SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie w pytaniach i odpowiedziach ;-)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 115807

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 48 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 32
Potwierdzam, temat super...!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 49 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 174
dobre to :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130
Tyka pisze: " Paradoksalnie można odłożyć dodatkowy zapas tłuszczu na dietach niskokalorycznych"- przekonalam sie o tym na wlasnej skorze- jedzac tylko chlebki ryzowe i popijajac woda w miesiac przybyly mi 3 kg. Ale czlowiek uczy sie na wlasnych bledach:)

Pain is weakness leaving the body.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
Witam,

Mam 19 lat, 162cm i od dluzszego czasu mam wielkie problemy z waga, a konkretnie jej utrzymaniem. JAkis czas temu zaczelam nagle tyc, mimo braku zmiany sposobow zywieniowych. Jem malo, 3 posilki dziennie i to dosc skape. Na sniadanie jogurt jakis, obiad salata albo gotowane warzywa, kolacja owoce. Liczylam na to, ze uda mi sie schudnac to, co nagle mi przybylo, ale niestety. Zamiast tego caly czas waga idzie w gore a ja nic nie moge zrobic zeby to zatrzymac. Jestem wegetarianka, nie jem praktycznie tluszczu, dwa razy w tygodniu chodze na silownie i aerobik. Nic nie pomaga. Od pazdziernika przytylam 6kg, nigdy w zyciu nie wazylam tyle co teraz. Jestem tym juz naprawde zmeczona. Wiem co pisaliscie o tego rodzaju 'dietach' jak moja, ale zwiekszenie ilosci posilkow spowoduje jedynie kolejne utycie, przerabalam to. Moze mozecie polecic jakies tabletki, cokolwiek?
Czekam na odpowiedz,
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Jestem wegetarianka, nie jem praktycznie tluszczu
1. tłuszcz w posiłkach ogranicza wydzielanie insuliny, za to u ciebie fruktoza zawarta w owocach sprawnie zmienia się w tłuszcz
2. zapewne lekka anemia - brak PRZYSWAJALNEGO żelaza hemowego zawartego w czerwonym mięsie powoduje spadek hemoglobiny -> transportu tlenu -> spalania (utleniania!) tłuszczu w mitochondriach komórek mięśniowych

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
w takim razie co powinnam/mam zrobic? czy mozna jakos uzupelnic te niedobory, o ktorych piszesz przy pomocy suplementow diety itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
1. żelazo w postaci tabletek musujących Sensilab (żelazo + C)
2. olej lniany z chudym twarogiem - dieta dr. Budwig (na guglu łatwo znajdziesz olej lniany zimnotłoczony nieoczyszczony)

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
ostatnie pytanie:)
Czy zastosowanie sie do tej diety wplynie tez na spadek wagi i unormowanie sie matabolizmu? bardzo chcialabym zeby wszystko wrocilo do normy i te kilogramy, ktore przybralam zniknely. Rozumiem, ze owocow nie powinnam jesc, a przynajmniej nie w duzych ilosciach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Powinnaś jeść 5 małych posiłków dziennie, owoce jako dodatek a nie samodzielny posiłek (fruktaza metabolizuje nadmiar fruktozy bezpośrednio w tłuszcz).

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
A warzywa? czym w takim razie zastapic te owoce na 'posilki' zeby udalo mi sie zaczac chudnac? czy wzmożone cwiczenia cos pomoga? wiem, ze pewnie tak, ale kiedys chodzilam na ciwczenia po 4, nawet 5 razy w tygodniu i nic. Dlaczego tak jest? czy to, ze nie dostarczam mojemu organizmowe duzej ilosci kalorii dziennie(obliczylam okolo 500) w polaczeniu z ciwczeniami nie powinno spowodowac utraty masy ciala? Nie moge zrozumiec dlaczego tak sie dzieje, skoro naprawde duzo robie, zeby schudnac... czy moglbys podac mi co powinnam przykladowo jesc w ciagu dnia zeby zaczac tracic na wadze?
dziekuje za pomoc.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tłuszczyk na biodrach i miesnie skosne brzucha

Następny temat

bialko?

Wiecej