SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Odżywki w skrócie

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 441

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10672 Napisanych postów 44744 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Tak z ciekawości mógłby ktoś wyjaśnić w skrócie odżywki... poza białkiem, gainerem, bulkiem i kreatyną. Nie chce mi się wchodzić na wikipedię i czytać tych długich tekstów także po jednym zdaniu panowie :)

- carbo ?
- tauryna ?
- BCCA ?
- glutamine ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 404 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 8683
Carbo - węglowodany z mniejszym lub większym udziałem cukru i z dodatkiem witamin i minerałów. Osobiście wolę jabłko zamiast tego.

Tauryna - jest aminokwasem dostarczanym w codziennej diecie. Jedni mówią, że pomaga w masie inni że w redukcji, nie wyolbrzymiałbym tego. Osobiście biorę kapsułkę dziennie dla dbania o wątrobę.

BCAA - aminokwasy rozgałęzione leucyna, izoleucyna, walina. Dostarczamy je z produktów białkowych. Na masie raczej zbędne, niektórzy sądzą, że lepiej im się mięśnie regenerują, raczej ci bardziej doświadczeni stażem. Na redukcji powinny chronić mięśnie przed katabolizmem.

Glutamina - aminokwas. Może polepszyć regenerację po treningu, ale ciężko znaleźć coś sensownego. U początkujących myślę, że szkoda kasy.

Po co kupować sterydy skoro można kurczaki .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2780 Napisanych postów 39545 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 310161
carbo- węglowodany
tauryna- aminokwas
bcaa- aminokwasy rozgałęzione
glutamina- aminokwas

Mam nadzieję, że jak na wiki nie chce Ci się wejść, to może będzie chciało Ci się chociaż przeczytać.

Zmieniony przez - georgu w dniu 2017-07-02 18:04:38

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
Instruktor Kulturystyki

http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 6036 Napisanych postów 67575 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 879620
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

owoce mające dużo węglowodanów