SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowotwór kości ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4564

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 62
Witajcie. Mam pytanie do osób, które orientują się w tych sprawach.
w 2005 r. kiedy jeszcze grałem w piłkę troszkę bardziej niż rekreacyjnie przez jakiś czas bolało mnie biodro. Udałem się z tym na prześwietlenie. Radiolog opisał to zdjęcie tak:
" Górna część talerza biodrowego prawego w okolicy kolca biodrowego górnego z prze budową osteolityczną o charakterze promienistych przejaśnień oraz osteolityczne ubytki na krawędzi talerza biodrowego powodujące jego ząbkowany zarys i odczyn okostnowy, odczyn sklerotyczny w części miękkiej - w kształcie obłoczkowatego łuku przemawia za obecnością patologicznego ogniska o wym ok. 10cm X 8cm - wskazane różnicowanie w kierunku npl. Wskazana pilna konsultacja onkologiczna /../ "
i na gorze podpisane że to na Cito!

Czy wie ktoś może czy na podstawie samego zdjęcia można stwierdzić, że to na podłożu onkologicznym jest?
Zalecane jest zrobienie jakichś badań? Bo ja wtedy poszedłem z tym wszystkim do szpitala i jakiś lekarz spojrzał na to i powiedział, że nie można jednoznacznie tego stwierdzić i powiedział żebym się nie bał.. i poszedłem do domu :)
a teraz czasami mnie troszkę boli to biodro, no nie tak mocno jak wtedy ale troszkę jakiś ból odczuwam.
Czy wie ktoś jak to jest czy po zdjęciu rentgenowskim można od razu stwierdzić ze prawie na pewno to jest nowotwór?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 838 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37787
mozna podejzwac ale diagnozy postawic nie mozna, poza tym pierwotny nowotwor kosci nie bedacy przerzutowaniem z innego ogniska jest bardzo rzadki


aha nie widzialem tego ogniska patologicznego, wskazane jest pilna tomografia, moze nawet lepiej rezonans i koniecznie udaj sie do onkologa a nie jakiegos lekarza z korytarza

poza tym napisz do uzytkownika http://www.forum-onkologiczne.com.pl/forum/miesak-bol-biodra-vt125.htm

o nicku dum spiro spero to sie wiecej dowiesz

facet to było 4 lata temu??? o fakk, jesli tak i to byłby nowotwor to juz bys nie zyl, albo co najmniej nie chodzil

Zmieniony przez - wytrysk w dniu 2009-05-10 20:41:00

Dwie najlepsze chwile w życiu ?- początek orgazmu i koniec srania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Przewrażliwiony jesteś.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 838 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37787
nie no Krzykacz, napisal mu ze rownicowanie w kierunku npl, oraz ze znalazl cos wielkosci 10x8, to cos znaczy

Dwie najlepsze chwile w życiu ?- początek orgazmu i koniec srania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
nowotwor i jego rodzaj mozna stwierdzic na podstawie badania hisopatologicznego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 99 Napisanych postów 686 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2312
nowotwor i jego rodzaj mozna stwierdzic na podstawie badania histologicznego

Zmieniony przez - mcmd w dniu 2009-05-11 14:12:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jadro Bol

Następny temat

[b]wiezadlo acl - artroskopia i rekonstrukcja[/b]

WHEY premium