SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Nie wiem co jest. Nie chudne!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3917

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
Witam!
Mam nast. problem.
Mam ok 182 cm wzrostu.
Ważę ok 75 kg, niby BMI dobre a jednak mam tłuszcz na brzuchu i klatce. Nogi mam chude. KIedyś chodzilem na siłownie, teraz trenuję troche w domu.
W poniedzialek biegam, wtorek mam karate, środa biegam, czwartek karate, piątek biegam, sobota czasem biegam.

Nie jem słodyczy, jem tylko nisko tłuszczowe jugurty i w ogóle potrawy niskotłuszczowe... poprostu dbam o to co jem i uważam na to.
Robie to juz jakieś 2 miesiące i nie wiem co jest ale tłuszcze nie spada w ogóle. Niby 2 miesiące temu ważyłem 2 kg więcej ale nie chodzi mi o zrzucenie wagi tylko o tłuszcz.

Proszę o pomoc co robię nie tak.

Pozdraiwam i dziekuję:)

Waga: 75

Wzrost: 182

Obwód klatki: ok 100

Obwód ramienia: 34

Obwód talii: 80

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 20-kilka (przez brzuch, boczki i klatke)

Aktywność w ciągu dnia: szkola, bieganie, karate

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: karate, bieganie.
karate: 2 razy w tyg. po 1,5 godz.

Bieganie : 3-4 razy w tyg. ok godziny (z przerwami)

Odżywianie: nie jem słodyczy, lubię warzywa i owoce, ryby. Ogólnie zdrowo się odrzywiam.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: nie ma

Stan zdrowia: dobry.

Preferowane formy aktywności fizycznej: jestem w stanie poświęcić poniedzialek, srode, piątek, sobote, niedziele. Po szkole.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nie ma

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: nie bardzo. moja mam uważam że dobrze wyglądam bo ciągle chodze z wciągniętym brzuchem:( i nie pozwala mi zbytnio na odchudzanie.

Stosowane wcześniej diety: nie ma

He is a martial arts legend-Bruce Lee
Greatest martial artist

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8961
Fakt, iż masz chude nogi, a tłuszcz odkłada ci się na brzuchu jest typowy dla mężczyzn. Moim zdaniem twoja wiedza na temat zdrowego odżywiania jest znikoma i przypomina informacje z kolorowych gazet, poczytaj w postach podwieszonych o odżywianiu. Jedzenie produktów odtłuszczonych wcale nie jest zdrowe, tłuszcz jest potrzebny, ważne jest natomiast jakie są jego źródła. Na BMI nie patrz, ten współczynnik niczego nie odzwierciedla.
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 143
no tak ale nie chodzi mi o to ze nie jem tłuszczu. Jem margarynę. Poprostu nie jem tłuszczów niepotrzebnych jak słodycze, ciasta. Jem tylko mięsa z indyka lub kurczaka(piersi).
Ale nie wiem co jest bo ćwicze dość ciężko i nic mi tłuszcz nie spada:(

Nie wiem czy to ma znaczenie ale ja jem rano śniadanie a potem dopiero posiłek ok 15.30 po szkole bo w szkole nie jem. Po szkole jem zupe, potem drugie danie i potem jem coś albo nic. Czy to jest dobre czy może wprowadzić posiłek w czasie bycia w szkole?

Greatest martial artist

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8961
Nie jesz słodyczy, w porządku, ale margarynę też musisz wyeliminować, jeśli już to masło. Mięso okej, ale to dopiero tłuszcze nasycone, potrzebujesz jeszcze jedno- i wielonienasyconych (ryby, tran, oliwa z oliwek, orzechy, nasiona itd itp)
No i niejedzenie przez pół dnia to już w ogole katastrofa, musisz jeść 6-7 niewielkich posiłków co 2-3 godziny, to tak w skrócie. W tej chwili fundujesz sobie głodówkę i dlatego twój organizm magazynuje tłuszcz.

Poczytaj chociażby to:http://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

O reszcie postów podwieszonych nie wspomnę...

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2008-04-04 23:54:09

Zmieniony przez - Camel84 w dniu 2008-04-04 23:54:39
napisał(a)
Początkujący
Dziękuję:)
postaram się wprowadzić posiłek w szkole:)
a jeszcze jedno pytanie:
kiedy jeśc ostatni posiłek i co najlepiej??

ide spać ok 22.30

Pozdrawiam

Greatest martial artist

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3212 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10998
2 godziny przed snem, najlepiej białko + warzywa i ewentualnie dobry tłuszcz. A jak przeczytasz co Ci Camel wkleiła, to będziesz wiedział wszystko

"Kobiety myśla, że są słabe i zbierają tłuszcz bo się starzeją,
a w rzeczywistości starzeją się bo robią się słabsze i zbierają tłuszcz"

http://*******/4b7r 

napisał(a)
Początkujący
Dziękuję:)
a to znaczy np jaki jest dobry tłuszcz a jaki jest zły??

Może mogę prosić o jakąś przykładową dietę i ćwiczenia (aeroby).
i punkcik oczywiście:)

Pozdrawiam

Greatest martial artist

napisał(a)
Początkujący
7. Należy pilnować aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych (zwierzęcych), 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, avocado), a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych (olej lniany, rybi , orzechy i nasiona itp.)

nalezy czytac co Camel wkleiła

napisał(a)
Początkujący
Więc czy mogę prosić o jakieś ćwiczenia oraz przykładową dietę??

A iii czy a6w jest dobre dla mnie??

Pozdrawiam

Greatest martial artist

napisał(a)
Początkujący
Prosić zawsze mozna, tyle, ze tu nie instytucja charytatywna i każdy musi popracować Ułóż dietę wg wskazówek z tego forum i treningi wg wskazówek z forum o treningu dla początkujących. Wpisz tutaj i pogadamy

napisał(a)
Początkujący
A więc tak:
Dzisiaj zjadłem:
Śniadanie: jajecznica
II Śniadanie: kanapki z pomidorkiem i szczypiorkiem (chleb ciemny)
Zupa: Biały barszcz
Obiad: Krokiety (2) z kapustą kiszoną i pieczarkami.
Podwieczorek: kanapki z konserwą (konserwa: dużo białka a mało tłuczszczu), pomarańcza (1), jogurt (light)
I zaraz zjem jeszcze tuńczyka z puszki.

Wszystkie potrawy starałem się jeść w odstępach 2-3 godzin.
Przez cały dzień: ok 3litry wody.
I jak to się prezentuje?
Z góry proszę o poprawki:)

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Greatest martial artist

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

a6w i bieganie pomocy ;)

Następny temat

Indeks glikemiczny i ładunek glikemiczny str.1 i 2

Maszyny treningowe, z których warto korzystać Maszyny treningowe, z których warto korzystać 14 najlepszych produktów spożywczych dla mężczyzn 14 najlepszych produktów spożywczych dla mężczyzn Pamela powiedziała TAK! Pamela powiedziała TAK! Rozciąganie po treningu - czy jest konieczne? Rozciąganie po treningu - czy jest konieczne? Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć jego moc Jak pobudzić swoje libido i zwiększyć jego moc Najlepsze ćwiczenia w seriach łączonych na tricepsy Najlepsze ćwiczenia w seriach łączonych na tricepsy Alicja Pyszka-Bazan na ostatniej prostej Alicja Pyszka-Bazan na ostatniej prostej Jaglane Rafaello w wersji fit Jaglane Rafaello w wersji fit