SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena fbw i podejścia do treningów oraz diety

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 619

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 140 Napisanych postów 401 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13529
Witam wszystkich. Postanowiłem założyć tu temat i prosić Was o ocenę mojego treningu oraz planów dotyczących diety. Parę słów o mnie:



Płeć : M

Wiek : 25

Waga : 96

Wzrost : 183

Cel treningowy : rekompozycja

Staż treningowy na siłowni: start po 6letniej przerwie

Uprawiane inne sporty : brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) :
Full
Dieta : zerowy bilans kaloryczny

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: brak

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc):
Przysiad 6x80kg
MC 6x140kg
Wl 6x70kg
Wymiary (na start treningów-30.03.17r.) :
Waga:96kg
Wzrost:183cm
Pas:104cm
Biodra:108cm
Udo:63cm
Klata wdech:115cm
Biceps: 41cm
Bf wg. kalkulatora ok.26%


Rozpocząłem pracę nad sobą na siłowni (3treningi za mną). Robiłem okrojone fbw, 2-4 serie złożonych cwiczen na każdą partię ciała. Teraz chce rozpocząć plan fbw 5x5. Wyglądałby on tak:

3razy w tygodniu:


A
Przysiad 5x5
Wyciskanie 5x5
Wioslowanie 5x5
Ohp 5x5
Szrugsy 3x8
Francus hantlem oburacz 3x8
Sztanga prosta 3x8
Brzuch spietki /allachy 3s


B
Martwy ciąg 5x5
Wyciskanie hantli skos 3x8
Podciągania 3x max
Ohp 5x5
Wyciskanie wąsko 3x8
Biceps hantlem z supinacja 3x8
Brzuch spietki/allachy 3s

Przysiady bede robił na zmianę z MC. Nie dam rady robić tych dwóch cwiczen na odpowiednim poziomie przy jednej sesji.

Co do diety:
Mój plan to 2miesiące rekompozycji. W tym czasie będę obserwował swój organizm i wprowadzam zmiany nawyków żywieniowych małymi krokami. Na teraz około 4tys kcal (bilans zerowy) lecz dokładniejsze dane i wiedzę będę miał po przeprowadzonych obserwacjach.

Moim celem dlugofalowym jest zmniejszenie bf do około 10-12 procent przy wadze około 95kg. Na tą chwilę tak to widzę

Po tych 2miesiącach prawdopodobnie jakaś redukcja. Zdjęcia wstawię po upływie tego czasu do oceny postępów.
Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6461 Napisanych postów 62232 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776973
Ogólnie plan jest całkiem niezły. A podejście do diety słuszne. Małymi krokami do przodu bez drastycznych zmian. Popraw przysiad bo siłowo odstaje od reszty niestety.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 140 Napisanych postów 401 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13529
Dziękuję za odpowiedź. Te wyniki na pewno szybko wzrosną, czuję zapas. Postaram się tu prowadzić taki dziennik aby mieć dodatkową motywację. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6461 Napisanych postów 62232 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776973
To załóż sobie bloga treningowego będziesz mógł na spokojnie prowadzić i kontrolować postępy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Serie wstepne fbw

Następny temat

Klatka piersiowa, a redukcja.

Wiecej