SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Niskie tętno przy treningu siłowym.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 623

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10608 Napisanych postów 43034 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Witam.
Ćwicząc na siłowni moje tętno jest bardzo niskie, około 45%-55% maksymalnego. Słyszałem opinie, z którymi częściowo się zgadzam, że trening poniżej tętna 60% nie ma sensu, jeśli chce się osiągnąć jakiekolwiek efekty, nie licząc zdrowotnych. Trenuje również sztuki. Podczas tych treningów nie mam problemu z osiągnięciem wysokiego tętna. Na efekty (jeśli chodzi o sztuki walki) nie narzekam. Słabo natomiast idzie mi z treningiem na siłowni.

Pytanie: Czy jest wg Was jakikolwiek sens ćwiczeń z tak niskim tętnem? Czy brak efektów na siłowni powinienem zrzucać na niskie tętno (brak bodźca dla organizmu), czy problemu szukać gdzie indziej?

Z góry dzięki za rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2083 Napisanych postów 36134 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 260520
Wklej swój program i wypełnij ankietę.
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 10608 Napisanych postów 43034 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57734
Waga: 70
Wzrost: 180
Cel treningowy: siła
Staż treningowy na siłowni: sumarycznie <1 rok
Uprawiane inne sporty: Muay Thai
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full siłownia
Dieta: 2B 5W 1.5T(ponad ~2g białka, zdrowe węglowodany bez śmeciowego jedzenia i cukru)
Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje): brak
Zażywane suplementy: BCAA
Ostatnio przerabiany plan: własny

Jeśli chodzi o treningi. Ostatnio dwa miesiące treningu sztuk walki 4 razy w tygodniu. Teraz tylko siłownia 3 razy w tygodniu (bez treningów sztuk walki) FBW.
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 20118 Wiek 13 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 184230
A w ogóle ćwiczysz czy tylko spacerujesz po tej siłowni?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siłownia&bieganie

Następny temat

Problem z wyborem treningu.

Leksykon suplementacji: Gotu Kola Cellulit - co jest jego przyczyną i jak się go pozbyć? Ania Nawrot absolutną zwyciężczynią Ben Weider Legacy Cup Kłopoty Pauli i Piotrka! Leksykon suplementacji: Dwuwinian choliny Dieta, dlaczego utrudniamy sobie życie? Odchudzanie - jak długo mam czekać na efekty? Natalia Czajkowska - ocena sylwetki