SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie po ciąży, dobry trening?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1182

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 552
Mam pytanie dotyczące moich codziennych, ogólnych ćwiczeń, czy są dobrze dobrane czy może coś zmodyfikować, dodać, usunąć…

O mnie:
Prawie 5 miesięcy temu urodziłam córkę. Po ciąży pozostało mi ponad 10 „nadprogramowych" kilogramów. Nie karmię już piersią. Przed ciążą ważyłam 65kg (w porywach 62kg), jednak sylwetkę miałam niespecjalnie wysportowaną.
Jestem typem tyjącym w biodrach i udach. Przed ciążą miałam szczupłe ramiona, płaski brzuch, raczej „opadające" pośladki i mocne uda. Obecnie na to wszystko nałożyła się dodatkowa warstwa tłuszczu.
W ciągu dnia zajmuję się dzieckiem, trenować mogę dopiero wieczorem po godzinie 20. Mam w związku z tym pytanie - ostatni posiłek jeść przed czy po treningu? Najczęściej jest to serek wiejski z pomidorem/ogórkiem, lub coś innego białkowego (np. tuńczyk z wody + jakieś warzywa)
Staram się jeść regularnie, duże śniadania, małe kolacje.
Moim celem jest zrzucenie niepotrzebnego tłuszczu. Nie wiem czy ćwiczenia które wykonuję pomogą mi w tym.
Zastanawiałam się nad dietą Dukana, obawiam się jednak, że będąc na niej, nie dam rady ćwiczyć.

Od 2 tygodni ćwiczę regularnie, 6x w tygodniu - jednego dnia dolne partie ciała, następnego dnia górne partie + brzuch. Ćwiczenia wykonuję w przydomowej siłowni wyposażonej w 2 ławeczki, atlas i drążek do podciągania się + sztanga, gryf łamany, hantelki

Mój trening wygląda tak (dobrałam go sobie sama, z pomocą męża):
Poniedziałek, środa, piątek -> pośladki + nogi (filmy z kompa)
- rozgrzewka 5-7min (rozruszanie stawów, rozciąganie, skakanka)
- 15 min łatwiejszy zestaw ćwiczeń na pośladki prezentowany przez panią Tamilee Webb
- rozciąganie
- 8 minute buns
- rozciąganie
- 8 minute legs
- rozciąganie

Wtorek, czwartek, sobota -> ramiona, klatka, plecy, brzuch (nazwy ćwiczeń zaczerpnęłam z „atlasu ćwiczeń")
- rozgrzewka j.w.
- klatka
- 4x12 ok.17kg, wyciskanie na ławeczce poziomej
- 4x12 ok.17kg, wyciskanie na ławeczce skośnej
- 4x12 po 2,5kg na rękę rozpiętki na ławeczce poziomej
- ramiona (bicepsy)
- 3x12 2,5kg uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano, podchwyt
- 3x12 2,5kg uginanie ramienia ze sztangielką w siadzie - w podporze o kolano, chwyt młotkowy
- plecy
- 4x12 20kg ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim, nachwyt
- 4x12 po 2,5kg na rękę podciąganie w leżeniu na ławeczce skośnej
- ramiona (tricepsy)
- 4x12 15kg prostowanie ramion na wyciągu stojąc
- 4x12 10kg wyciskanie francuskie na płaskiej ławeczce.
- brzuch
- 3x12 skłony w leżeniu
- 3x12 skłony łokci do przeciwległych kolan
- 3x12 podciąganie kolan naprzemiennie lewe-prawe
- 3x12 podnoszenie z leżenia do pionu wyprostowanych nóg
- 3x12 wynoszenie do góry bioder (proste nogi cały czas w górze i robię krótki ruch jakbym chciała zrobić świecę)
- rozciąganie mięśni brzucha

Zastanawia mnie to, że po ćwiczeniach na nogi, jestem bardzo spocona, wręcz leje się ze mnie, a po ćwiczeniach na górne partie tylko zmęczona. Nie wiem czy ma tak być, czy może wykonuję je niewłaściwie. Obciążenie odczuwam, jest mi ciężko wykonać 11 czy 12 ruch. Może zbyt długo odpoczywam (15-30s między seriami)…?


To tyle. Dziękuję za chęć przebrnięcia przez tą ilość tekstu i udzieloną pomoc.

Płeć: Kobieta

Wiek: 25

Waga: 76

Wzrost: 177

Obwód klatki: 96 (biust)

Obwód ramienia: 30

Obwód talii: 76

Obwód uda: 64

Obwód łydki: 39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 29

Aktywność w ciągu dnia: dom + opieka nad 4,5mies. dzieckiem

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3x tyg. siłownia
3x tyg. fitness (filmy z komputera)


Odżywianie: raczej zdrowe jedzenie,
makarony razowe, ryż brązowy do tego filet z sosem np. słodko-kwaśnym, mięso i warzywa gotowane na parze, sałatki, pociąg do słodyczy


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: bardzo dobry, sporadyczny ból kolan po ćwiczeniach, rodziłam przez cesarkę - lekarz już dawno pozwolił mi ćwiczyć

Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia, codziennie po godz. 20, ew. krótkie ćwiczenia w ciągu dnia (w czasie drzemki córki)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: aktualnie Therm line II z Olimpu

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jest możliwe, nie karmię już piersią

Stosowane wcześniej diety: w zasadzie nie stosowałam diety odchudzającej, był okres wegetarianizmu, później przez jakiś czas nie łączyłam węglowodanów z białkami - z dobrym skutkiem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html
Tu masz trening którym powinnaś się zainteresować. Jeśli chodzi o dietę, to przeczytaj podstawy układania diety, linka masz pod moim postem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Placuszki owsiane pytanie

Następny temat

Co o tym sądzicie? Kołysanka do brzuszków AB ROCKET

Wiecej