SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowa siłownia, czy taki zestaw mi starczy?

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345903
_Szajba_
ł. Masz duże problemy z metabolizmem, a trening jaki zaprezentowałeś na filmach, w żaden sposób tego metabolizmu nie poprawi.
Krótko mówiąc, musisz zap*****lać aż Ci będzie pot po jajach leciał, bo inaczej nic z tego nie będzie.
Gadanie do niczego nie prowadzi.


Bardziej dosadnie już nie można napisać ,i nie myśl co masz ''zięciowi'' przekazać w spadku tylko myśl o sobie ,a sprzęt przyda się jeszcze przez długie lata ,do moich lat to ponad 10 do lat pana Janka ponad 20 --szanuj zięcia po 30 latach użytkowania co chcesz przekazać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
anubis84
Nie wiem po co takie cuda, zwykły centymetr krawiecki wystarczy.


Po to takie cuda wymyślają żeby sobie życie ułatwić a że krótkie jest to sobie ułatwiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jawor50
_Szajba_
ł. Masz duże problemy z metabolizmem, a trening jaki zaprezentowałeś na filmach, w żaden sposób tego metabolizmu nie poprawi.
Krótko mówiąc, musisz zap*****lać aż Ci będzie pot po jajach leciał, bo inaczej nic z tego nie będzie.
Gadanie do niczego nie prowadzi.


Bardziej dosadnie już nie można napisać ,i nie myśl co masz ''zięciowi'' przekazać w spadku tylko myśl o sobie ,a sprzęt przyda się jeszcze przez długie lata ,do moich lat to ponad 10 do lat pana Janka ponad 20 --szanuj zięcia po 30 latach użytkowania co chcesz przekazać


Może trochę za ostro wyszło, przepraszam, ale nie lubię jak ktoś sam na swoje życie dybie, a jednocześnie myśli, że robi wszystko żeby temu zaradzić. Sam parę lat wstecz (marzec 2014), z wagą pod 100kg, 96 w pasie, 96 w talii, 54 w udzie i 33 w bicku, zacząłem przygodę ze sportem od codziennych 45 minut areobów na orbitreku, pompek, przysiadów i uporządkowanej diety. I powoli doszedłem tu gdzie jestem. Nie ćwiczyłem bicka, tricka i chu... wie czego jeszcze. Najpierw przypomniałem sobie jak się ruszać.
Także, bez pitu, pitu bierz się Damianie za siebie, bo w przeciwnym wypadku będziesz łykał tabletki do końca swojego nie daj boże krótkiego żywota. Taka jest prawda i trzeba zdjąć różowe okulary i odważnie spojrzeć jej w oczy.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
_Szajba_
Jawor50
_Szajba_
ł. Masz duże problemy z metabolizmem, a trening jaki zaprezentowałeś na filmach, w żaden sposób tego metabolizmu nie poprawi.
Krótko mówiąc, musisz zap*****lać aż Ci będzie pot po jajach leciał, bo inaczej nic z tego nie będzie.
Gadanie do niczego nie prowadzi.


Bardziej dosadnie już nie można napisać ,i nie myśl co masz ''zięciowi'' przekazać w spadku tylko myśl o sobie ,a sprzęt przyda się jeszcze przez długie lata ,do moich lat to ponad 10 do lat pana Janka ponad 20 --szanuj zięcia po 30 latach użytkowania co chcesz przekazać


Może trochę za ostro wyszło, przepraszam, ale nie lubię jak ktoś sam na swoje życie dybie, a jednocześnie myśli, że robi wszystko żeby temu zaradzić. Sam parę lat wstecz (marzec 2014), z wagą pod 100kg, 96 w pasie, 96 w talii, 54 w udzie i 33 w bicku, zacząłem przygodę ze sportem od codziennych 45 minut areobów na orbitreku, pompek, przysiadów i uporządkowanej diety. I powoli doszedłem tu gdzie jestem. Nie ćwiczyłem bicka, tricka i chu... wie czego jeszcze. Najpierw przypomniałem sobie jak się ruszać.
Także, bez pitu, pitu bierz się Damianie za siebie, bo w przeciwnym wypadku będziesz łykał tabletki do końca swojego nie daj boże krótkiego żywota. Taka jest prawda i trzeba zdjąć różowe okulary i odważnie spojrzeć jej w oczy.


Nie trzeba przepraszać ja nie z tych co się szybko obrażają, wręcz trudno mnie wk***ić szczególnie pisząc. A zgadzam się z Tobą w 100% że trzeba zacząć zap*****lać to będą efekty. Więc trzeba przestać p******ić głupoty a zacząć ćwiczyć codziennie areoby plus siłka co drugi dzień ten system 5x5 co mi ajazy podał i będzie dobrze. Pogoda ładna to dzisiaj po obiadku rowerek zaliczę wieczorem spacer bez leniwego pieska [ fakt zrobił się leniwy a ma 8lat tylko] w między czasie 5x5 zrobię włalalalalala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Rower zaliczony - czyli sezon otwarty w tempie spacerowym bo z córką jechałem jutro pojadę sam to troszkę zwiększę tępo.
Dzisiaj było:
14,4km w 1:09:47 sekund średnia prędkość 12,39km/h
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
_Szajba_
Nie znam się na psychologii, ale mam pomysł na test sprawnościowy kwalifikujący do używania sztangi.
- 15 prawidłowych pompek
- 30 prawidłowych przysiadów
Bez przerwy pomiędzy ćwiczeniami
Tylko tyle i aż tyle



Szajba nie bądź sadystą, z całym szacunkiem ale w tym przypadku na obecnym etapie to raczej nie możliwe. Ja jak zacząłem się ruszać ( pomijam prace w ogrodzie i jazdę na rowerze bo to była rekreacja ) to na początku była poprawa mobilności czyli skłony, rozciągania, pompki, przysiady i jakieś ćwiczenia na brzuch, dzienna gimnastyka 15 min, 3 x w tygodniu trening 30 minut i sukcesem było dla mnie zrobienie 3 serii po 10 pompek. Ale był on na tyle intensywny że po pół roku z 93kg zszedłem na 82kg z lichą masą mięśniową ale i małą ilością tłuszczu . Potem odkurzyłem stary ekspander i dołożyłem jakieś ćwiczenia z tym przyrządem. Po roku były hantle potem sztanga a tak naprawę to jakieś sensowne treningi siłowe zacząłem robić tu na forum. Wszystko to do dnia dzisiejszego trwało 5 lat. Wcale to nie oznacza ze nie można zacząć od razu od sztangi ale uważam że kalistenika to podstawa. Ćwiczyć można wszędzie i na wszystkim, do tej pory mam starą ławeczkę połączoną ze stojakami do WL ( spadek po zięciu ) w zeszłym roku dopiero dokupiłem jakięś proste stojaki do przysiadów i drugą ławkę. Na chwilę obecną wolę inwestować w obciążenie , a może kiedyś w przyszłości jak jeszcze będę miał siłę to kupie sobie klatkę do cwiczeń. A jak wnuki będą chciały pójść w ślady dziadka to wtedy pomyślę o odnowieniu sprzętu bo po 10 latach to te ławeczki będą zajechane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
JSDolan, nie doczytałeś, więc sam zacytuję swoją wypowiedź sprzed kilku dni.
_Szajba_
Daleko mi do doradzania, ale wydaje mi się że powinieneś wypracować jakieś wzorce ruchu, poprawić wydolność i zbudować trochę siły. Skupiłbym się na treningach na takich ćwiczeniach jak przysiady, pompki,wykroki, ćwiczenia na mięśnie brzucha - wszelkie ćwiczenia jakie przyjdą Ci do głowy z ciężarem własnego ciała. Nie powoli i majestatycznie, tylko w dobrym tempie. I marsze, dużo marszy, tylko nie z psem, bo Twój pies strasznie leniwy jest i wolno chodzi, tylko takich szybszych. Że tak to nazwę, rozruszać się musisz. Wydobyć z siebie trochę energii.

To co napisałem dziś, to że tak powiem kolejny etap

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
_Szajba_
JSDolan, nie doczytałeś, więc sam zacytuję swoją wypowiedź sprzed kilku dni.
_Szajba_
Daleko mi do doradzania, ale wydaje mi się że powinieneś wypracować jakieś wzorce ruchu, poprawić wydolność i zbudować trochę siły. Skupiłbym się na treningach na takich ćwiczeniach jak przysiady, pompki,wykroki, ćwiczenia na mięśnie brzucha - wszelkie ćwiczenia jakie przyjdą Ci do głowy z ciężarem własnego ciała. Nie powoli i majestatycznie, tylko w dobrym tempie. I marsze, dużo marszy, tylko nie z psem, bo Twój pies strasznie leniwy jest i wolno chodzi, tylko takich szybszych. Że tak to nazwę, rozruszać się musisz. Wydobyć z siebie trochę energii.

To co napisałem dziś, to że tak powiem kolejny etap


Nie no jasne ze czytałem . Ale to już chyba skleroza albo demencja starcza . Chyba ze sterydy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
92kg do kiedy nie będzie 7 z przodu nic nie piszę jak trenuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 132 Wiek 53 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1767
Kurcze ale się pozmieniało na forum
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT Ronin78

Następny temat

JarekSFD trenuje

WHEY premium