SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena treningu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 996

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
Witam!
Ćwiczę już jakiś czas , zaczynałem w listopadzie od samych pompek . W styczniu kupiłem drążek , a miesiąc temu kupiłem wszystko co potrzebuje .
Czyli :
-Ławeczka
-Gryf prosty/łamany
-2 hantle ze zmiennym obciążeniem
-Drążek
-W sumie posiadam 60 kg obciążenia
Ćwiczę jeden dzień klatę , barki biceps . A drugi dzień nogi i brzuch . I tak codziennie na zmianę to i to .
Jeden obwój :
-Wyciskanie sztangi leżąc x12 (30 Kg obciążenia + gryf jakieś 8Kg )
-Wyciskanie sztangi pod skosem głową w górę x5 ( to samo obciążenie)
-Rozpiętki na ławeczce x15 ( hatle 8Kg jeden )
-Biceps , gryf łamany x5 (15 Kg + gryf jakieś 6/7 Kg)
-Biceps , gryf łamany x5 podnoszę do klatki , a potem wyciskam nad głowę (obciążenie to samo)
-Drążek , dociągam się do karku i przesuwam całym ciałem w lewo i w prawo x5
-Wyciskanie hantli leżąc na ławeczce ( hantle 8Kg jeden )
-Pompki w oparciu o krzesła x12
To jest cały jeden obwój ,w sumie robię 3 obwody . Z tym że czasem jak tam jest x15 czy x12 powtórzeń to przy 3 obwodzie robię już tylko jak było x15 to x12 . A jak było x12 to x10.
Ćwiczeń na brzuch i na nogi nie będę na razie podawał , ponieważ te ćwiczenia mam już opracowane i nie potrzebuję ich wypisywać ;)
Moje dane i obwody:
Wiek:17
Wzrost: 177cm
Waga: 60Kg
Obwód brzucha na wysokości pępka: 74cm
Obwód klatki na wysokości skutków: 97cm
Obwód uda: 48cm
Obwód bicepsa: 30cm
Na klatę biorę: 65Kg w dobry dzień 70Kg
Z tym że mnie martwi to że lewy biceps mam 28,5 cm a prawy 30 cm .
Wszystkie pomiary zostały zrobione w dzień w którym robię brzuch i nogi o godzinie 14 po obiedzie.
Staram się trzymać dobrą dietę , jem dużo, głównie białko i węglowodany , staram się unikać tłuszczów .
Nie piję napojów słodzonych , nie jem fast foodów .
Proszę o napisanie mi czy wszystko robię prawidłowo . Chciałbym kupić sobie worek , ponieważ ostatnio mam za dużo energii i chętnie bym sobie pompował na ławeczce codziennie . Ale z tego co wiem musi być przynajmniej 48h przerwy żeby rosnąć . Jeżeli kupił bym ten worek to jak to wpleść w trening? Boksowanie traktować jako rozgrzewkę ?
Wiem że mało ważę ,ale przynajmniej lepiej mi się na drążku ćwiczy . Kumpel też ćwiczy , jest 12 Kg cięższy ,ten sam wzrost.A na klatę bierze tyle co ja.Zauważyłem że jak on bije na masę to przybiera szybko , ale dużo z tego to tłuszcz , a ja raczej jak już przybieram to chyba na mięśnie?
Poniżej wklejam zdjęcie zrobione zaraz po treningu.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
Chciałbym jeszcze wiedzieć , który trening będzie dla mnie lepszy . Ten https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html  czy też ten https://www.sfd.pl/System_Weidera_Trening_dla_początkujących-t33399-s1.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 622
Trenujesz dzień w dzień?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
Tak , jak już pisałem jeden dzień klata , biceps barki . A drugi dzień nogi i brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 622
A ile śpisz dziennie? Bo jeżeli poniżej 9-8 h to niedługo nabawisz się kontuzji, lepiej robić dzień przerwy między ćwiczeniami i dodać trochę powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
Różnie , zależy jak mam szkołę 7-9h . Dodać powtórzeń w sensie że jeszcze więcej rozpiętek i wyciskania w jednym obwodzie , nie wiem czy dał bym radę w jednym obwodzie więcej zrobić . Ponieważ poszedłem za taką zasadą , którą widziałem gdzieś w jakimś filmiku typu "home workout motivation" : Obwód kończy się kiedy nie możesz zrobić już ani jednego powtórzenia więcej i czasem ćwiczę jeszcze po danej serii do oporu . Chciałbym jak najszybciej przybić na masę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
rób nogi z barkami, biceps z klatką ,dlaczego unikasz tłuszczów? znajdz zdrowe zrodla tłuszczy

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
czemu nie robisz pleców i tricepsa?

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
Ja tak do końca nie wiem co z czym mam najlepiej robić. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi pozmieniał jakoś ten plan i napisał co ile mam ćwiczyć (jak już pisałem czasu mam dosyć mogę ćwiczyć codziennie)
Powiedzcie mi szczerze , jak na 2 miesiące treningu bez sprzętu i 1 ze sprzętem. Jest dobrze, źle ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1287
nie wiem jak wyglądałeś wcześniej, https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html, trening w domowych warunkach, troche bałaganu jest w planie

"Mixed Martial Arts"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
Codzienne trenowanie nie zaprowadzi Cię na tym poziomie do niczego. Poczytaj artykuł u góry. I nie zaniedbuj nóg, 48 cm to patyki.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 337
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę

Następny temat

Trenig na mase do oceny !

WHEY premium