SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena sposobu żywienia oraz urozmaicenie treningu.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 8 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 91
Witam.

Jakieś 2 tygodnie temu byłem u dietetyczki. Przy okazji wykonała analizę składu ciała. Dane są następujące:

Wiek: 22 (Metaboliczny 32)
Wzrost: 2m
Waga: 125kg
Waga mięśni: 90,9kg
Tłuszcz: 23,8%
Metabolizm spoczynkowy: 2955 kcal
Nawodnienie: 54,9%
Masa kości: 4.6

Trenuję kickboxing 3 razy w tygodniu po półtorej godziny od kilku miesięcy (bardzo intensywne treningi). Do tej pory dużo śmieciowego żarcia, gotowe produkty, duży indeks glikemiczny. 2 litry coli (lub więcej) + badziewia typu cola zero, paczka chipsów dziennie to norma, oczywiście cukier do herbaty to konieczność. Obecny majonez. Waga cały czas stała w miejscu, ewentualnie +/- pare kg.

To co zmieniam:

- Nie kupuję napoi, nawet tych zero. Niepotrzebna chemia. Raczej herbata (niestety jak na razie z cukrem) + woda (do której coraz bardziej się przyzwyczajam)
- Redukuję częstotliwość kupowania chipsów. Ciężko od razu to rzucić, jem odkąd pamiętam
- Unikam przetworzonych, gotowych produktów
- Staram się dokładać warzywa, ale z tym ciężko. Nie tyle, że zupełnie nie lubię, co nie smakują mi dokładane na siłę
- Przestałem jeść pszenne pieczywo, staram się zwracać uwagę na IG

Chciałbym się zapytać o kalorie i rozkład makroskładników. Dietetyczka rozpisała mi śmieszną dietę na 3 tys. kalorii, w której musiałbym jeść rzeczy, których nawet nie widziałem na oczy, w dodatku niedobre i nie ma bata, że tak bym wytrzymał. Myślałem, żeby ustalić próg kaloryczny na ok.3500 kcal ze względu na treningi (skoro spoczynkowy wynosi prawie 3000).

Czy mogę ustalić sobie np. 150-200g białka dziennie, a resztę makroskładników dostarczać akurat tak jak danego dnia wyjdzie?
Czy 3 treningi (które miałem do tej pory) + 1-2 razy w tygodniu basen będzie ok?

Nie chodzi mi o jakąś super-uber redukcję, w której spada tylko tłuszcz. Jestem świadomy, że jak nie będę trzymał się sztywnej rozpiski to efekty będą trochę gorsze. Ale wolę nieidealne efekty niż katowanie się, sztywne rozpiski.

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
4
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 


Pozdrawiam//
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas trawienia produktów

Następny temat

Cukry proste w diecie

WHEY premium