SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena jakości odżywek wysokobiałkowych na rynku polskim - Recenzja artykułu

temat działu:

ActivLab

Ilość wyświetleń tematu: 86432

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136
Witam

Swoją przygodę z odżywkami zaczynałem w latach 80tych. Początkowo byłem tylko ich konsumentem, ale z czasem zacząłem także zarabiać na życie prowadząc ich sprzedaż. Pozwoliło mi to na obserwowanie sytuacji na polskim rynku w długim okresie czasu. W ostatnim czasie wielu klientów pyta mnie co sądzę na temat badań przedstawionych na łamach magazynu PB (Perfect Body) oraz dyskusji na ten temat toczonych na forach internetowych.

Pierwszą rzeczą, która mnie zniesmaczyła jest przedstawienie firmy Olimp jako nieskazitelnej firmy, której nie przydarzyły się żadne wpadki, zarówno w produkcji jak i komponowaniu składów. Pan Ambroziak, którego do tej pory bardzo ceniłem jako fachowca w branży, bardzo chętnie wypomina niedociągnięcia i wpadki innym firmom, a równocześnie ma bardzo krótką pamięć jeśli chodzi o niechlubne historie dotyczące swojego pracodawcy (firma Olimp).

Chciałbym przypomnieć tylko kilka niezbyt chlubnych kart z historii firmy Olimp:

- wieloletnie stosowanie aspartamu jako substancji słodzącej,

- zbrylanie i przebarwianie się produktów opartych na kreatynie,

- "puchnięcie" opakowań (Crea Fusion).


Mógłbym przytoczyć jeszcze kilka przykładów, ale przejdźmy dalej. Na dzień dzisiejszy firma Olimp to piękny i nowoczesny zakład, przez co może ona sobie pozwolić wypominanie innym mniejszym firmom ich znacznie skromniejsze warunki produkcyjne. Część pracowników firmy Olimp może nie pamiętać w jakim obiekcie i warunkach rozpoczynała ona swoją działalność (stary budynek, który swoje lata świetności miał już za sobą). Dopiero wiele lat później budynki firmy Olimp osiągnęły swój obecny stan.

Także sposób konkurowania firmy Olimp z innymi firmami z branży budzi wiele zastrzeżeń. Poczynając od wywierania presji na mniejszych i słabszych punktach sprzedaży, którym dawano do zrozumienia, że w przypadku niedostosowania swojego asortymentu (obecność innych marek) zostaną wstrzymane dostawy produktów Olimpa. Takie zapędy przeczące uczciwej konkurencji dotykały nie tylko małe punkty, ale również uderzały w konkurencyjną do PBC sieć sklepów. Innym przykładem mogą być próby zawłaszczenie powszechnie używanych nazw "carbo" oraz "gainer", o które firma Olimp toczyła wieloletnie batalie sądowe.



Zgadzam się z Panem Ambroziakem, który twierdzi, że tylko rzetelne badania przeprowadzone w renomowanych ośrodkach pokazują prawdziwe oblicze i wartość poszczególnych produktów, ale równocześnie w innych wypowiedziach daje on niską ocenę produktom konkurencyjnym w oparciu o subiektywną i pozbawioną podstaw naukowych ocenę organoleptyczną (co by było gdybym w ten sposób ocenił produkty Olimpa, które przecież nie wszystkim konsumentom przypadają do gustu).



Żadna inna firma w Polsce nie prowadzi tak agresywnej polityki w stosunku do firm konkurencyjnych, poczynając od działań marketingowych (także wspomniany na początku artykuł, pod płaszczykiem bezstronnych badań, ma za zadanie uderzenie w konkurencje, a troska o dbałość o dobro klienta jest tylko pretekstem) , a kończąc na procesach sądowych.



Podsumowując firma Olimp mogłaby być chlubą branży, nie tylko na rynku polskich, ale również za granicą. Niestety jej służby public relation w ostatnim czasie zbyt mocno przesadziły z wybielaniem swojego wizerunku i równoczesnym atakiem na firmy konkurencyjne dzieląc branże na firmy godne zaufania (Olimp, a ostatnio do godnych zaufania dołączył Megabol ;) - jedyna firma oprócz Olimpa, która reklamuj się w PB) oraz te niegodne do których zaliczył nie tylko firmy polskie, ale także duże zagraniczne koncerny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 98 Napisanych postów 6776 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 50488
A co jest złego w aspartamie? Nigdy nie udowodniono jego negatywnego wpływu na organizm. To tylko slogany. Za to mamy całą masę badań świadczących o tym, że jest to substancja dla organizmu neutralna.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136
Przepraszam że piszę w tym dziale ale moje wypowiedzi w dziale Olimpu są bardzo szybko usuwane co uważam za nie stosowne,
widocznie wypowiedzi klientów i konsumentów w tej szanowanej firmie się nie liczą

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136
proszę to jest artykuł o ASPARTAMIE polecam do przeczytania:

http://faktydlazdrowia.pl/aspartam-slodzik-produktow-dietetycznych-powiazany-z-bialaczka-i-chloniakiem/

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Szanowny kolego Kungish, bardzo proszę - nie przypisuj mi słów, których nie wypowiadałem. Generalnie nie wypowiadam się na temat produktów konkurencyjnych dla wyrobów Olimpu, a ogólnie skupiam się na szerzeniu wiedzy o suplementach. Jeżeli kiedykolwiek wypowiedziałem się negatywnie na temat jakiejś odżywki na podstawie jej oceny organoleptycznej - to, proszę, wrzuć jakiś konkretny cytat.

Daj również przykład chociaż jednej firmy, która nie stosowała w swoich odżywkach aspartamu. Zresztą, jak już ktoś napisał - aspartam został uznany za całkowicie bezpieczny. Tutaj link i dyskusja: https://www.sfd.pl/Zestawienie_słodzików-t949807.html

Przypadki zbrylenia w sypkich produktach kreatynowych były efektem użytkowania produktu niezgodnie z instrukcją na etykiecie, co zostało dowiedzione i transparentnie wyjaśniona na tym właśnie forum. Pomimo ewidentnej nieostrożności użytkowników, Olimp wymienił im te produkty, w dbałości o satysfakcję konsumenta.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136
Panie Ambroziak

dziękuje serdecznie za wymigujące odpowiedzi jednak jak zwykle odpowiada Pan wyłącznie na to co jest wygodne (a od długiego czasu czytam posty na forum), jednak mój post zawiera dużo więcej informacji i mógł by Pan ustosunkować się do innych wypowiedzi, które moim zdaniem są ważniejsze niż na te które Pan wybiórczo odpowiedział

dziękuje i mam nadzieje że zachowanie firmy olimp ulegnie zmianie inaczej nie widzę sensu dalszej współpracy

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Jeżeli już jednak zostałem w tym dziale 'wywołany do tablicy', to może jeszcze jedna informacja...

Relacje pomiędzy rzekomo niezależnym magazynem SDW a Hiteciem są mniej więcej takie same, jak pomiędzy PB a Nutrifarmem:

https://www.sfd.pl/UWAGA!!!_Ocena_jakości_odżywek_wysokobiałkowych_na_rynku_polskim-t942183-s51.html

Refleksja: Nutrifarm przynajmniej nie wypiera się swojego dziecka i - jako wydawca - widnieje w stopce redakcyjnej.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Kungish, z całym szacunkiem - daj spokój... Na forum jesteś od roku, napisałeś 5 postów, w tym 4 dzisiaj... Jak napisałem: generalnie wypowiadam się na temat treści PB oraz problemów związanych ze wspomaganiem wysiłku. Pytania do Olimpu zadawaj najlepiej w dziale Nutrifarmu i nie mów, że wszystkie są kasowane, bo ciebie nigdy tam nie widziałem.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136
Nie zmienia to faktu iż Pan Profesor ma wyższy stopień naukowy i posiada większą wiedzę co degraduje Pana Kaczkę i jego artykuł, który został przez wielu naukowców po prostu wyśmiany

Szkoda że firma Olimp się tak zachowuje i sięga po takie prymitywne metody, jestem tym wszystkim i wami czyli firma Olimp zmęczony lub bardziej zawiedziony dlatego nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z wami, mogliście być firmą którą można było by podziwiać a staliście się sektą...

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136
Panie profesorze to że napisałem parę postów nie świadczy o tym że nie mogę się w końcu odezwać, Czytam co dziennie fora lecz jestem za poważną osobą żeby bawić się w pisanie ale to co Firma Olimp wykonuje skłoniło mnie do napisania...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

NOWOŚĆ: FLEXACTIVE - bone & joints

Następny temat

Activlab w Lidl

WHEY premium