Temat został odczytany 233 razy
  • Autor

Odżywka białkowa

• Laokos
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 1 rok
    • LPA: 5039

Wysłano 17 lutego 2013 01:46

zgłoś naruszenie
    Witam.

Szybkie pytanko. Ćwiczę na siłowni około 5 miesiące - tak na poważnie, bo wcześniej to treningi były tragiczne. Trenują na siłę/masę. Przez pierwsze 3 miesiące masa specjalnie nie skoczyła, chociaż było widać rezultaty zarówno siłowe jak i wizualne. Rozpoczynając 4 miesiąc treningów zacząłem DUŻO JEŚĆ w nadziei, że coś pomoże. No i niby pomogło, bo w 2 miechy nabiłem 5 kg, ale jak łatwo się domyślić to niewielka z tego pociecha, bo wyraźnie się zalałem. Przypuszczam, że w mojej diecie brakuje białka.
    Prowadzę aktywne życie - oprócz siłowni mam 3-5 treningów piłki nożnej tygodniowo. Wiem - to nie pomaga w nabiciu masy. Chłopaki wspomagają się kreatyną, ale zdecydowałem się raczej odpuścić sobie tego typu środki. Za bardzo się po niej "puchnie".
    Jestem cierpliwy i nie mam wymagań typu - chcę być byczek po miesiącu treningów. Zależy mi na trwałych i praktycznych efektach. Wpadłem, więc na pomysł uzupełnienia swojej diety o białko.
    Moją uwagę przykuło to (szczególnie ze względów cenowych i markę):
    TREC WHEY 100
    Tu wprowadź tekst linku...
    I tutaj pytanie, czy macie jakieś zastrzeżenia, aby zażywać je zgodnie z instrukcją - 3 razy dziennie po 30g. Pytam, bo wiem np. że kazeina to białko wolnowchłanialne, czyli najlepiej nadaje się na noc, a w jej opisie też jest żeby brać ją 3 razy dziennie.

I jeszcze jedno - wiem, że głupawe pytanie ;/
    Czy biorąc je grozi mi, że mnie "rozepcha" podobnie jak po kreatynie? Wiem, że białko samo z siebie tak raczej nie działa, ale może są w tym, co podałem jakieś domieszki, które mogą mieć takie działanie.

Pozdrawiam
  • Amaru
    • Na forum: 2 lata
    • LPA: 8553

Wysłano 17 lutego 2013 02:02

zgłoś naruszenie
    białko się stosuje tyle ile brakuje go w diecie, 3 razy po 30g czyli 90by brakowało, sam musisz wiedzieć ile go potrzebuje, ile brakuje. Nie ,,rozepcha:
  • Laokos

Wysłano 17 lutego 2013 02:03

zgłoś naruszenie
    Czyli mam rozumieć, że te instrukcje guzik warte są tak?

PS: Na 30g przypada gdzieś 27g białka, więc będzie trochę mniej niż 90 gramów :P

Zmieniony przez - Laokos w dniu 2013-02-17 02:04:02
  • CapsKlatka
    • Na forum: 4 lata
    • LPA: 2839

Wysłano 17 lutego 2013 02:10

zgłoś naruszenie
    nie czytaj instrukcji na produktach, one Ciebie nie dotycza. Stosowac mozna sie do zalecanej dawki kreatyny czy aminokwasow, ale nie bialka czy gainera. Stosujesz wg brakow w diecie, a wiec najpierw musisz ja posiadac zeby wiedziec czy jest sens te dziury latac czy spelniasz dzienne zapotrzebowanie
  • Laokos

Wysłano 17 lutego 2013 02:16

zgłoś naruszenie
    Skoro nie rosnę tak jak bym chciał to chyba znak, że są jego niedobory w diecie...
    Zresztą pracowałem nad ułożeniem diety, ale stwierdziłem, że dostarczenie 3000 kcal leży trochę po za moim zasięgiem. Jednak skoro udało mi się utyć (niestety w tłuszcz) to znaczy, że jestem jednak w stanie temu podołać, więc przyda się trochę białka i mniej reszty.
  • CapsKlatka

Wysłano 17 lutego 2013 02:28

zgłoś naruszenie
    Nie mam pojecia szczerze mowiac skad bierzesz swoje wnioski. Czemu myslisz ze masz niedobory bialka a nie wegli czy tluszczu? czemu dieta jest poza zasiegiem? To cieszysz sie z tego powodu ze Ci fat przyszedl? Oraz ze jestes w stanie temu podolac... budowaniu tluszczu? bo nie rozumiem
  • Laokos

Wysłano 17 lutego 2013 02:32

zgłoś naruszenie
    Chyba się nie zrozumieliśmy. Licząc swoje zapotrzebowanie kaloryczne doszedłem do wniosku, że nie podołam rygorowi diety, która była mi potrzebna. Jednak próbując pokryć to zapotrzebowanie zacząłem tyć - dobry znak. Jednak niestety przybrałem bardziej na tłuszczu niż na mięśniu i to chyba oznacza, że brak mi białka.

Zresztą pomijając tematykę mojej diety. Chodzi mi po prostu o opinię, czy to białko jest ok i nadaje się do stosowania 3 razy dziennie itd.
  • CapsKlatka

Wysłano 17 lutego 2013 02:39

zgłoś naruszenie
    To bialko jest dobre i mozna go smialo polecic, odnosnie smaku bral bym czekolade chyba ze juz masz kupione. Odnosnie stosowania: 3 razy jest to o wiele za duzo. Lecz jak juz wyzej pisalem, bialko samo w sobie bez odpowiedniego zapasu reszty skladnikow nie pomoze, ale opinie juz wyrazilem:)
  • Laokos

Wysłano 17 lutego 2013 02:47

zgłoś naruszenie
    Właśnie o, coś takiego mi chodziło, także dzięki za pomoc ;)
    Jestem tuż przed zakupem, więc chyba zdam się na twój gust i zaczną od czekoladki (też myślałem o tym smaku). Pytanie, czy można stosować 3 razy dziennie wynika tylko z tego, że nie wiedziałem, czy jest to białko wolno, średnio, czy szybkowchłanialne.
    Ostatnie pytanko - a jak polecasz zażywać? Bo jedni mówią, żeby od razu po treningu, a inni żeby na noc, bo wtedy regeneracja itd.
  • CapsKlatka

Wysłano 17 lutego 2013 02:55

zgłoś naruszenie
    To jest bialko szybkowchlanialne, zawiera rowniez aminokwasy wiec stosowal bym go w okolicach treningowych (najlepiej po treningu). Na noc go nie stosuj, nie nadaje sie do tego. Jak musisz stosowac dwa razy dziennie to wrzuc go meidzy posilkami czy na sniadanie.
  • Laokos

Wysłano 17 lutego 2013 02:59

zgłoś naruszenie
    Na noc to chyba biały serek najlepszy nie ? ;)

Trafnie odpowiedziałeś na moje pytanie i naprawdę dzięki wielkie za pomoc.
    SOG za cierpliwość o poświęcony czas ;]

To jeszcze się dopytam żeby potem spamu nie szerzyć.
    Skoro napisali, żeby 30g rozpuścić w 200ml to jak będę chciał więcej tego białka rozpuścić to płynu proporcjonalnie więcej ?
    I jeżeli będę miał takie duże niedobory, że będę potrzebował 2 porcji to ile gram max na jedną porcję?

Zmieniony przez - Laokos w dniu 2013-02-17 03:00:57