SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nie wiem czy nie przesadzilem...

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 669

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 165
Siema,

zabrałem się do czytania artykułów na temat treningu i ... ups, chyba przesadziłem. Krótkie wprowadzenie - od 6 roku życia do 16 roku trenowałem pływanie, profesjonalnie. Niestety krótkie łapki i brak perspektyw na spory wzrost zaczęły być dla osoby wychodzącej z wieku juniora problemem. Nie ratowała mnie już dobra technika, po prostu przegrywałem fizycznie. Jednak przez te 10 lat to były treningi kilka razy w tygodniu w basenie, siłownia, bieganie itd.

Do sedna - teraz mam 27 lat, jeszcze do 24 roku życia trenowałem na siłowni zawsze z kimś doświadczonym ze starej ekipy - ergo kompletnie bezmyślnie z mojej strony. W sensie robiłem co mówią nie zastanawiając się nad tym. Potem dobra praca, managerskie życie i trochę się zapuściłem. Wstęp miał na celu zaznaczyć, że trochę tam potrenowałem w swoim życiu, ale no ... parę lat temu.

Od jakiś dwóch - trzech miesięcy jestem z powrotem na siłowni. I pamiętając ostatnie treningi jakie miałem poświęciłem 3-4 tygodnie na FBW w miarę lajtowy no i potem oczywiście split. Klatka-biceps, plecy-triceps, barki-nogi (no i brzuchacz w dni nietreningowe w połączeniu z bieganiem).

Generalnie na duże partie robię po 4-5 ćwiczeń, na małe po 3-4. No i czytam, że to raczej nie jest w porządku. Generalnie - czuje się dobrze, przyrost jest (dietke trzymam), siła wzrasta, ale po tym co czytam obawiam się, że wszystko robie nie tak.

Przykładowy trening na klatka biceps (zawsze 4 serie 10-15 powt):

Klatka:

- Ławka skos
- Ławka płaska
- Butterfly
- Wyciskanie hantli na ławce + rozpiętki
- Wyciskanie hantli na ławce - skos

Biceps:
- Uginanie stojąc hantle
- Młotki
- Modlitewnik
- Sztanga prosta

A czasem na koniec dorzucę łamaną - co daje 5 w sumie ćwiczeń.

Teraz pytanie - skoro się czuję dobrze, to robić dalej. Czy niechybnie coś pieprznie wkrótce i lepiej zmniejszyć ilość ćwiczeń?


Zmieniony przez - sodex w dniu 2015-12-14 23:20:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 38 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1581
Na duże partie mięśniowe jak klatka piersiowa rób 15-18 serii a na mniejsze jak biceps czy triceps 9-12.
Sam nie dawno o to pytałem i zaawansowane osoby poleciły mi skupić się na 3 ćwiczenia na klatkę (3ćwiczenia po 5 serii) + jedno na rozciąganie, np. rozpiętki na bramie.


Zmieniony przez - Muton w dniu 2015-12-15 10:44:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
zdecydowanie przeladowany, za duza objetosc zarowno na biceps jaki i piersiowe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań na temat biegania na bieżni

Następny temat

Łokieć - ból

Wiecej