pogodziłem się z tym. czasami je wygryzam, czasami pumeksem przejade i po problemie. Ale oczywiscie przed pomeksem wymocze w wodzie z 5 minut.
Ale takie stwardnienia skury to nic...pomyśl sobei o początkujących co po 2 dniach treningu (np. p[odciągania) mają prawdziwe odciski, gdzie pod skóra sie zbiera woda a skóra cienka i to peka a potem przez 2 kolejne dni stękaja z bulu :) Pamiętam jak kiedyś znajomy podszedł do siekiery, zaczął rąbać i na 2 dzieć lapa to jeden wielki odcisk :D

Zmieniony przez - huciak w dniu 2006-03-28 19:20:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1117 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6057
ale jezeli obklei sztangi tasma to ia tak nie zmieni faktu ze pod wpływem ciezaru bedzie mu sie sciagac ta skóra a w tym tkwi problem, btw do autora postu chyba raczej nie jestes pedantem zeby az tak bardzo zwracac na to uwage ze masz odciski??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 146 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1692
Gaś cygarety na blazach to pomaga na dlugo mój kumpel tak robi sprawdzone

franc8

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1089 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12061
Mi dzięki rękawiczkom nie robią się na 'właściwej' dłoni, ale na stawach iędzy pierwszymi paliczkami (licząć od dłoni

mundur niebieski, orzeł żelazny, zabiłeś dziecko, jesteś odważny...
nie odpowiadasz za swoje czyny, polska policja to sk***ysyny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 221 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6101
rękawiczki do ćwiczeń z tesco za 35 zł (wyniesione za 0 zł) i ani jednej blazy odkąd w nich ćwiczę.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4577
Kiedys moj znajomy rozmawial ze znajomym :F:F dermatologiem, starej daty, niegdys zolnierzem i ten powiedzial, ze cwiczyc trzeba zawsze w rekawiczkach, juz nie chodzi o odciski ale o to ze te miejsca gdzie sie robia odciski czyli na glowkach kosci srodrecza mniej wiecej beda podobno tak bolaly na starosc ze ja pier....:/ a rekawiczki jednak chornia po czesci, dobre oczywiscie.
A tak na marginesie, jak cwicze caly czas w rekawiczkach i np. zapomne na jakis trening to odciski sa ogromne a jak przez pare treningopw pocwicze bez rekawiczek sa juz mniejsze, wiec lepiej jak zaczynacie w rekawiczkach zostac w nich :D
Pozdro 800

"Ortodoksyjność to niemyślenie, brak potrzeby myślenia, ortodoksyjność to nieświadomość" - George Orwell "1984"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

CZWOROBOCZNY

Następny temat

Trening+kreatyna=???

WHEY premium