Temat został odczytany 82093 razy

Odbudowa mieśnia czworogłowego uda po operacji kolana

zgłoś naruszenie
  • ArturP
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 37
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 1986
Witam!

Mam bardzo duzy problem z odbudowa miesnia czworoglowego uda, szczegolnie jesli chodzi o czworoglowy prosty ktory w lewej nodze znajduje sie po prawej stronie rzepki. Mam prawie calkowity zanik tego miesnia, choc reszta czworoglowych wyglada troche lepiej, ale i tak bez rewelacji. Nie jestem w stanie jego odbudowac, mimo moich najwiekszych polrocznych wysilkow. Ostatnio mi tez spadl obwod uda o 2 cm.

Jesli chodzi o cwiczenia, to rano chodze na rehabilitacje do szpitala i wykonuje nastepujace cwiczenia: na materacyku napinanie czworoglowego, wznosy nogi z obciazeniem (2,5kg), zginanie nogi w powietrzu z obciazeniem. Pozniej siadam na foteliku i prostuje noge z obiazeniem. 10 minut rowerku stacjonarnego i 10 minut biegu na biezni (bieganie w miare mi juz idzie). (wszystko zajmuje mi ok 60 minut).

Wieczorem powtarzam cwiczenia z materacyka, dodoatkowo robie 30 przysiadow (wszystko zajmuje ok. 30 minut)

po mimo tych cwiczen od pol roku nie moge odbudowac tych miesni, ruchomosc stawu jest bardzo dobra. Lekarze i rehabilitanci nie maja pojecia dlaczego on nie rosnie, choc miesien jest bardzo silny. kupilem sobie nawet serwatke, ale od miesiaca ja pije i nic sie nie dzieje (oprocz spadku w obwodzie 2 cm).

Moze cos bedziecie umieli doradzic, bo chyba tylko wy jestescie maja ostatnia deska ratunku.

Pozdrawiam
ArturP
"Przegranym jest ten, kto się uzna za przegranego"
5
1120579575000
zgłoś naruszenie
  • TomQ-MAG Fizjoterapeuta
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 127556
  • Na forum: 9 lat
  • LPA: 526560
  • Trenuje: 10
Kontakt
tomq-mag@o2.pl
[https://www.facebook.com/TrenerMaciolek/]

NOWY dziennik treningowy:
[http://www.sfd.pl/[BLOG]_TomQ_&_Marian_czyli_króciaki_mogą_iśc_na_ryby!_Powered_by_Activlab!-t1134786.html]

2
1486452317000
  • Krzysztof Piekarz Expert SFD
  • Pochwały:
  • Postów 686
  • Na forum: 12
  • LPA: 3120O
  • Status: Ekspert
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

Indywidualne plany dietetyczne i treningowe

• 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
zgłoś naruszenie
  • Fuckmaster ZASŁUŻONY
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 31897
  • LPA: 94056
a moze ten trenign jet za lekki skoro masz silny miesien?

pogadaj z lekarzami nad wprowadzeniem moze cwiczen jak polprzysiad/ wykroki
oraz moze zwiekszyć obciazenie w wyprostach /uginaniach
4
1120579858000
zgłoś naruszenie
  • filar53
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1439
  • Na forum: 11 lat
  • LPA: 7349
  • Trenuje: Zbyt długi aby był prawdziwy
Witaj ArturP. Zostaw narazie decyzję o rehabilitacji i o jej sposobie lekarzom i rehabilitantom. Na forum ktoś nawet w dobrej wierze może Ci źle doradzić. Jak skończysz rehabilitację i kolano będzie w pełni sprawne to napewno Ci pomożemy ale narazie nie kombinuj. Pozdrawiam
3
1120581875000
zgłoś naruszenie
  • Fuckmaster ZASŁUŻONY
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 31897
  • LPA: 94056
filar- ja mu nie radze samodzielnie nic robic , ale zapytac sie lekarzy [bo sam mowi ze oni sami "dziwią sie czemu sie nie odbudowywuje" ]
2
1120581985000
zgłoś naruszenie
  • filar53
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 1439
  • Na forum: 11 lat
  • LPA: 7349
  • Trenuje: Zbyt długi aby był prawdziwy
f***master. Nie nawiązywałem do Twojej wypowiedzi.
Pozdrawiam
3
1120582378000
zgłoś naruszenie
  • Macu3
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 4
  • Na forum: 10 lat
  • LPA: 21
Bardzo potrzebuję adres e-mail autora wątku. Czy jest szansa, aby ktoś go mi podał? Mam podobny problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić.
Hala Madrid!
2
1206050430000
zgłoś naruszenie
  • daniel1340
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 177
  • Na forum: 7 lat
  • LPA: 793
  • Trenuje: siłownia 5 lat, / rok
Filar. Ja jestem już 2 miechy po rehabilitacji kolano ok miesaień cwicze na siłowni. może i się zrobił delikatnie wytzrymalszy i troszeczke silniejszy ale nie przytył ani grama. na wyprsot cwicze cieżarem 50-60 kg (podobne cwiczenie do wyprostyu izometrycznego). i co moge zmienić???
2
1254935250000
zgłoś naruszenie
  • tojaaa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 64
  • Na forum: 8 lat
  • LPA: 943
  • Trenuje: od 2007
Kolego napisz kiedy doznałeś urazu kolana po jakim czasie miałeś zabieg (oczywiście jakie było rozpoznanie i jaki zabieg) no i ile czasu jest już od operacji. Ważne jest też czy przed urazem uprawiałeś sport (to ma znaczenie przy rehabilitacji, sportowcy o silnych mięśniach szybciej wracają do formy) .Tak dla porządku dodam że jestem po zerwanych więzadłach ACL (przedniego) po rekonstrukcji więzadła (po rehabilitacji również w sanatorium) Coś postaram się Ci pomóc ale zawsze musisz pamiętać że powodzenie rehabilitacji zależy bardzo od twojej umiejętności oceny sytuacji aby za bardzo nie przedobrzyć. Pierwsza wskazówka jest taka żeby ćwiczyć w różne sposoby aby nie przyzwyczajać mięśnia (co około 3 tygodnie urozmaicać ćwiczenia(zmieniać kolejność, coś dodać itp. ) no i oczywiście jeśli ma być postęp musisz zwiększać obciążenia ALE ZAWSZE PAMIĘTAJ O ROZSĄDKU (nikt tak nie oceni sytuacji czy możesz więcej czy mniej jak ty sam ) no i jeszcze w jakim jesteś wieku to tez ma duże znaczenie.
2
1255103954000
zgłoś naruszenie
  • piotrekmr
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3
  • Na forum: 6 lat
  • LPA: 2
odświeżam temat. w lipcu miałem rekonstrukcję ACL, jakie ćwiczenia polecacie? Czy bieganie jest dobrym treningiem dla mięścia czworogłowego? z góry dzięki za odp ;)
1
1290704494000
zgłoś naruszenie
  • tojaaa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 64
  • Na forum: 8 lat
  • LPA: 943
  • Trenuje: od 2007
Witam (ja jestem po rekonstrukcji troszke ponad 2 lata i juz będzie 2 sezon jak powróciłem do gry w halówkę) powiem Ci że z bieganiem dał bym sobie spokój najważniejszy jest ROWEREK (mówił mi o tym każdy Dr.) i jest to święta prawda. odłożyłem troszkę kaski i kupiłem porządny rowerek i to dzięki niemu wróciłem do formy. Dobre ćwiczenia można wykonywać na prasie (prasa do ławki) są to podstawowe ćwiczenia na czworogłowy. Trzeba pamiętać tez zeby nie przesadzić bo w tedy zamiast się rozwijać musisz swoje ,,odchorować' Ja powróciłem bardzo szybko (chociaż rekonstrukcje miałem po 2 latach zerwania więzadeł a przez ten czas zero biegania bo kolano przeskakiwało i sie skręcało więc nogi mi bardzo osłabły z porównaniem czasu jak się regularnie trenowało) Dużą role odegrało to że operacia świetnie się udała( bez komplikacji i jeszcze 3 tygodnie w sanatorium okropnie mnie podniosły ) Pamiętaj dużo ROWERKIEM (wyśmienit jako rozgrzewka przed ćwiczeniami kolana w sanatorium to była podstawa) i będzie świetnie. POZDROWIONKA jak znajde chwilkę cos popisze o ćwiczeniach
4
1290715589000
zgłoś naruszenie
  • piotrekmr
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 3
  • Na forum: 6 lat
  • LPA: 2
dzięki za odpowiedź.
wiesz ja jestem po kilunastu dniach biegania i muszę powiedzieć że widzę poprawę mięści + dlaej ćwiczenia na rehabilitacji, i w domu dodatkowe ćwiczenia na mięśnie które zwykle podczas biega nie biorą udziału, ale skorzystam również z twojej rady i rowerek dołącze do treningu.
1290891641000