SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie - początki na siłowni

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1789

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113
Witam, chciałbym zacząć chodzić na siłownię w celu zgubienia paru/parunastu kilogramów tłuszczu. Do tej pory głównie biegałem (ok. 70km tygodniowo, w tym raz w tyg. długie wybieganie >20km). Powoli też zacząłem wracać do kolarstwa górskiego (głównie weekendowe wypady). Jako, że na zewnątrz coraz zimniej i spada ochota na bieganie to postanowiłem na okres zimowy częściowo zawiesić bieganie, a wziąć się za swoją sylwetkę na siłowni.

Obecnie wygląda to tak:
waga: 73kg
wzrost: 173cm
typ budowy ciała: endomorfik (tutaj pasuję najbardziej według wszystkich opisów jakie czytałem)
body fat: nie mam pojęcia i nie chcę strzelać

Co do obecnej diety: staram się jeść w miarę zdrowo, tak aby przede wszystkim dobrze się czuć, tzn. nie objadam się, cały czas piję dużo wody, wcinam owoce (głównie grejpfruty, pomarańcze oraz banana do owsianki), nie używam białego cukru, odstawiłem białe pieczywo, nawet nie patrzę w stronę napojów gazowanych.

Wydaje mi się, że jestem całkiem aktywną osobą, do tego konsumuję w miarę czyste jedzenie, ale od pewnego momentu mam problem z zrzucaniem kilogramów. Wszystko jest spowodowane tym, że co jakiś czas pojawia się w mojej diecie jakiś shit i wszystko bierze w łeb. Powiedzenie "co se schudnę to se przytyję" jest jak najbardziej na miejscu.

Planuję pojawiać się na siłowni 4 razy w tygodniu z takim podziałem na kolejne partie (ćwiczenia siłowe):
poniedziałek - klatka + biceps
wtorek - brzuch + triceps
środa - barki + plecy
czwartek - nogi + kaptury
reszta tygodnia (do pojawienia się pierwszego śniegu) będzie przeznaczona na kolarstwo. Dodatkowo po każdym treningu na siłowni planuję chwilę pobiegać na bieżni (ok. 20-30min).

Próbowałem sobie jakoś wstępnie rozplanować posiłki.


Oczywiście jest to mocno okrojona tabela, ponieważ nie będę jadł codziennie tego samego. Ryż będę wymieniał na kaszę, kurczaka na schab, ryby, wątróbki, będę się starał żonglować dodatkami do obiadu (gotowane warzywa, mrożone, sałatki - domowej roboty oczywiście). Czasami na kolację będzie się pojawiał tuńczyk.

Z tego co wyliczałem w kalkulatorze zapotrzebowania kalorycznego powinienem zjadać 3106 kcal, od tego odjąć 200/300 kalorii żeby uzyskać deficyt i wychodzi 2806kcal. Porównując to do wyżej wrzuconej tabelki to dużo więcej. Problem w tym, że jakoś nie wyobrażam sobie jedzenia czegoś więcej bo wszystko wymienione w/w tabelce mocno mnie zapcha.
Dodatkowo porównując rozkład białka, węgli i tłuszczy wychodzi straszna dysproporcja pomiędzy tym co powinienem jeść, a tym co ułożyłem.

Chciałbym Was prosić o porady jak to wszystko poukładać w całość, aby miało ręce i nogi, a moje śmiganie na siłownie było jak najbardziej efektywne :) Dodam, że nie chcę do diety wprowadzać białek i węgli, ponieważ wydaje mi się, że z moim doświadczeniem i stażem (0, słownie zero) poprawnie zbilansowana dieta powinna wystarczyć (jeżeli się mylę to naprostujcie).

Pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do oceny

Następny temat

Redukcja zakończona, jak nabrać samych mięśni ?

WHEY premium