SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety na redukcję

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1863

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1418
Cześć, postanowiłem w końcu się za siebie wziąć :) Zaplanowałem sobie redukcje. Moja aktualna waga to 105kg, 180 cm wzrostu, 21 lat, chyba typowy endomorfik. Dodam zdjęcie w załączniku. Mam ponad rok przerwy od treningów wcześniej ze dwa lata z krótszymi przerwami i bez diety. Wyliczyłem sobie zapotrzebowanie na poziomie 3400 kcal przy treningu 4-5 razy w tyg FBW A/B/wolne/C/D/wolne/A/B... trening około 90 min, średnia intensywność. Na razie bez aerobów. Do tego ostatnio zdałem sobie sprawę, że mam brak kondycji (po przebiegnięciu boiska tam i z powrotem dostałem zadyszki), myślałem sobie żeby jakoś zacząć biegać i poprawiać swoją kondycje.
Chciałbym wystartować od 3100 kcal
Do każdego posiłku 150-200 g warzyw (nie wliczam tego). Myślałem żeby bezpośrednio po treningu wrzucić około 100 g jakiś owoców ale wtedy kcal się zwiększy. Ryż będę zamieniał oczywiście na kasze, makaron razowy, mięso też na indyka, rzadziej wołowina i wieprzowina, dorsz. Chciałbym suplementować bcaa, oraz vit C, D+K, ZMA.

Płeć : mężczyzna
Wiek :21
Waga : 107
Wzrost : 180
Obwód klatki : 120
Obwód ramienia : 40
Obwód talii : 108
Obwód uda : 70
Obwód łydki : 40
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : 27-30%
Aktywność w ciągu dnia : umiarkowana,
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 4-5 w tygodniu siłownia
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : wszystko ok
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety : różnie, to co było w domu, rzadko fast food

















Zmieniony przez - Arerro w dniu 2018-05-19 23:24:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Produkty wędzone są obfite w substancje smoliste, stąd też nie zaleca się ich spożywać zbyt często. Zdecydowanie lepszą opcją będzie zakup świeżych ryb, które dostarczą dużej dawki DHA i EPA jak i innych cennych dla naszego organizmu składników, witamin z grupy B, cynku, selenu.. Warto pamiętać, że olej zepakowy zawiera ok. 30% tłuszczy wielonienasyconych, stąd też powinien być używany jedynie w postaci surowej. Nie zapominaj również o urozmaicaniu swojego menu jak i rotowaniu warzywami różnokolorowymi.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-05-22 15:52:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9018 Napisanych postów 82652 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699143
W jakim celu chcesz wrzucić te owoce po treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1418
Gdzieś czytałem, że z dobrym jest dostarczyć cukry proste zaraz po treningu, jednak nie wiem czy jest aż taka potrzeba, bo trening robię zawsze rano i w posiłku potreningowym mam owoce( posiłek zjadam do godziny po treningu)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9018 Napisanych postów 82652 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699143
Nie musisz uzupelniac żadnych cukrów prostych . Po treningu zjadasz normalny zbilansowany posiłek to wzupelnosci wystarczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 977 Napisanych postów 11360 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191393
Witaj,
Po pierwsze wyszła Ci monodieta, brakuje ryb w diecie jako źródeł omegi 3 generalnie sam rozkład kwasów tłuszczowych masz nie poprawny. Wyrzuć masło z orzechów ziemnych ponieważ :http://potreningu.pl/articles/1506/smieciowy-produkt-ktorym-zajadaja-sie-sportowcy-wierzac-ze-jest-zdrowy. Następnie spróbowałbym w dni nie treningowe uciąć węglowodany na korzyść tłuszczy.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wątpię abyś robił na tyle intensywne treningi abyś musiał uzupełniać bezpośrednio glikogen mięśniowy. Musiałbyś przebiec maraton lub mieć dwugodzinne treningi wydolnościowo-wytrzymałościowe. Tak jak Flex nadmienił, nie przejmuj się takimi rzeczami, zjedz dobrej jakości posiłek potreningu, który będzie dostarczał wszystkich niezbędnych składników odżywczych .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1418
Więc zamienię masło orzechowe na orzechy włoskie, jeden posiłek kurczak-ryż zamienię na makrele wędzoną z chlebem żytnim na zakwasie, drugi posiłek kurczak-ryż zamienię na wieprzowina(chyba schab)-ryż, postaram się żeby co drugi dzień zamiast kurczaka był dorsz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1418
A czy reszta jest ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dietę należy urozmaicać na bieżąco w miarę możliwości.
Wstaw swój jadłospis po korekcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Trzymanie się dobrze zbilansowanej diety nie polega na zmianie piersi z kurczaka na makrelę i orzechów ziemnych na włoskie. Ty masz znać podstawowe źródła składników odżywczych i umiejęnie rotować nimi w różne dni. To nie jest wierszyk z podstawówki, że nauczysz się na pamięć i recytujesz codziennie to samo.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 21 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1418
Zrobiłem jadłospis dla przykładu na trzy dni, oczywiście widzę więcej możliwości :) będę się starał żeby był jak najbardziej urozmaicony :)







Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kotlety na redukcje

Wiecej