SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oceń moją pierwszą samodzielną dietę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
Witam wszystkich, dietę ułożyłem samodzielnie z programem mag diet (znalezionych tutaj na forum).

Krótkie info o mnie:
Mężczyzna lat 26, waga 73kg, 182cm wzrostu, typ budowy ektomorfik.

W styczniu ćwiczyłem regularnie 3 razy w tygodniu robią masę za wszelką cenę, jedząc ponad 3100 kcal i czując się przy tym strasznie źle (bol brzucha, wzdęcia itd.) Trwało do mniej więcej do połowy marca. Wystartowałem z waga 68kg, skończyłem na 75kg przy okazji zalałem się trochę tłuszczem. Od kwietnia moje treningi niestety nie mogły być kontynuowane i z czasem olałem dietę i zacząłem jeść jak kiedyś czyli nie za wiele ok. 2000 kcal czasem wrzucając coś niezdrowego. Aktualna waga to 73.5kg.

Obecny cel: wprowadzić regularne i zdrowe jedzenie na co dzień, powoli gubić BF który nazbierałem w pierwszej masówce. Od lipca wrócić na siłownię, obecnie regularny ruch 3 razy w tygodniu w domu ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Na dniach przyjdzie mi fałdomierz i będę mógł sprawdzić jaki jest mój aktualny BF.

Dieta:
Dieta 2610 kcal
Węglowodany 45% - 235g
Białka 28% - 148g
Tłuszcze 27% - 139g

Posiłek I - 612 kcal (W: 54 B: 29 T: 33)
Jajka kurze 180g (3 sztuki)
Chleb razowy pełnoziarnisty 100g (3 kromki)
Masło extra 15g (ilość na 3 kromki chleba)

Posiłek II – 549 kcal (W: 60 B: 21 T: 32)
Jogurt naturalny 180g (1 opakowanie np. Zott Natur)
Płatki owsiane 30g (3 łyżki)
Jabłko 150g (1 duże jabłko)
Orzechy włoskie 40g

Posiłek III – 564 kcal (W: 39 B: 50 T: 24)
Pierś kurczaka smażona 150g
Ryż biały 50g
Oliwki zielone 50g (10 oliwek)
Oliwa z oliwek 10g (1 łyżka)

Posiłek IV – 510 kcal (W: 43 B: 39 T: 22)
Filet dorsza pieczony 150g
Ryż biały 50g
Pomidor 100g
Oliwa z oliwek 20g (2 łyżki np. polać tym rybę)


Posiłek V – 375 kcal (W: 39 B: 9 T: 28)
Chleb razowy pełnoziarnisty 65g (2kromki)
Masło orzechowe 40g
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 234 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 7981
nie masz rażących błędów, ale jakoś wszystkiego mało 50 g , 30 g owsa- nie da rady więcej ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 54
Strasznie nie lubie węgli w postaci całego worka ryżu, 100 makaronu, dlatego dorzucam sobie po 50g, aby zjeść i nie męczyć się z dociskaniem na siłę. Dobra to wprowadzę to w życie i będę modyfikował z czasem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191504
Witaj,
Posiłek II bym wyrzucił a zwiększył objętość pozostałych IV posiłków, wrzuć poprawiony jadłospis w takiej formie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html a także wyrzuć masło z orzechów ziemnych ponieważ :http://potreningu.pl/articles/1506/smieciowy-produkt-ktorym-zajadaja-sie-sportowcy-wierzac-ze-jest-zdrowy 
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

choroba i dieta

Następny temat

Dieta Low Carb - do oceny.

WHEY premium