SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie przy urazie łąkotki bocznej - czy to możliwe?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2073

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
Witam wszystkich,

Jestem zupełnie nowa na forum, mam nadzieję że piszę w odpowiednim miejscu.
W nocy z piątku na sobotę uszkodziłam kolano, jutro potwierdzi się w 100% (USG) jednak mój ortopeda twierdzi, że to uraz łąkotki bocznej.

Póki co wpakowali mi całą lewą nogę w gips (jutro mam nadzieję zmienić na stabilizator).

Dotychczas starałam się odchudzać, byłam na diecie Vitalii, później na diecie 1000-1200kcal.

Wiek: 21 lat
Waga: 56.5-57kg
Wzrost: 162cm

Waga którą chcę osiągnąć to 50kg.
Moje najbardziej problematyczny obszary to właśnie uda, biodra i pupa, brzuch jest płaski.


Dotychczas, mój przykładowy jadłospis wyglądał tak:

Śniadanie: 4 kromki WASA z bieluchem
100g kukurydzy

II śniadanie: jogurt jogobella light owocowy

Obiad: 125g kaszy gryczanej, 100g marchewski z groszkiem, 60g pieczarek lub mizerii

Przekąska: 3 kromki WASA z bieluchem lub jogurt jogobella light lub jabło lub mały banan

Kolacja: zawyczaj jakaś lekka kanapka lub zupa MISO

W trakcie dnia piję dużo herbaty ziołowej (co najmniej 1L) oraz wodę.

Mam chory żołądek więc smażone lub ciężkostrawne potrawy odpadają.
Jestem wegatarianką, więc mięso i ryba także odpada.

Moja praca jest siedząca, w pracy nie mam też możliwości przygotowania skomplikowanych posiłków. Obiady jem w barze mlecznym, są zdrowe, świeże i tanie.

Będąc na takiej diecie jak opisana powyżej, waga sukcesywnie schodziło około 0.7kg na tydzień ale też BARDZO ciągnęło mnie do słodyczy.

Starałam się dużo ruszać poza pracą, chodzić na spacery, biegać wieczorem (około 45min)

W tej chwili, z powodu unieruchomienia, nie mogę uprawiać żadnej formy wysiłku fizcznego (choć od chodzenia o kulach już mam zakwasy...)

Proszę Was o odpowiedź, czy na samej diecie jestem w stanie pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Jestem załamana tą sytuacją, jako dziecko byłam bardzo otyła i boję się że to powróci...

Czekam na jakieś rady z Waszej strony.

Pozdrawiam,

Mzoe

Płeć: Kobieta

Wiek: 21

Waga: 56-57

Wzrost: 162

Obwód klatki: nie wiem

Obwód ramienia: nie wiem

Obwód talii: nie wiem

Obwód uda: nie wiem

Obwód łydki: nie wiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: siedząca praca

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: przed gipsem: szybkie marsze, trochę biegania, dużo latania po schodach

Odżywianie: Jestem wegetarianką (nie jem mięsa ani ryb), mam chory żołądek (nie jem ciężkostrawnych potraw)

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: uczulenie na kwas acetylo-salicylowy

Stan zdrowia: uraz łąkotki bocznej

Preferowane formy aktywności fizycznej: nie wiem czy da się robić cokolwiek w takim stanie

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nic

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, ale nie znam się na tym

Stosowane wcześniej diety: Proteinowa, Vitalia, 1000-1200kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 153
Halo?

podbijam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
Śniadanie: 4 kromki WASA z bieluchem
100g kukurydzy

zadnej wasy ani kukurydzy

II śniadanie: jogurt jogobella light owocowy

to nie posilek

Obiad: 125g kaszy gryczanej, 100g marchewski z groszkiem, 60g pieczarek lub mizerii

tutaj to nie wiem dokladnie ale marnie

Przekąska: 3 kromki WASA z bieluchem lub jogurt jogobella light lub jabło lub mały banan

wasa, jogurt light? litosci, banan na redukcje? no chyba ze po treningu to ok

Kolacja: zawyczaj jakaś lekka kanapka lub zupa MISO

zupa miso, tzn ta z proszku? na kolacje to twarog + tluscze

wegetarianizm to jest wg mnie idiotyzm
czlowiek potrzebuje bialka zwierzecego, to ze ktos jest wegetarianinem to nie znaczy ze mniej zwierzat bedzie zabijane, wiec nie ma sensu

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hmm przy dobrej diecie, napewno waga i tłuszcz nie poleci do góry :D:D, a powinno pójśc w dół

Twoje wczęsniejsze diety - to nei były diety wszystko zbyt obcięte.
Jak zrobić diete ??

1. ściagnij sobie program do układania diety. --> [[[http://www.darkthorn.republika.pl/dp.htm]]]
2. Tam sobie policzysz b.prosto swoje zapotrzebowanie kaloryczne.
3.!!! IMPORTANT Przeczytaj posty podwieszony na temat odżywania
4. skonstruj jakąś diete, oparta na twoim zapoatrzebowaniu i nowych informacjach jak sie odzywiać
5. wrzuć na forum - i tak tutaj Ci wtedy pomożemy, co masz jeszcze źle itp itd

Dawid099 to że ktoś jest wegetarianinem to jest jego sprawa, wiec mam pytanie do Ciebie, założmy że lubisz piłke nozną a ktoś ci powie że to jest idiotyzm, jakbyś sie czuł ??

To jest jej wybór i należy to uszanować, tak białko zwierzece jest bardzo ważne no ale cóż zrobić
Niech koleżanka wpierw ułoży DIete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1780 Wiek 28 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 28924
@lee
ja tylko wyrazam swoje zdanie, oczywiscie jesli jest sie "rozsadnym" wegetarianinem a nie weganem (chyba tak to sie nazywalo) to rozumiem
w sumie masz racje

Robisz to co zawsze = dostajesz to co zawsze

http://www.sfd.pl/dawid099_/_sylwetka_na_plus-t843897.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta potrzebna do treningu

Następny temat

co sądzicie ?

WHEY premium