SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocencie trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 794

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
A więc po wielu przemyśleniach,poszukiwaniach i porównywaniach FBW i HST, zdecydowałem się na HST.Plan ułożyłem w oparciu o atykuły z forum,wzorowałem sie na innych :P
A więc wygląda on tak:

1) Nogi
- Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach - 2s
- Wspięcia na palce w staniu - 1s
Razem 3 serie
2) Klatka
- Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej - 2s
- Rozpiętki - 1s
Razem 3 serie
3) Plecy
- wiosłowanie hantlem - 2s
- Martwy ciąg - 1s
- kaptur - 1s
Razem - 4s
4) Barki
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy - 2s
- wymachy hantlami do przodu -1s
Razem 3 serie
5) Biceps
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 2s
- uginanie "o nogę"
Razem 3 serie
6) Triceps
- Wyciskanie francuskie sztangi leżąc - 2s
Razem 2 serie
7) Brzuch
-brzuszki 3s



I teraz mam pytanie czy zostawić ilość serii bicepsa i barków czy zredukować do 2 serii?Oceniajcie,opier*****cie,oby tylko pomogło :P
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
Triceps nie musisz robic, biceps zostawilbym tylko
- Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem - 2s
to samo w barkach zostaw
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy - 2s

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
1) Nogi
- Przysiady ze sztangą trzymaną na barkach - 2s nic na tylne miesnie uda, bo 1 seria na trening martwego ciągu to ciut za malo
- Wspięcia na palce w staniu - 1s
Razem 3 serie
2) Klatka
ok
Razem 3 serie
3) Plecy
dodalbym drązek np.
4) Barki
- Wyciskanie sztangi sprzed głowy - 2s
- wymachy hantlami do przodu -1s wywal, daj zamiast tego wznosy hantli bokiem
Razem 3 serie
5) Biceps
ok
Razem 3 serie
6) Triceps
czemu mniej niz na biceps ?
7) Brzuch
-brzuszki 3s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
A więc tak: 1."nic na tylne miesnie uda, bo 1 seria na trening martwego ciągu to ciut za malo" A jakie ćwiczenie byś polecił?zauważę że do dyspozycji mam tylko wolne ciężary, zero maszyn:P 2."czemu mniej niz na biceps ? (o tricepsie)" Wydaje mi się (zapewne źle mi sie wydaje)że triceps jest bardziej niż biceps obciążony w pozostałych ćwiczeniach=p radziłbyś dorzucić coś do tricepsa czy może zabrać jedno z bicepsa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
pamietaj ze biceps pracuje takze przy plecach dosc cięzko. - masz nieduzy staż więc radzilbym wlasnie odjąc z bicepsów- dlatego ze jesli bedzie za duzo serii (a trening robisz 3x tydzien) moze to objawic sie zanizonymi/zerowymi przyrostami.

---
dodaj martwego ciągu jesli juz, polecam tez 1 serie po nim na tylne miesnie ud cwicząc izometrycznie - kladziesz sie na plecach,nogi zgiete pod katem 90 stopni w stawach biodrowych i kolanowych - golenie leza na krzesle i wciskasz sie z calej sily w to krzeslo, nie odrywajac posladkow i tulowia od podlogi - wytrzymaj ile sie da na maxa wciskając.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Łączenie parti

Następny temat

FBW do oceny robala

WHEY premium