SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Ocena diety na redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 490

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 24 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12009
Hej :)

Mam cichą nadzieję, że ktoś mi pomoże mimo tego że jestem recydywistką z tendencją do sinusoidy wagowej
Miałam tutaj wątek redukcyjny,wszystko szło pięknie i ładnie... Ale nie zmieniłam swojej psychiki i znowu zaczęłam żreć na potęgę, co poskutkowało wróceniem tych wszystkich kg
Przychodzę niczym córka marnotrawna, z podkulonym ogonem - prosić o pomoc w mojej diecie. Z racji że startuję z podobnej wagi to 2 miesiące temu (z tym że od miesiąca dopiero przestrzegam go bez wpadek) przyjęłam stary sprawdzony rozkład makro, ale prócz tego że zeszła mi woda, to nie chce lecieć waga i cm Proszę o ocenę diety i pomoc w eliminacji błędów/powodów stagnacji wagi. Nie wiem czy zakładać dziennik znowu

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: Isthar
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: Miesiąc

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

Niestety patrzyłam tylko na wagę, w ostatnich 2 tyg zmierzyłam się i mniej więcej cm stoją w miejscu. Waga po pierwszym tyg siłowni spadła o 1,2kg a potem co tydzień była taka sama czyli 90,7kg

WAGA CIAŁA: 90,7
WZROST: 175cm
OBWÓD RAMIENIA: 34
OBWÓD ŁYDKI: 39
OBWÓD UDA: 65,5
OBWÓD BIODER: 115,5
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 104
OBWÓD TALI 86
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 100

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING? ---> Schudnąć wstępnie do wagi 70kg

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: migrena, torbiele różnych narządów
PRZEBYTE KONTUZJE: obie kostki skręcone po kilka razy
WADY POSTAWY: nic mi nie wiadomo na ten temat
ALERGIE: na pióra,na grzyby,na pleśń
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: -
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? --> nie
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? --> nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? --> nie,chyba że jak mam migrenę to przeciwbólowe

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: białko od czasu do czasu
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) : na początku głodówkowa (1000-1200kcal) potem trafiłam tutaj na forum i z dietą zbilansowaną 1800kcal 100b 80t i reszta ww schudłam bodajże w 10 miesięcy 20kg, potem przytyłam, miałam fazę 4 miesięczną z weganizmem, potem odwaliło mi coś i przez 6 dni byłam na Dąbrowskiej, a teraz od miesiąca trzymam się starego makro ww

****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE - zrzut kilku dni z dziennika żywieniowego na www.potreningu.pl?

CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ? ---> moim zdaniem stoję w miejscu

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING - podaj nazwy ćwiczeń, ilość serii, ilość powtórzeń w seriach, obciążenia w kolejnych seriach

Od miesiąca chodzę 3-4x w tyg na siłownię, ćwiczę 30min cardio --> jeden obwód ćwiczeń siłowych na maszynach (niestety nie mam wybranych treningów,po prostu wybieram po 3 ćwiczenia na każdą partię ciała po 3 serie z obciążeniem takim, aby ostatnie powtórzenia szły ciężko) --> 10-15 minut cardio

ZDJĘCIA
Usunę zdjęcia jak już nie będą potrzebne
w pozycji neutralnej przodem, bokiem i tylem.

Zmieniony przez - Isthar w dniu 2017-03-28 16:07:39

Zmieniony przez - Isthar w dniu 2017-03-28 16:09:34
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1545 Napisanych postów 22831 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 298080
Piszesz że nieregularnie miesiączkujesz - więc te Twoje akrtobacje żywieniowe pewnie już zdążyły namieszać Ci w hormonach. Warto by było to sprawdzić. Poza tym przydałby się stały trening - najlepiej FBW - którego byś się trzymała i w którym starałabyś się o progresję. Bo machanie ot tak robiąc przypadkowe ćwiczenia na przypadkowych obciążeniach - to nic dobrego.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 603 Wiek 24 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 12009
nightingal
Piszesz że nieregularnie miesiączkujesz - więc te Twoje akrtobacje żywieniowe pewnie już zdążyły namieszać Ci w hormonach. Warto by było to sprawdzić. Poza tym przydałby się stały trening - najlepiej FBW - którego byś się trzymała i w którym starałabyś się o progresję. Bo machanie ot tak robiąc przypadkowe ćwiczenia na przypadkowych obciążeniach - to nic dobrego.

Miesiączkuję nieregularnie odkąd w ogóle mam tę miesiączkę Ale jak trzymam miskę to ta miesiączka wypada częściej, to prawda.
A czy trening stały, ale na maszynach z budowaniem progresu wystarczy czy trzeba koniecznie wolne ciężary?
Dziwię się, że choćby cardio nie "pomaga". Te akrobacje dietetyczne pewnie powodem, zastanawiam się co zmienić.
napisał(a)
Początkujący
ah co do hormonów i mojej miesiaczki dodam jeszcze że jestem pod stałą opieką gina, który twierdzi że nie mam o co się martwić i że to przez stres, jak urodzę to minie (czego nie planuję)
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 446 Napisanych postów 2905 Wiek 41 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 29336
Ishtar, wolne ciezary lepiej bo tu chodzi o poprawny wzorzec ruchowy, ktorego maszyna Ci nigdy nie da. Brak @ jest problemem i jest sie czym martwic bo zonacza, ze ogranizm cos zatrzymal i byl ku temu powod. Gin mojej kumpeli wsadzil ja na jekies maskaryczne leki i laska mi mdlala normalnie, woda zatrzymana, problem ze wszystkim i jeszcze schizy psychiczne. Zeszla z lekow, nawet z luteiny, zaczela podpierac sie bardziej naturalnymi specyfikami i wyglada na to, ze sie reguluje. I dieta byla w tym pomocna. Czasem leki sa koneiczne, ale podejscie lekarzy tez czesto jest zle.Warto zebys wrocila na dobre tory. Gotuj dla siebie smacznie przede wszystkim. Dieta to nie glodowka i rezygnacja ze wszystkiego.
1
napisał(a)
Początkujący
Tetiszeri
Ishtar, wolne ciezary lepiej bo tu chodzi o poprawny wzorzec ruchowy, ktorego maszyna Ci nigdy nie da. Brak @ jest problemem i jest sie czym martwic bo zonacza, ze ogranizm cos zatrzymal i byl ku temu powod. Gin mojej kumpeli wsadzil ja na jekies maskaryczne leki i laska mi mdlala normalnie, woda zatrzymana, problem ze wszystkim i jeszcze schizy psychiczne. Zeszla z lekow, nawet z luteiny, zaczela podpierac sie bardziej naturalnymi specyfikami i wyglada na to, ze sie reguluje. I dieta byla w tym pomocna. Czasem leki sa koneiczne, ale podejscie lekarzy tez czesto jest zle.Warto zebys wrocila na dobre tory. Gotuj dla siebie smacznie przede wszystkim. Dieta to nie glodowka i rezygnacja ze wszystkiego.

Pierwszym razem jak tu trafiłam to tez nie miałam @ , ale po wprowadzeniu diety powróciło :) Teraz znowu zniknęło bo przytyłam po ra zkolejny U mnie wystarcza dieta więc cierpliwie czekać będę. Gotuję smacznie, pamiętam większość przykazań z poprzedniej redukcji, jedynie wiem ze muszę nabiał jeszcze bardziej ograniczyć
Ja utnę 100kcal z węgli to będzie dobrze? Może na razie tylko w dni nietreningowe te 100 mniej a w treningowe mój standard.
W takim razie spróbuję ogarnąć wolne ciężary
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc przy ocenie rozpiski diety redukcyjnej

Następny temat

Dieta dla kobiety do sprawdzenia, podpowiedz? Okres!

Fit Family - Kasia i Damian Wiórki kokosowe vs. pestki z dyni - porównanie okiem dietetyka Węglowodany w trakcie treningu: tak czy nie? Natalia Czajkowska - ocena sylwetki Dieta, dlaczego utrudniamy sobie życie? Kłopoty Pauli i Piotrka! Pigwa i jej cenne właściwości Cellulit - co jest jego przyczyną i jak się go pozbyć?