SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 945

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

17

Waga

62

Wzrost

174

Cel treningowy

masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

Przed przerwą pół roku

Uprawiane inne sporty

brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęty

Dieta

jest

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1223
Witam. Wracam po przerwie i postanowiłem wziąć się za IMO najlepszy z możliwych rodzajów treningu, czyli trzy razy w tygodniu FBW oparte na ćwiczeniach wielostawowych. Proszę o ocenę.

Przysiady ze sztangą na barkach - 4 x 10
Martwy ciąg (środa/niedziela)/Wiosłowanie nachwytem (piątek) - 4 x 10
Wyciskanie sztangi leżąc - 4 x 8
Military press - 3 x 12
Pompki na poręczach w wersji na triceps - 3 x max
Podciąganie na drążku podchwytem - 3 x max
Allahy na wyciągu - 2 x 12-15
Szrugsy - 2 x 15-20
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
Przysiady ze sztangą na barkach -
Martwy ciąg (środa/niedziela) daj rdl-mniej obciąża prostowniki
Wyciskanie sztangi leżąc- co drugi trening skos
wioslowanie w opadzie
Military press
Podciąganie na drążku podchwytem - 3 x max
Allahy na wyciągu - dałbym spięcia
reszta zbędna
tric dostaje po dupie przy klatce i barkach
kaptury też narazie odpusć
narazie rób 3s po 10-12 powtórzen pożniej możesz zwiększyć ilośc serii, ew. wprowadzić regresje powtórzen.
pozdro

trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1223
Czyli analizując

Przysiady - 3x 10-12
RDL - 3x 10-12 (tutaj przydałby się opis z dobrym filmikiem ukazującym różnicę między rumunem, a zwykłym MC. Kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć.)
Wyciskanie leżąc płasko/skos - 3x 10-12 (na skosie robić też sztangą, czy może hantlami?)
Wiosłowanie w opadzie - 3x 10-12 (czymś się to różni od zwykłego wiosłowania, czy to jest dokładnie to samo ćwiczenie?)
Military press - 3x 10-12
Drążek - 3x max
Spięcia brzucha - 2x 10-15

Zmieniony przez - piecus w dniu 2012-03-17 22:21:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
w Twojej sytuacji,ja bym nawet zaczal od 1 serii docelowej-zamiast proponowanych 3.
...ale zrobisz,jak tam bedziesz uwazal.

acha!

mam nadzieje,ze ....
Drążek - 3x max

WIESZ,CO TO OZNACZA?


teraz filmiki instruktazowe:

klasyk:
http://startingstrength.wikia.com/wiki/Deadlift_Videos

RDL:









lub na szybko-w jednym:


"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1223
Dzięki wielkie traktor za filmiki instruktażowe.

1 seria? Technikę mam w miarę opanowaną. Jeżeli zacznę od zaniżonych ciężarów, myślę że powinno być ok.

Na drążku mam bardzo słabe wyniki. Podchwytem jestem stanie się podciągnąć 6-7 razy, natomiast szerokim nachwytem ani razu, dlatego też walę maxa bez jakiegokolwiek dodatkowego obciążenia.

Zastanawiam się, czy co drugi trening nie ćwiczyć nachwytem albo na wyciągu aby poprawić swoje wyniki nachwytem.

I ostatnie pytanie, co do tego wiosłowania w opadzie. Robić na przemian z RDL, czy wprowadzić na każdym treningu jako czwarte ćwiczenie? I czym się ów rodzaj wiosłowania różni od zwykłego wiosłowania?

Zmieniony przez - piecus w dniu 2012-03-18 13:00:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 611 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8306
podciąganie podchwytem co trening, możesz pomagać sobie krzesłem.
wiosłowanie i rdl na każdym treningu. czym według Cibie jest normalne wioslowanie bo tego nie pojmuje?


trenuj tak, jakby każdy trening miał być ostatnim.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
TAK,JEDNA SERIA.
(czytaj uwaznie moje posty)

https://www.sfd.pl/Plan_dla_żółtodzioba_na_początek.-t796477.html


"Technikę mam w miarę opanowaną. Jeżeli zacznę od zaniżonych ciężarów, myślę że powinno być ok. "

jakim sposobem mozesz miec technike opanowana?
przeciez dopiero jestes na samiutkim poczatku!

wejdz sobie do pierwszego lepszego dziennika,ktory prowadzi mlody adept i zobacz,ile czasu potrzeba,aby zalapal o co chodzi w kilku podstawowych,prostych cwiczeniach.
i to przy bardzo dobrych warunkach!-wkleja filmy na biezaco i na biezaco ma korygowana technike przez doswiadczonych kolegow.


druga sprawa.
od jakich zanizonych ciezarow?

owszem-zaczniesz od takich,aby nie przeszkadzaly w prawidlowym wykonaniu cwiczenia,poznaniu techniki...
potem lecisz,.ile fabryka dala.
zgodnie z tym,co napisalem tu:

https://www.sfd.pl/progresja-t460928-s2.html (czyli... jak zwiekszac obciazenia)


na temat drazka pisalem 100 razy.
STOSUJ WERSJE,W KTOREJ JESTES NAJMOCNIEJSZY.
pozniej bedziesz sie martwil o inne.

nie-zaden wyciag tego nie zastapi.

"I ostatnie pytanie, co do tego wiosłowania w opadzie. Robić na przemian z RDL,..."

TY CZYTASZ POSTY?

rdl nie jest zamiennikiem wiosla.
wioslo wystepuje odddzielnie i tak w planie.


REDcamper

sugeruje nie wklejac filmikow(K**),bo technika jest zazwyczaj zenujaca! (chociaz na tym przykladzie,az takiej tragedii nie ma.widzialem gorsze z tego serwisu)


Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2012-03-18 14:00:38

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1223
Dobra, wyjaśnijmy sobie parę spraw.

traktor71

jakim sposobem mozesz miec technike opanowana?
przeciez dopiero jestes na samiutkim poczatku!


piecus
Wracam po przerwie


Ćwiczyłem już wcześniej. Technikę, poza RDLem, bo to ćwiczenie będę robił w sumie pierwszy raz w życiu, mam opanowaną, nawet przysiady robię ass to grass, więc technika nie jest moim mankamentem.

traktor91

druga sprawa.
od jakich zanizonych ciezarow?

owszem-zaczniesz od takich,aby nie przeszkadzaly w prawidlowym wykonaniu cwiczenia,poznaniu techniki...
potem lecisz,.ile fabryka dala.


To miałem na myśli. Startuję od stosunkowo niskich ciężarów, aby była płynna progresja.

traktor91
"I ostatnie pytanie, co do tego wiosłowania w opadzie. Robić na przemian z RDL,..."

TY CZYTASZ POSTY?

rdl nie jest zamiennikiem wiosla.
wioslo wystepuje odddzielnie i tak w planie.


Uczono mnie, aby nie robić dwóch ćwiczeń na plecy w jeden dzień FBW (zła szkoła), dlatego wolałem się upewnić, czy wiosło robić razem z martwym, czy przeplatać.

REDcamper
czym według Cibie jest normalne wioslowanie bo tego nie pojmuje?


Zaintrygowało mnie "w opadzie". Myślałem, że chodzi o jakąś odmienną wersję wiosłowania, ale już wiem, że mowa o najnormalniejszym wiosłowaniu.

Sorry za nieporozumienia. Dzięki traktor i redcamper za pomoc. Leci SOG/SOGi.

PS Spotkałem się z opinią, że ektomorficy i zarazem nowicjusze powinni robić krótkie intensywne treningi, a ja takie lubię. 1 minuta przerwy między seriami i 1-2 minuty przerwy pomiędzy ćwiczeniami będą ok?

Zmieniony przez - piecus w dniu 2012-03-18 16:00:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

podział grup mięśniowych w treningu

Następny temat

Chrupanie w stawach

WHEY premium