SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Niestrawność

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1294

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 71 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4791
Hej, potrzebuje porady. Na co zwrócić szczególną uwagę w mojej diecie, co ograniczyć, co zmienić, po to aby pozbyć się niestrawności.
Najgorzej jest wieczorami, ale przed kolacją. Zdarza się też, że po drugim śniadaniu w szkole ( które jem o 12 ) mam gazy i o 16 kończę w łazience ( w sumie razem 3 razy czasem 4 razy dziennie ) Do tego wszystkiego mam wzdęty brzuch, czasem nawet trzyma do rana...
Kilka dni z diety:

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7396 Napisanych postów 105903 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1192361
Ja bym zaczął od pieczywa ciemnego, zmien je na ryż paraboiled, basmati ale nie brązowy.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3451 Napisanych postów 8469 Wiek 43 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 407841
Ogranicz nabial, wywal cebulę i pieczarki, orzechy. I sprawdzaj. Margaryne tez wywal, bo to bardzo zly tłuszcz.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 71 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 4791
Pieczarki jem raz w tygodniu, czasem zmieniam je na szpinak. A zamiast margaryny, co w biedronce znajdę dobrego, niedrogiego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3451 Napisanych postów 8469 Wiek 43 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 407841
Zamiast margaryny - masło, normalne, 82% tluszczu nie zadne mixy. Chcesz wyeliminowac problemy trawienne, więc musisz sprawdzic, co je powoduje. Moga to byc i grzyby i cebula. Najlepiej zaczac od bardzo ograniczonej, lekkostrawnej diety - ryz, mieso, ziemniaki, warzywa korzeniowe, maslo - i potem dodawac po jednym produkcie i obserwowac organizm.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2845 Napisanych postów 56284 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 601085
Może zacznij od istotny informacji: http://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17 Napisanych postów 236 Wiek 32 lat Na forum 203 dni Przeczytanych tematów 5895
Sprawdzales czy nie.jestes na jakis skladnik uczulony ? Laktoza , bialko to glownie powoduje problemy ze wzdeciami i gazami
1

live for something or die for nothing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dudee Doradca
Ekspert
Szacuny 1732 Napisanych postów 27169 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 512007
Dolegliwości typu wzdęcia jak i gazy mogą mieć szerokie podłoże. Możesz na początek wyeliminować potencjalne produkty które mogą inicjować dyskomfort na 4 tyg. potem robić prowokacje ( oczywiście nie wszystkie na raz ). Przyczyną problemów żołądkowych MOGĄ BYĆ chociażby fruktany - cukry, które są obecne m.in. w pszenicy, jęczmieniu, życie, cebuli.. Niemniej jednak na forum możemy się powymieniać jedynie opinią, gdyż w Twoim przypadku potrzebna jest dogłębna analiza. Jak to napisałem, przyczyn może być wiele.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-03-13 12:25:58
3

Ustalanie indywidualnych planów dietetycznych
Zapraszam do współpracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Udalo mi się zauważyć, że jedna z przyczyn wzdęc jest chleb na zakwasie (czasem dziennie jem ok. 300g) oraz duża ilość warzyw w obiedzie. Do tego mój organizm nie toleruje mleka (powyżej 150ml)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2845 Napisanych postów 56284 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 601085
Czyli bardzo tradycyjnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
W takim razie chleb na zakwasie na jaki chleb mogę zamienić ? Niby uważany jest za zdrowy, no ale ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wilczy głód po odstawieniu słodyczy.