SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

ODCHUDZANIE "PORADNIK" CIĄGLE UZUPEŁNIAM :)

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 469337

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10626 Napisanych postów 43743 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
tak, tylko trzeba pamiętac o tym że tętno przy pływaniu powinno być o około 10-12 bpm (uderzeń na minutę) wyższe niż przy normalnych aerobach, no i należy raczej trzymać równe tempo bez przerw i przyspieszeń

Zmieniony przez - Tyka w dniu 2005-03-16 14:22:34
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 445
No tak - ponownie pytanko o to jak uzyskać twardość i definicję mięśni.Trenuję 6 razy w tygodniu (cel: majowe MP w fitness)- około 2 godziny siłówki plus 50-60 min aerobów.Do tego dieta : piersi i ryż brązowy.Schudłam sporo,ale rzeźba słaba i ciało nie jest wystarczająco twarde i przygotowane do startu w zawodach.Gdzie popełniam błąd? HELP!

Aga

napisał(a)
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 48745 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 91090
Nie gniewaj się, ale na poziomie przygotowań do M.P informacje, które podalaś NIC nie mówią.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 85 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 445
Zgadza się,ale nie chcę na forum podawać szczegółó prezygotowań,bo konkurencja czyta ;)

Aga

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 453
Koszykówka zalicza sie do ćwiczen aerobowych czyli tlenowych, tak?

Rzuć kamieniem w tłum a zawsze trafisz w głupca..

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10626 Napisanych postów 43743 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 57734
Nie - jest to wysiłek o nierównomiernej intensywności, momentami tlenowy, momentami beztlenowy
napisał(a)
Początkujący
Przepraszam, ze pytam, ale co spalam podczas gry w kosza? Czytałam nawet dużo artykułów na tym forum, szukałam w wyszukiwarce i troche sie w tym zakręciłam. Może mi ktoś wytłumaczyć? Spalam wtedy tłuszcz czy mięśnie?

napisał(a)
Początkujący
W końcu koszykówka jest jednym ze sportów, gdzie sie spala najwięcej kalorii. Tylko z czego te kalorie?

napisał(a)
Ekspert
Zawsze, niezależnie co robisz, czy śpisz, czy pracujesz, czy uprawiasz sport - spalasz wszystkiego po trochu

Tak długo jak w mięśniach, w wątrobie i w krwi są cukry proste (glukoza, glikogen) - one są głównym źródłem energii

Wyczerpuja sie one jednak dość szybko, w miarę upływu czasu organizm wiec zaczyna szukać innych źródeł energii

Jeżeli intensywność wysiłku jest niska, większość energii będzie pochodzić z tłuszczy, jesli wysoka to z węglowodanów które w określonych warunkach pochodzic mogą z rozpadu białek.

Niezależnie od tego wszystkiego, każda forma ruchu powoduje spalanie kalorii - jedynie w zalezności od czasu trwania i intensywności wysiłku inna ich część może pochodzić z tłuszczy, węglowodanów lub białek
napisał(a)
Początkujący
Rozumiem, dziękuję Czyli codzienne granie w kosza po ok. 3h, biegi rano, a w 3 dni tygodniowo po 2h trening aikido, to akurat? Prowadzę dziennik posiłkow i nie zalezy mi na tym aby wyrobić mięśnie, tylko schudnąć, także jak spalam nawet z mięśni, to nie tak źle.
Pozdrawiam i z góry dziękuję

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Znowu beta-karoten

Następny temat

kofeina

Testosteron dla kobiet Testosteron dla kobiet Ronnie Coleman - odrobina refleksji Ronnie Coleman - odrobina refleksji Melatonina - jak zwiększyć jej naturalną produkcję? Melatonina - jak zwiększyć jej naturalną produkcję? Wpływ białka na ciśnienie krwi Wpływ białka na ciśnienie krwi Skandal na debiutach, Jacek Kramek w akcji... Skandal na debiutach, Jacek Kramek w akcji... Michałki czekoladowe low carb Michałki czekoladowe low carb Od bodybuildingu do bobsleinghu Od bodybuildingu do bobsleinghu Naturalne substancje w spalaczach tłuszczu Naturalne substancje w spalaczach tłuszczu