SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Nietypowy problem z wyciskaniem na płaskiej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 618

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1019
Witam! Mam dośc nietypowy problem i nie wiem jak go rozwiązac ...
A więc cwiczyłem z koleżka u niego w garażu i nigdy wyciskanie na plaskiej laweczce nie stanowiło dla mnie problemu robiłem serię 80/85 kg wyciskajac to 8 badz 10 razy. Około miesiąc temu postanowilismy zapisac się na profesjonalna siłownie wiadomo wiecej sprzetu pełna profeska wiadomo :) No i wszystko by było git dopóki nie zaczęliśmy robic klatki na płaskiej... Wyciskanie stanowi dla mnie teraz straszny problem ... robie serie 65 kg dokladnie i ostatniej serii nie jestem w stanie dokonczyc ;/ dodam ze na tej silowni jest dosc dziwny gryf marbo i wchodzi na niego obciazenie olimpijskie ciezko jest mi sie do niego dostosowac i moze dla tego jest mi ciezko wyciskac ? prosze o jakiej porady bo nie wiem co mam zrobic ;/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13960 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 100558
problemem jest to, że wyszedłeś z piwnicy gdzie ćwiczyłeś na źle poważonych talerzykach. Przyszedłeś na siłownię i doznałeś szoku, siła nie spadła, po prostu byłeś taki słaby cały czas, lecz teraz będziesz mógł lepiej się rozwinąć na prawdziwym obciążeniu.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 21 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1019
Hmmm... to prawda wyszedłem z garażu lecz talerzyki były żeliwne nie jakieś odlewane z cementu czy jakiś inny chłam no ale ok dzięki za odpowiedz :)

Zmieniony przez - Cichy989 w dniu 2012-10-21 12:33:40
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1854
A może odpowiedź jest dosyć prosta? :P
napisał(a)
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 11379 Wiek 29 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 40907
wazyles te co macie w piwnicy? moze byc tez kwestia przyzwyczajenia do sztangi. zauważ też że w piwnicy cwiczyliscie pewnie 7kg sztanga, waga olimpijskich to 20-30kg z zaciskami
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 27 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 1854
A może odpowiedź jest dosyć prosta? :P
W garażu czy tam piwnicy mieliście gryf lżejszy. Długie gryfy olimpijskie zdaje się ważą po 20kg. Ty mogłeś mieć w piwnicy gryf np 10kg albo jeszcze lżejszy.

W sumie problem trochę wydumany, na Twoim miejscu pilnowałbym techniki i zwiększał ciężary co tydzień o 1kg albo 2kg na sztandze dopóki się da.
To ile podnosisz się wtedy nie liczy, liczy się postęp i bodziec.
napisał(a)
Początkujący
To prawda mielismy gryf 10 kg ale ciężary były naprawde ok. No nic dostosuję się do twojej wypowiedzi Priskuu :) Dzięki wszystkim
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

push/pull 4x tydzien ocena

Następny temat

5 x 5 jak rozkładać wagowo?

Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer Odżywki na masę ranking - najlepszy gainer Paweł Głuchowski zagra w filmie? Paweł Głuchowski zagra w filmie? Mity na temat odchudzania Mity na temat odchudzania CLA - suplement warty uwagi? CLA - suplement warty uwagi? Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki Chia właściwości zdrowotne Chia właściwości zdrowotne Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa? Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa?