SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie wiem gdzie to zalozyc , ale prosze doradzcie :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3156

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
Ok więc zacznijmy od tego że moim glownym zainteresowaniem jest akrobatyka i capoeira .
Od pol roku w sumie chodze regolanie na silownie , mam diete etc. ale obecnie mam maly dylemat .
Powiem wam jaki jest moj cel , duza sila w miesniach , mile widziana potezna budowa ciala .
Zawsze chcialem byc wielkim klocem latajacym , jak kazdy wie ludzie cwiczacy akrobatyke sa zazwyczaj chodzi , szczupli sama skora i kosci az szkoda na to patrzec xD co z tego ze to lata , skoro wyglada jak kupa za przeproszeniem .
Glownie chodzi o salta , zabawy na rączkach tzw. hand stand
tutaj przykladowo koles robi pozniej

to czego ja nie ogarniam , czyli pompki na rekach itp.
Przy akrobatyce brak mi dynamiki za to itd.
Co z tego że w wyciskach mi idzie o 20kg up np. na klate skoro tyje 15kg ?
Jestem Mysli ze w przyszlosci cwiczac na mase wazac np. 90 kg bede wstanie wyciskac swoj ciezar na klate niejednokrotnie lecz zaczynam w to troche watpic powoli robiac sobi prosty rachunek
pol roku - z 73 na 85 wskoczylem , wycisk na klate z 45 na 70 sie poprawil . " wczesniej nawet nie wiedzialem co to pompki dlatego takie wyniki na poczatku byly " wczesniej spokojnie bylem wstanie zrobic pompke z podparcia lokci , a teraz mimo ze wyniki wyciskow sie polepszaja wzraz z waga to nie jestem wstanie obecnie zrobic to co przed przytyciem . Myslicie ze cwiczenie na mase , jest dobrym rozwiazaniem dla mnie jezeli mam zamiar uprawiac to co uprawiam ? Moze pozniej juz kg nie beda mi tak szybko szly i bardziej juz sila bedzie podskakiwac niz masa ? Bf mam tylko 12 ;p

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Podrzut ale jaki ? - taki jaki wykonują trójboiści - wpisz w youtube podrzut to zobaczysz jak wygląda
Podciaganie ? ale tez jakie :D - nadchwytem do brody , z obciązeniem jeśli sam potrefisz podciągnąc się więcej niż 5 razy
A gdzie triceps ? biceps ?:D ramiona pracują mocna w ćwiczeniach podstawowych
Tylko 2 cwiczenia na eksplozywność wciagu tygodnia ? po jednym po skończonym treningu siłowym, ćwicząc akrobatyke i wykonując ewolucje ćwiczysz właśnie eksplozywność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Jesli nie zalezy ci na masie to po co cwiczysz na mase?
Tobie potrzebna jest sila zblizona do wlasnego ciala/wytrzymalosc/rzezba/gestosc. W takiej kolejnosci. Oczywiscie, wszystko to mozna wycwiczyc na silowni ustalajac cele i wlasciwa DIETE.
12 bf na fightera ktory chce sie zajmowac akrobatyka to imho duzo.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
sila zblizona do wlasnego ciala/wytrzymalosc/rzezba/gestosc. o to chodzilo , mozesz podpowiedziec co wpisac w szukajke lub podac jakies konkretne linki ? Ale zrozum ze jakies tam marne 38- w bicu lub slabo widoczna klatke piersiowa tez nie chce miec , jakies wymiary chociaz przecietne chce tez osiagnac , to co wymieniles zapewnilo by mi to , czy niema takiej opcji ?






Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2008-07-16 03:02:25

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 891 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5255
"Zawsze chcialem byc wielkim klocem latajacym , jak kazdy wie ludzie cwiczacy akrobatyke sa zazwyczaj chodzi , szczupli sama skora i kosci az szkoda na to patrzec xD"

No i jeszcze nie widzisz koneksji???Bo ja np. nie wyobrażam sobie kogoś o mocnej muskulaturze i dużej masie jako akrobatę.Inny rodzaj treningu,inna budowa ciała przystosowana do odpowiednich ewolucji,może i wykonasz jakieś tam elementy ale będziesz znów musiał ćwiczyć na siłę aby unieść swoje ciało i to zamknięte koło,dlatego zawsze sylwetka akrobaty będzie szczupła.Coś za coś.No chyba,że nie mówimy o akrobatyce tylko o wyuczeniu się jakiś tam kilku ćwiczeń...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5494
Jak ja chodziłem na capoeirę trener kazał nam robić tylko i pompki (wąsko i szeroko) i oczywiście brzuszki. Przy tej sztuce walki niestety siłownia przynosi więcej złego niż dobrego Musisz być rozciągnięty, dynamiczny. A jak wiadomo z dużą masą mięśniową nie będziesz "latał w powietrzu".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
Da się da się
jak by sie nie dalo to bym w ogole nie probowal ;p



jest takich wielu
Sam widze po sobie , przy trikach nie skodzi mi ciezar , bo to glowni chodzi o silne zamachy ktory wybija nasze cialo , a razem z masa otrzymujemy tez potezna sile" no tylko u mnie troche zaczyna po woli dynamiki brakowac :D " . Jest takich wielu wiec nie gadajcie glupot ;p
Moze ktos jakos bardziej precyzyjniej odpowidziec na moje pytania ?:(

Ogolnie wzorouje sie na Formando Marcao , nigdzie na necie raczej zdjec nie znajde ale ... kolo ma okolo 95 kg 43cm w bicu i takie tam bajery , nawet moj byly znajomy co cwiczyl akrobatyke od 7 roku zycia tez jest bykiem xD @down Marcao
http://farm1.static.flickr.com/184/430336312_fcf8529cb9.jpg?v=0
nigdzie na necie raczej zdjec nie znajde ale ... kolo ma okolo 95 kg 43cm w bicu i takie tam bajery , nawet moj byly znajomy co cwiczyl akrobatyke od 7 roku zycia tez jest bykiem xD

Zmieniony przez - L3m0n w dniu 2008-07-16 12:14:45

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
trening na masę w Twoim przypadku jest bez sensu...
Ja postawił bym na skupienie się na akrobatyce i diecie
Jeśli już osiągniesz wysoki poziom gibkości i techniki akrobatycznej a dalej bedziesz niezadowolony ze swojego ciała wtedy ewentualnie można wspomóc się typowo siłowymi ćiwczeniami na żelastwie... Tylko po co ... trening akrobatyczny jest także treningiem siłowym i napewno bardzo dobrze będzie rozwjał muskulaturę, przy dobrze skalkulowanej diecie możesz liczyć na duże przyrosty.
Cieżki trening siłowy na etapie nauki akrobatyki może doprowadzic do tego że zmniejszysz swoją ruchomość w stawach, tak niezbędną do wykonywania technik...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
wlasnie podobnie myslalem kiedys .... ze 3manie dobre diety + akrobatyka da mi cos , ale niestety pozniej zauważyłem sie w lustrze i widzialem sam po sobie ze ogolnie brak mi mocy xD kazdy , kazdy trickser ktory pnie sie w gore chodzi na silownie dla polepszenia chociaz samej eksplozywnosci miesni . Wielkie miesnie doprawdy nie powoduja np. braku wysokosci przy trickach , lecz z czasem zauwazylem ze brak mi dynamiki jeszcze bardziej niz wczesniej ;p
Ma ktos pomysl jak powinienem cwiczyc :>

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
dokładnie tak jak mówisz potrzebujesz eksplozywności...
i wcale nie trzeba targać ciężrarów żeby eksplozywność wyrobić...
potrzebujesz oprócz ćwiczeń akrobatycznychj ćwiczenia pylometryczne, świetny artykuł napisał Knife. Znajdziesz go w dziale uderzane.. chyba...albo wpisz w wyszukiwarce trening pylometryczny.
A ja nie mówię że duże mięśnie przeszkadzają w akrobatyce, ja mówię że ćwiczenia stricte siłowe zmniejszają ruchomość w stawach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
ale do treningu pylometryczny. tzreba miec staż minimum 2-3 lata :)

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
... z tym bym nie przesadzał

ale sokro nie masz żadnego stażu tym bardziej odradzam siłownię, jeśli chcesz trenowac akrobatyke. Poświęć więcej czasu na trening techniki stosuj dietę cały czas a nie przez moment i czekaj na efekty..
ile masz lat tak wogóle? Jakie doświadczenie ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DickMaster /dziennik/ MEGA MASA- czyli dziennik początkującego

Następny temat

Nowy Trening Do Oceny

WHEY premium