SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy trening.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1780

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 521
Witam wszystkich.

Jestem po pierwszym cyklu z mono (skończyłem go na początku maja 2011) Przed cyklem ćwiczyłem FBW, natomiast cykl rozpocząłem splitem tzn coś w stylu splita (poczytałem na forum, ułożyłem 3 dniowy plan treningów). Po zakończeniu cyklu cały czas do dnia dzisiejszego ćwicze tym treningiem. Po odstawieniu mono odczułem spadek w wytrzymałości ale siła pozostała - jednak od 1,5 miesiąca nie wzrasta. Planuje w sierpniu drugi cykl na mono. Pytanie moje do Was Szanowni Forumowicze:) jaki trening wybrać na drugi cykl? Czy po cyklu zmieniać rodzaj treningu?


P.S Oczywiście podczas cyklu ostra dieta i teraz podczas przerwy także staram się takową trzymać.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 24

Waga: 83

Wzrost: 179

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: 1,5 roku

Uprawiane inne sporty: Siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Wyciąg, ławka, hantle, modlitewnik

Dieta: Białkowa, mało tłuszczu, znikome ilości alkoholu

Przeciwskaznania medyczne: nie

Zażywane suplementy: żadne
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
Rzadkii

zaczynasz serie od gryfu x 8...moze nawet dwoch takich seryjek....
potem mozesz zalozyc 40-50kg i wykonac pierwsza serie-skoro ostatnia jest na 105 (wg przykladu,ktory podales)

na reszte pytan juz powinienes znac odpowiedz-patrz post w linku.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Za wcześnie, cykl minimum po 6-8 miesiącach jak nie po roku

Możesz zrobić FBW 2 zestawy i zobaczysz jak się sprawdzi.

po 5ćw w zestawie.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 521
Planowałem zrobić teraz bo w wielu tematach odnośnie cykli, sporo ludzi mówi o przerwie miedzy cyklami wynoszącą 4-8 tyg (tyle ile trwał pierwszy cykl) lub więcej. Najgorsza jest w tym momencie stagnacja wyników, ponieważ ciężko mi wskoczyć wyżej z ciężarem - a jak to każdy wie brak przyrostów i wyników nie działa motywująco:) Musze coś zrobić żeby ruszyć mięśnie :) tylko nie wiem za bardzo co :/ dlatego chciałem ruszyć z cyklem od 2-giej połowy sierpnia. Podobną sytuacje mialem po pierwszym treningu FBW i wtedy rzuciłem sobie cykl z mono i drgnęło. Dzięki z góry za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Jak ty tak bedziesz podchodził do tematu to w pewien sposob to za kazdym razem kiedy poczujesz zastój siłowy bedziesz szedł do sklepu po kreatyna wes sie w garsc bo to bezsensu.

Przeciesz nie o to chodzi napisz tu przykładowy plan którym ćwiczyłes??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Pokaż plan, bo wydaje mi się, że problem może tkwić w Twoim planie.

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 521
@Tomasz1405 - napisałem tak bo tylko raz miałem do czynienia z mono:) i ruszyłem z ciężarem po cyklu:) Ale juz podsyłam plan:

Ćwicze 3 razy w tygodniu:

Poniedziałek:

Klatka

Płaska - 4 serie
Hantle na skosie - 4 serie
Rozpiętki - 3 serie

Triceps

Prostowanie ramion na wyciągu stojąc - 3 serie
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 3 serie

Środa:

Plecy:

Wiosłowanie - 4 serie
Ściąganie drązka wyciągu górnego w siadzie szer. uchwt - 4 serie
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim - 4 serie

Biceps:

Hantle na siedząco (młotki)- 3 serie
Łamany gryf (na stojąco) - 3 serie

Piątek:

Nogi:

Przysiady - 4 serie
Przysiady wykroczne - 3 serie
Spięcia na łydkach - 3 serie

Barki:

Arnoldki - 4 serie
Wyciskanie sztangi sprzed głowy - 4 serie
Podciąganie gryfu - 3 serie


Wydaje mi się że problem tkwi w klatce bo to w niej mam najwiekszy zastój, najgorzej jest w przypadku płaskiej ławki . Na innych partiach mieśni powoli zwiększam ciężar.

Dzieki za odp.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 521
Zapomniałem dodac że podczas ćwiczen co serie zwiększam ciężar a liczna powtórzen w seriach to:

I - 12
II - 10
III - 8
IV - 6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może zrób sobie łatwe i przyjemne FBW dwuzestawowe. Może potrzebujesz mały deload. Określ swoje maksymalne ciężary w niżej wymienionych ćwiczeniach, obniż je do 75-80% i od tego zacznij. Co drugi trening dokładaj 5%.

A
1. Przysiad 3×5
2. Wyciskanie sztangi na klatkę 3×5
3. Martwy ciąg 1×5
4. Pompki na poręczach 2×8-12

B
1. Przysiad 3×5
2. Wyciskanie żołnierskie 3×5
3. Wiosłowanie sztangą w opadzie (tzw. Pendlay Row) 3×5
4. Podciąganie na drążku podchwytem 2×8-12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 521
@pawel1235 - dziekuje za odpowiedz. Kłopot też tkwi w tym że mam domową siłownie tzn. Wyciąg mocowany do ściany, łake, modlitewnik i reszte "złomu":) dlatego staram sie coś robić by jak najlepiej wykorzystać to co mam:) Przerwy nie chciałem robić bo szkoda formy:) Może rzeczywiscie musze zmienić rodzaj treningu, przed cyklem robilem fbw (3 zestawy) i byłem zadowolony bo fajnie się ćwiczyło i były efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Posłuchaj ten plan co podałes mówi sam za siebie, jeżeli ty chcesz byc silny to przestan cwiczyc na wyciagach , przestan uzywac w planach cwiczen izolujacyhc dana grupe miesniowa, wykorzystuj cwiczenia wielostawowe bo to podstawa.

Rozwiazanie które podał ci paweł jest sensowne, żadne 3 zestawy co to za eksperymenty.

ławka
sztanga
hantle
obciazenie
stojaki
drazek

nie masz tego??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 521
Sprobuje tego treningu. Z tego wszystkiego jedyne czego nie mam to drążek :) Wnioskuje że ten mój "plan" nadaje się tylko na mase a nie na siłe? czy jak? I jeśli tak to najepiej zrobić teraz trening fbw ten który podał przykładowo Paweł i dopiero później myśleć o cyklu?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy.

Następny temat

Plan i Dieta do oceny

WHEY premium